Úspěšně vybráno:

Adoptujte si naše kilometry pro Lokiho

Vybráno 0 Kč 2 022 Kč
2 000 Kč
Adoptujte si naše kilometry pro Lokiho
7 dárců
Celkem se zapojilo
288,85 Kč
Průměrná výše daru
600 Kč
Nejvyšší dar
Více o této sbírce

Adoptujte si naše kilometry pro Lokiho

Autor
Alžběta M.
Datum přidání
26. 9. 2023

Proč Dobrovýzvu zakládám

Ahoj, jsem Alžběta a ráda chodím po horách a lesích se svými psími parťáky Jackem a Gucci. Všechny výlety zpracovávám na svém blogu a ráda bych při nich také podpořila různé sbírky, které mi budou dávat smysl. 

Tentokrát padla volba na Lokiho, který je ještě štěně a už teď se potýká s nemalými zdravotními problémy, přitom by jinak rád běhal po lesích jako další pejsci.

Tento týden vyrážíme na přechod Orlických hor a vy si můžete adoptovat naše kilometry a přispět tak na Lokiho léčbu. Nezapomeňte, že každá kačka se počítá a já Vám už předem za jakýkoli příspěvek moc děkuji! :)

Naše putování můžete sledovat na našem instagramu


Představení sbírky

Tato sbírka je vytvořena pro štěňátko Sibiřského Husky jménem Loki, kterému byl diagnostikovaný Portosystemový zkrat.

Komu pomůžete?

Ahoj, já jsem Loki, ale kámoši mi také říkají Lokísku, Lokinatore či Lokinku. Jsem teprve několik měsíců na tomto světě a už mě postihly zdravotní problémy. Musím si dávat velkého majzla na to, co papám. Třeba masíčko a kokinka, které mým kamarádům dělají radost, mi způsobují velké bolesti bříška. Panička ale na mě dává pozor, pečlivě se o mě stará a snaží se mi to vynahradit nejrůznějšími dobrotami. Třeba tvarohový dortík se spousty piškotky, jo, tak ten mám nejraději. O prázdninách jsme si udělali  parádní výlet do Vysokých Tater, kde jsem s paničkou nachodil spousty kilometrů a po cestě jsem poznal  nové psí kámoše. Moc se mi tam líbilo a pevně doufám, že je zase někdy navštívím.

Ač se to nezdá, jsem zatím velmi hravý a veselý pes, který miluje dlouhé procházky, ale také nepohrdnu zaslouženým šlofíkem na gaučíku. Taky zbožňuji koupačky v potůčcích nebo válení se v bahně. Bahno je super, vždycky ze sebe udělám bubáka. Panička už ale tak ráda není a já už pak taky ne, protože mě pak hned čeká namydlení a sprcha. Zkrátka, užívám si můj štěněčí život jak jen to jde, protože s mým nemocným bříškem mi už, podle doktorů, moc času nezbývá. Rád bych tady byl paničce na blízku ještě dlouho, ale na to budu potřebovat vaši pomoc.

A jak to všechno začalo?

S dovolením by se vám i já ráda představila. Jmenuji se Iva a jsem studentkou veterinárního lékařství v Brně. Na začátku roku jsem si pohrávala s myšlenkou, že bych si konečně splnila svůj sen a pořídila si chlupatého parťáka. Mé představy se záhy proměnily v realitu a já si vezla domů Lokiho. Bohužel komplikace nastaly dříve než bych předpokládala a po pár dnech, jsme museli akutně navštívit veterinární kliniku. Lokimu nebylo vůbec dobře, celou noc nespal, zvracel, měl průjem a s celkovou slabostí a vyčerpání se pomalu nemohl ani postavit na vlastní nožky. Na klinice dělali první poslední, aby mu pomohli. Naštěstí po pár hodinách na infúzích, se Loki začal zlepšovat a zotavovat a my jsme se tak mohli posléze vydat domů. 

Druhý den jsme přišli na kontrolu, kde nám paní doktorka oznámila podezření na již zmiňovaný Portosystemový shunt. Nebudu lhát, dost mě to vyděsilo. Tím, že studují tento obor, vím, že prognóza tohoto onemocnění není příznivá. Domluvila jsem se tedy s paní doktorkou, že budu Lokiho pozorovat a pokud by se tato situace opakovala, podstoupí podrobnější vyšetření. Vzhledem k tomu, že jsem založila tuto sbírku, tak určitě tušíte, že se bohužel situace opakovala a progradovala do takové míry, kdy Loki vykazoval těžké příznaky otravy. Naštěstí jsem tenkrát byla poblíž školní kliniky, kde proběhlo prohloubené vyšetření, kterým se stvrdilo, že se opravdu jedná o Portosystemový shunt. Aby se zjistilo o jaký typ jde, musel Loki podstoupit CT vyšetření. Výsledek nikoho nepotěšil, potvrdil se jaterní zkrat intrahepatalního typu. Byly mi navrhnuty 2 možnosti: 1) konzervativní terapie spočívající v jaterní dietě, ale s prognózou cca 1 roku nebo 2) zajistit si operaci v zahraničí. 

Po dlouhém rozjímání, jsem se rozhodla, že bych to chtěla risknout. Že bych ráda dopřála Lokimu delší život než pouhý 1 rok. Proto jsem kontaktovala paní doktorku, z veterinární kliniky Univerzity Justus Liebig v Německu, která se specializuje na Portosystemvý shunt. Obeznámila mě s okolnostmi, jak probíhá samotný zákrok, jaké se pojí rizika s operací a kolik to všechno bude přibližně stát. Aby se takový zákrok mohl uskutečnit, musí se zajistit termín, který by Lokimu mohl vyjít již na prosinec/ledem. Je nutné zákrok podstoupit co nejdříve, neboť úspěšnost zákroku se do značné míry pojí s věkem aneb, čím dříve, tím lépe.

Co to vlastně ten Portosystemový shunt je?

V našem případě se jedná o vrozenou vadu, kdy se v jeho těle nachází anomální céva, která obchází játra. Abych vám to v jednoduchosti vysvětlila oč jde. Za normálních okolností, u zdravých jedinců, jsou játra orgánem, která mimo jiné čistí krev od odpadních produktů, které vzniknou ve střevě při trávení bílkovin. Takto pročištěná krev se vrací krevním řečištěm zpět do srdce, odkud je pumpována do celého těla. Bohužel u Lokiho, který má patologickou cévu, která se jater vyhýbá, nemůže být jeho krev zcela vyčištěna. Odpadní produkty, zejména amoniak, dále putují do organismu, kde působí jako jed. Čím více se jich hromadí, tím horší jsou klinické příznaky. Existují dva typy tohoto zkratu, bohužel Loki má zrovna variantu, která se u nás v České republice operačně neřeší. Naštěstí existují zahraniční specialisté, kteří se touto patologii zabývají, ale s náročností zákroku se také pojí velký finanční obnos.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Za vybrané peníze budou uhrazeny veškeré veterinární úkony spjaté se zákrokem včetně cesty do Německa. V případě zůstatku bude ponechána část peněz na následnou rekonvalescenci a druhá část bude využita na jinou dobročinnou sbírku. 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
222 Kč  •  2. 10. 2023 9:29
Laskavý dárce
250 Kč  •  1. 10. 2023 8:42
Naty
100 Kč  •  29. 9. 2023 19:36
Pekná práca Bety
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  28. 9. 2023 18:57
DobroDárce
500 Kč  •  28. 9. 2023 17:20
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  28. 9. 2023 13:09
Laskavý dárce
50 Kč  •  28. 9. 2023 12:27

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vybraná částka bude použita na pomoc sbírce