Sbírka ukončena:

Pomoc postiženým lidem v Charkově a Mykolayivi

Vybráno 0 Kč 1 010 Kč
od 2 dárců
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
505 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc postiženým lidem v Charkově a Mykolayivi

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
24. 7. 2022

Představení sbírky

Dům Dobra je charitativní organizace, která sdružuje dobré lidi na pomoc Ukrajincům, postiženým válkou. Naše práce vychází z postojů humanismu a cennosti každého lidského života.

Naším cílem je poskytovat základní potřeby Ukrajincům, kteří byli postiženi válkou. Protože většina našich dobrovolníků se narodila a vyrostla na Ukrajině. Jejich rodiny, příbuzní, blízcí a přátelé zůstávají na obranu naší společné svobody.

Máme 3 Domy Dobra, kde mohou ženy a děti, které byly nuceny uprchnout před válkou, najít své útulné útočiště. Poskytujeme všechny základní potřeby a udržujeme přátelskou atmosféru mezi obyvatele. Díky dobrovolníkům, kteří se o nás starají, můžeme organizovat integrační aktivity, například: výuku češtiny, navštěva kulturních akci, pomoc s papírováním.

Každý den sbíráme humanitární pomoc, která je dále odesílána na Ukrajinu. Dodáváme potraviny a léky do postižených oblastí na severu a východě Ukrajiny. Ukrajinskému obyvatelstvu se tak dostává humanitární pomoci v co nejkratší době.

Komu pomůžeme?

Pomůžeme tisícům lidí v Charkově i Mykolayiv v malých městech a vesnicích oblasti, kteří se právě vymanili z ruské okupace. Lidé již více než dva měsíce žijí pod neustálým ostřelováním, obtěžováním atd.. Bez jídla, vody, benzínu. Mnozí z nich jsou nyní bez domova, někteří nemají rodiny. Proto potřebují nás. A taky pomuzeme vojakum, kteří chrani Ukrajinu od prvniho dne.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Zrovna nedávno jsme jeli do Charkova a osobně jsme lidem předali veškerou humanitární pomoc. Na vlastní oči jsme viděli, jak žijí, poslouchali jsme, co potřebují, a teď to všechno chceme realizovat.

Peníze půjdou na prioritní potřeby pro lidi, kteří musí žít pod palbou. Peníze budou použity na nákup jídla, léku, stanů, spacích pytlů, polštářů, přikrývek, potravin, dětské výživy a psacích potřeb, hygienických potřeb, postýlek pro velmi malé děti a vaniček pro ně. A také na zaplacení benzínu, aby se to všechno dalo dovézt do Charkova. Část peněz bychom rádi využili i na nákup taktického vybavení.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
1 000 Kč  •  16. 9. 2022 19:52
Milý dárce
10 Kč  •  4. 8. 2022 10:28

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat