Sbírka ukončena:

Pomoc pro lepší život

Vybráno 0 Kč 300 Kč
od 1 dárce
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
300 Kč
Průměrná výše daru
300 Kč
Nejvyšší dar
59 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc pro lepší život

Vybráno 0 Kč 300 Kč
od 1 dárce

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Lucie Mikova
Datum přidání
3. 2. 2023

Představení sbírky

Andrejka Mikova, peníze by byly použity na opravu auta, školné, svoz a odlehčovací služba, i vytvoření nového pokoje jak dcerka potřebuje.

Komu pomůžeme?

Andrejka Mikova kolem druhého roku sem pozorovala te je něco špatně mávání rukami nemluvila nemluví doteď. Podstoupila vyšetření v Praze v Alple a bylo to tam autismus se středně těžkou mentální retardaci. Andrejka od třech let trpí nespavosti a sebepoškozování a agresivní vůči jiným. Andrejka má 13 let její zdravotní stav se zhoršil i díky pubertě, ubližuje si na tolik že si dělá podlitiny na obličeji kope sama sebe do nohy noha také sama modřina proto potřebuji pokojíček přizpůsobit jelikož je ji jedno do čeho se bouchne koupila jsem dcerce i hranic hlavy. Nákup výlet jízda s hromadnou dopravou je téměř nemožné. Andrejka je I obézní to vše i stěžuje má velkou sílu tudíž ji udržet když si ubližuje je těžké občas dostanu ránu i já.. Andrejka je už i zamedikovaná. Do zaměstnání jít nemůžu jsou dny, kdy Andrejka spinká třeba tři hodiny. Každý den musí být to stejný každá změna nese záchvaty. Andrejka navštěvuje 30km vzdálenou školu.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze by byli použity na školné doprava, vybavení pokoje, oprava auta, odlehčovací kura, jsme sami mám jen pnp a tyhle věci jdou do tisíců to nás hodně dostává do problémů. Andrejce to pomůže být ve škole každý den kde je šťastná. A odlehčovací kůra zase pomůže mě si odpočinout a nabrat silu

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  3. 4. 2023 15:01

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat