Pomoc kočičce Pepině

Vybráno 0 Kč 650 Kč
od 3 dárců

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět
Zakladatel
Monika Matuškovičová
Datum přidání
16. 9. 2022

Představení sbírky

Kočička Pepina odrostlé letošní kotě 

Nalezena na hlavní silnice, kde seděla a prosila o pomoc po veškerých vyšetřeních se zjistilo, že kočička nemá citlivost v zadních nohách a sama se nevyprázdní. Pan doktor doporučil eutanázii, ale když se na ni kouknu vím, že ona chce žít a hraje si, jenže její péče bude nákladná jak finančně, tak psychicky. Finance bych použila na nákup svých podložek, krmení a ošetření na veterinách, nějaký pelíšek ať má co nejvíce pohodlí a věci chuť a podporu, že vše zvládneme.

Komu pomůžeme?

Kočičce Pepině, která se ke mně dostala 11. 9. 22 v noci jako vyděšené, dehydratované kotě. Druhý den se jelo hned na veterinu – zjištěn zánět močového měchýře a přerušená mícha. Sama se nevyprázdní bez pomoci. 13.9 cesta na veterinární kliniku v Praze -  starší zranění s poraněnou míchou, která není zcela zahojena a nemá citlivost v packách. Jediné slovo co jsem slyšela od pana doktora byla Eutanázie, jiné řešení není. Moje hlava hned začala pracovat, kdy jsem na ni koukla a viděla jsem, že ona tu chce být. Celé dny na ní koukám na kameře, jak se v té kleci pohybuje, snaží si hrát a má tu chuť k životu. Moje odpověď byla jasná – nenechám ji uspat, může mít normální život, ale bude odkázána na péči člověka, který ji pomůže. Pokud se na mě podívá, že bude chtít pomoct, tak to udělám. V tuhle chvíli na mě kouká stylem JÁ CHCI ŽÍT.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na potřebné věci spojené s Pepinou, které jsou finančně náročné, aby měla kvalitní stravu hračky, savé podložky, škrabadlo, krmení, granule, pelíšek, ale i veterinární vyšetření a hlavně teplé deky.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
150 Kč  •  21. 9. 2022 18:39
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  18. 9. 2022 1:06
Petra Kubiasová
300 Kč  •  17. 9. 2022 22:08
Něco málo pro Pepinku 😘 ať je jí lépe

Přemýšlíte, jak ještě více pomoci?

Přidejte k této sbírce Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci. Předáme 100 % vybrané částky.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Buďte první, kdo pomůže Dobrovýzvou


+ Přidat Dobrovýzvu

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Petra Kubiasová
300 Kč  •  17. 9. 2022 22:08
Něco málo pro Pepinku 😘 ať je jí lépe
DobroDárce
150 Kč  •  21. 9. 2022 18:39
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  18. 9. 2022 1:06

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám