Pomoc pro Martínka

Vybráno 0 Kč 1 073 652 Kč
2 000 000 Kč

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Barbora Skácelová
Datum přidání
5. 6. 2023
Poslední aktualita

4. 4. 2024 10:01

POZDRAV A ZPRÁVA PRO VŠECHNY FANOUŠKY MARTÍNKA

Donio nabídlo Martínkovi pokračování sbírky.

 Jsme za tuto možnost nesmírně vděční.

Martínkovi tak můžete dál pomáhat a pokud se pro to rozhodnete, pak i pravidelně, zřízením trvalého příkazu.

Ta slova jsou přímá a mohou znít troufale, ale věřte mi, že je v tom velká pokora, vím co se děje a vím, že musíme konat, a bez vás bychom nikdy nedosáhli tam, kam díky vám a vaší pomoci dnes dosáhneme.

Martínkův zdravotní stav se vlivem neznámé nemoci zhoršuje. Nemáme momentálně k dispozici lék, který by progres zastavil a jeho zdravotní stav se začal zlepšovat.

Po fyzické stránce na tom není dobře. Psychicky je ale stále silný a odhodlaný dosáhnout svého snu o úplném uzdravení.

Naším každodenním největším zájmem a prioritou je jeho odhodlání a tuto jeho touhu podporovat.

Děláme to jak nejlépe umíme a učíme se každý den dělat to lépe.

Svými momentálními schopnostmi a možnostmi však dosáhneme jen tam, kam jsme schopni dosáhnout.

A tady si velmi uvědomujeme, že jen díky vám toho dokážeme pro našeho synka mnohem více a dosáhneme tak v pomoci pro něj mnohem dále než kdybychom na to byli úplně sami.

Co tím myslím? Uvedu příklad:

 Když spí a jeho tělo volá o pomoc, o to, aby se přeuspořádalo, Martínek to pozná a volá do tmy, volá nás. Sám se otočit na druhý bok už nedokáže. Kdybychom tu pro něj nebyli a pomoc, kterou v tu chvíli potřebuje, mu neposkytli, došlo by jistě ke značnému úbytku jeho energie i vnitřní síly. Ale mi tu pro něho jsme. Vstaneme, otočíme ho a nastavíme takovou polohu jeho těla a podložíme ta místa jeho těla a takovým způsobem, že když to dokončíme a položíme svoji dlaň na jeho hlavu a zeptáme se: “Martínku je to takto v pořádku?”, dostaneme tu nejvzácnější odměnu, to když v dlani cítíme jeho souhlas a zároveň souhlas jeho těla, to, když přikývne ano.

A toto dokážeme my, takto mu pomoci, hned. Podobných okamžiků je více nejen během noci, ale i během dne.

Ale nedokážeme mu momentálně bez vaší pomoci například koupit speciální elektrický vozík, koupací lůžko, zaplatit speciální podporující procedury, terapie a jiné.

 Proč to nedokážeme?

Rodinné finance jsme vyčerpali v začátcích, kdy se jeho nemoc začala projevovat a my přispívali opakovaně na speciální rehabilitace a další, později alternativní, léčbu. Nemáme právě teď, kdy to tolik potřebuje, potřebné finanční možnosti. Do toho jsme se vzhledem k aktuálnímu zdravotnímu stavu Martínka rozhodli, že budu pracovat na 1/2 úvazku, abych mohl být Marťovi mnohem častěji po boku a nápomocný a abych více své pozornosti a soustředění mohl věnovat jeho snu o uzdravení tím, že spolu s ním a jeho maminkou půjdeme tomuto snu naproti. Že každý den učiníme krok, nebo mnohem více kroků a nebo do uzdravení rovnou vkročíme (…)

Vy všichni pomáháte Martínkovi, aby se jeho život změnil k lepšímu.

Netuším nakolik si každý z vás uvědomuje jak moc nám vaše pomoc pomáhá. Má obrovský přesah. Nejen, že nás naplňuje radostí, vděčností a dodává více sil, ale ukazuje nám rodičům, inspiruje nás k tomu o tom mluvit a zároveň zkoumat, dívat se na to, jak my sami, přes všechno to, v jaké jsme situaci, můžeme pomáhat kolem sebe.

Manželka velmi pochybovala, že se nám podaří dát dohromady potřebnou částku na pořízení všech těch pomůcek, prostředků a procedur, které zlepší kvalitu Martínkova života. Vy všichni jste jí i nám pomohli zažít, že víra a důvěra v to dobré je mnohem lepší cestou, než obavy a strach. Ale rozumím a chápu to, že i věřit je někdy těžké, obzvláště, když tak dlouhou dobu člověk nevidí to světlo (…)

 Když jsem mluvil o přesahu vaší pomoci, myslel jsem tím i tu rovinu, kdy Martin o vás ví. Ví, kolik dobrých lidiček ho podporuje, fandí mu a je s ním. Je na něm vidět, kdykoli se s ním o tom bavíme, jak rád je, že v tom není sám.

 Stáváte se pro něj zdrojem další energie.

 A pro nás jeho rodiče se stáváte součástí naší rodiny.

 Pokud vás cokoli zajímá, nebo máte otázku, nebo radu či inspiraci, zde je email na který nám můžete napsat: rodiče@nadejepromartinka.cz

 ❤️Tento dopis, včetně kontaktu na nás je pro vás všechny, kdo jste kdy jakýmkoli způsobem (finančně, dobrou myšlenkou, dobrým skutkem) našeho synka podpořili.

Z hloubi srdce děkujeme a zůstáváme vděční.

Co teď bude dál?

 Společně s vámi nyní vybavujeme Martínka pomůckami, které ho podpoří. Máme naplánované procedury. Zároveň s naším nastavením a vaší podporou podnikneme cesty do míst, kde se ukrývá úplné zdraví pro našeho synka.

 Jaký je plán?

 Duben 2024

– MUDr. Martin J. Stránský, M.D., FACP (PRAHA, NEUROLOGIE – konzultace)

– doc. MUDr. Martin Repko, Ph.D (BRNO, ORTOPEDIE – konzultace)

– Komunikace v USA ve věci pomoci pro Martínka.

Květen 2024

– Terapie Dr. Vel (Slovensko, město Martin, terapie 10 dní)https://www.dr-vel.com/pl/?

Informace pro vás budeme v časových úsecích aktualizovat.

Přejeme krásný den všem.

Den bohatý na radost🙂

Martin, Eda a Pavla Klimešovi.

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Jmenuji se Barbora Skácelová a jsem učitelkou Martina Klimeše, 14 letého chytrého a nadaného kluka, kterého každý den vídám ve škole na invalidním vozíku.

Martin se narodil jako zdravý kluk, ale v 18 měsících začal zakopávat. Problémy s chůzí a motorikou se neustále zhoršovaly. Od kulhání, přes pomocnou holi až na invalidní vozík, který je součástí jeho života už od prvního stupně základní školy. 

Znám Martinovy rodiče, úžasné lidi, kteří pro svého syna dělají možné i nemožné, aby mu ulehčili život s takovýmto omezením. Lékaři, léčitelé, cvičení, léky, to vše absolvovali už tolikrát a bez výsledku a přesto jsou stále pozitivní, nepřestávají doufat a být svému synovi oporou.

Martinovu nemoc ale nikdo nezná. Žádný z lékařů zatím nebyl schopný diagnostikovat problém a začít ho léčit. Martinova rodina vše řeší většinou svépomocí už několik let a jsou také vděční za pomoc dobrých lidí, které mají kolem sebe, ale jejich finanční možnosti jsou omezené. 

Proto jsem se rozhodla pomoci Martinovi tímto způsobem. Založit sbírku. Pozoruji zde tolik naděje a dobré vůle, a doufám, že by se kousek z ní mohl dostat i k Martinovi.

Navazujeme aktuálními informacemi na sbírku, kterou pro našeho syna Martínka založila paní učitelka Barbora Skácelová v Doniu.

Letos to budou dva roky co při šachovém turnaji ve Šlapanicích, při jedné z šachových partií poprvé ve svém životě náš syn zkolaboval, upadl do bezvědomí. Byl to pro nás šok. Udržovali jsme ho než přijela sanitka. Pak se to stalo ještě jednou o měsíc později. S dospíváním se dostavili velké komplikace, které nás zorganizovali do nové a další pomoci pro něj.


V autosedačce už nedokázal sedět delší cesty a tak jsme se obrátili se záměrem sbírky pro pořízení speciálního automobilu na šachovou komunitu. Náš syn od 6 let miluje Šachy. Jezdíme s ním na různé šachové turnaje po ČR i na Slovensko. Lidé přispívají na účet zřízený v nadaci Život Dětem. 


S další sbírkou pro pořízení pomůcek, prostředků a služeb, které zkvalitní život našeho syna se přidala jeho učitelka Barbora Skácelová, která jak zmiňujeme výše založila sbírku v Doniu.
Cesta, až k dnešnímu dni byla náročná pro celou naši rodinu a především pro našeho syna Martínka.


Nechci psát o tom, že další náročná cesta nás čeká, protože to by bylo v rozporu se snem, který pro našeho syna i pro sebe ve svých srdcích máme.
To co můžeme udělat a rádi je povědět vám o tom, jak na tom je synek dnes, jak velký bojovník to je a jak mu všichni společně pomáháme.


Marťa je dnes závislý na pomoci druhého člověka. 
S každou pomocí, která k němu přichází je mu umožněno zažívat sebe lépe.S každou pomocí, kterou Martinovi lidé darují nakládáme tak, abychom ji proměnili v kvalitu v radost a v uzdravení.
Martin je prioritou v našich životech.


23. 2. 2024 jsme jsme obdrželi od Prof. MUDr. Pavla Seemanna Ph.D zprávu s názvem Souhrn závěrů z neuropediatrického semináře v Gottingenu, který se konal v říjnu 2023 a kterého se Martin účastnil jako vybraný neobjasněný lékařský případ z ČR.


Součástí zprávy je tato věta:
“U Martina tedy nejspíše opravdu jde o zcela nové, dosud nepopsané onemocnění.”


Toto onemocnění znatelně ovlivňuje fyzické tělo našeho syna. Zmíním dva rozdíly z několika. Dříve chodil, dnes už nemůže. Dříve se sám otočil v noci v posteli, dnes už nemůže. Několikrát za noc ho otáčíme, polohujeme i podkládáme. Pohyb je pro něho čím dál náročnější. Do toho silná skolióza, luxace kyčle, kapacita plic na 30% a další omezení se kterými každý den je.


Přes to vše co zažívá je velmi empatickým a inspirativním mladíkem s pozitivní myslí, s dobrem v srdci a velkou životní sílou.


Oslovujeme nyní s pomocí kamarádky Dr. Lisu Sanders z USA https://medicine.yale.edu/…rs/
a výzkumný ústav NIH v USA https://www.nih.gov/…als


Věříme, že je možné, aby se vše obrátilo k lepšímu a Marťovo tělo s ním opět začalo komunikovat jako dřív.


Děkujeme za vaši podporu Martínkovi a celé naší rodině. 


Přejeme vám pevné zdraví, hodně radosti a dobra každému z vás.


Martin, Eda, Pavla a Pája.

Komu pomůžeme?

Svým i drobným darem přispějete na lepší život 14 letého Martina Klimeše.

Kluka, který si tolik přeje vysvobodit se z omezení, ve kterém ho jeho neznámá nemoc vězní.

Martin byl do svých 18 měsíců zdravé dítě. Normálně běhal – a najednou začal zakopávat. Dnes se už bez svého invalidního vozíku a polohovacího křesla neobejde.

Navštívil tolik lékařů a lidí, kteří mu chtěli pomoct, že to ani nespočítá. 

Nikdo nechápe, proč je nemocný. Podle lékařů trpí nemocí, kterou svět ještě nezná. Ani exomové sekvenování, tedy přečtení všech 20 000 lidských genů, neodhalilo příčinu Martinových potíží.

Tak alespoň cvičí, každý den. Je to dřina pro Martina i pro rodiče. Byl několikrát na speciální rehabilitaci v Klimkovicích, v Praze v Axonu, v Šumperku v Pontisu i v Adeli centru na Slovensku. Ale stále nic, nic, nic.

Je to kluk, který už zažil strach z toho, co ho čeká. Strachy nemohl spát ani jíst. Ve třech letech dokonce bojoval o svůj život. 

V poslední době se Martinův stav zhoršil natolik, že byl dokonce několik dní hospitalizován v brněnské nemocnici na JIP a o měsíc později v nemocnici v Chrudimi. Nejzásadnější zdravotní omezení, která teď Martina trápí, je silná ideopatická skolióza, luxace kyčle a zvyšující se spasticita.

Martinův tatínek je profesí stavební inženýr, ale aby mohl svému synovi být co nejvíc prospěšný, vzdělává se i v oblasti, která si dává za cíl zlepšit sebeuvědomění pohybem, a tím zefektivnit propojení mozku a těla. 

Martin je kluk, který svět okolo sebe plně vnímá, ale nemůže si užívat všech jeho krás. Mrzí ho i to, že se nemůže sám najíst s kamarády ve školní jídelně.

Někdy jsou z toho Martin i jeho rodina utahaní, smutní, ale bojují dál.

Aby mohla rodina udržet  kvalitu Martinova života a aby se jeho zdravotní stav nezhoršoval, potřebují se postarat o finančně nákladné pomůcky. Některé z nich hradí pojišťovna, na některé pouze přispívá. Jsou však i takové, které pojišťovna nehradí.

Podrobně si můžete Martinův příběh přečíst na jeho blogu www.nadejepromartinka.cz.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Elektrický vozík

474 420 Kč pojišťovna na elektrické vozíky přispívá, ale v Marťově případě by nepřispěla. Testy které jsou podmínkou pro získání příspěvku Marťa z důvodu svého zdravotního stavu nedokáže plnit. Martin díky vozíku může zažívat více samostatnosti a pocitu, že není ve všem odkázaný na pomoc někoho jiného.

Vakuform a polohovací pomůcky

120 000 Kč – nehradí pojišťovna.

Jedná se o speciální sedák a záda do mechanického a elektrického vozíku a další speciální polohovací pomůcky.

Koupací lůžko

68 300 Kč – nehradí pojišťovna

Reconvel, buňková terapie

250 000 Kč – kůra na 12 měsíců

Centrum rehabilitace a integrované medicíny Crimed

Rodiče aktuálně komunikují s centrem o vhodném přístupu k Martinovi a finančních nákladech s tím spojených. V průběhu 2 měsíců s Martinem plánují první 2–3 týdenní rehabilitační pobyt.

Aktuálně probíhá sbírka, do které se zapojují šachisté z České i Slovenské republiky i ostatní lidé, ke kterým se příběh dostává a primárně Marťovi pomáhají s pořízením auta, aby za svými kamarády ze šachové komunity mohl jezdit i na vzdálenější šachové turnaje a mohl se vídat i s kamarády, navštěvovat lékaře a na různé léčebné procedury.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

4. 4. 2024 10:01

POZDRAV A ZPRÁVA PRO VŠECHNY FANOUŠKY MARTÍNKA

Donio nabídlo Martínkovi pokračování sbírky.

 Jsme za tuto možnost nesmírně vděční.

Martínkovi tak můžete dál pomáhat a pokud se pro to rozhodnete, pak i pravidelně, zřízením trvalého příkazu.

Ta slova jsou přímá a mohou znít troufale, ale věřte mi, že je v tom velká pokora, vím co se děje a vím, že musíme konat, a bez vás bychom nikdy nedosáhli tam, kam díky vám a vaší pomoci dnes dosáhneme.

Martínkův zdravotní stav se vlivem neznámé nemoci zhoršuje. Nemáme momentálně k dispozici lék, který by progres zastavil a jeho zdravotní stav se začal zlepšovat.

Po fyzické stránce na tom není dobře. Psychicky je ale stále silný a odhodlaný dosáhnout svého snu o úplném uzdravení.

Naším každodenním největším zájmem a prioritou je jeho odhodlání a tuto jeho touhu podporovat.

Děláme to jak nejlépe umíme a učíme se každý den dělat to lépe.

Svými momentálními schopnostmi a možnostmi však dosáhneme jen tam, kam jsme schopni dosáhnout.

A tady si velmi uvědomujeme, že jen díky vám toho dokážeme pro našeho synka mnohem více a dosáhneme tak v pomoci pro něj mnohem dále než kdybychom na to byli úplně sami.

Co tím myslím? Uvedu příklad:

 Když spí a jeho tělo volá o pomoc, o to, aby se přeuspořádalo, Martínek to pozná a volá do tmy, volá nás. Sám se otočit na druhý bok už nedokáže. Kdybychom tu pro něj nebyli a pomoc, kterou v tu chvíli potřebuje, mu neposkytli, došlo by jistě ke značnému úbytku jeho energie i vnitřní síly. Ale mi tu pro něho jsme. Vstaneme, otočíme ho a nastavíme takovou polohu jeho těla a podložíme ta místa jeho těla a takovým způsobem, že když to dokončíme a položíme svoji dlaň na jeho hlavu a zeptáme se: “Martínku je to takto v pořádku?”, dostaneme tu nejvzácnější odměnu, to když v dlani cítíme jeho souhlas a zároveň souhlas jeho těla, to, když přikývne ano.

A toto dokážeme my, takto mu pomoci, hned. Podobných okamžiků je více nejen během noci, ale i během dne.

Ale nedokážeme mu momentálně bez vaší pomoci například koupit speciální elektrický vozík, koupací lůžko, zaplatit speciální podporující procedury, terapie a jiné.

 Proč to nedokážeme?

Rodinné finance jsme vyčerpali v začátcích, kdy se jeho nemoc začala projevovat a my přispívali opakovaně na speciální rehabilitace a další, později alternativní, léčbu. Nemáme právě teď, kdy to tolik potřebuje, potřebné finanční možnosti. Do toho jsme se vzhledem k aktuálnímu zdravotnímu stavu Martínka rozhodli, že budu pracovat na 1/2 úvazku, abych mohl být Marťovi mnohem častěji po boku a nápomocný a abych více své pozornosti a soustředění mohl věnovat jeho snu o uzdravení tím, že spolu s ním a jeho maminkou půjdeme tomuto snu naproti. Že každý den učiníme krok, nebo mnohem více kroků a nebo do uzdravení rovnou vkročíme (…)

Vy všichni pomáháte Martínkovi, aby se jeho život změnil k lepšímu.

Netuším nakolik si každý z vás uvědomuje jak moc nám vaše pomoc pomáhá. Má obrovský přesah. Nejen, že nás naplňuje radostí, vděčností a dodává více sil, ale ukazuje nám rodičům, inspiruje nás k tomu o tom mluvit a zároveň zkoumat, dívat se na to, jak my sami, přes všechno to, v jaké jsme situaci, můžeme pomáhat kolem sebe.

Manželka velmi pochybovala, že se nám podaří dát dohromady potřebnou částku na pořízení všech těch pomůcek, prostředků a procedur, které zlepší kvalitu Martínkova života. Vy všichni jste jí i nám pomohli zažít, že víra a důvěra v to dobré je mnohem lepší cestou, než obavy a strach. Ale rozumím a chápu to, že i věřit je někdy těžké, obzvláště, když tak dlouhou dobu člověk nevidí to světlo (…)

 Když jsem mluvil o přesahu vaší pomoci, myslel jsem tím i tu rovinu, kdy Martin o vás ví. Ví, kolik dobrých lidiček ho podporuje, fandí mu a je s ním. Je na něm vidět, kdykoli se s ním o tom bavíme, jak rád je, že v tom není sám.

 Stáváte se pro něj zdrojem další energie.

 A pro nás jeho rodiče se stáváte součástí naší rodiny.

 Pokud vás cokoli zajímá, nebo máte otázku, nebo radu či inspiraci, zde je email na který nám můžete napsat: rodiče@nadejepromartinka.cz

 ❤️Tento dopis, včetně kontaktu na nás je pro vás všechny, kdo jste kdy jakýmkoli způsobem (finančně, dobrou myšlenkou, dobrým skutkem) našeho synka podpořili.

Z hloubi srdce děkujeme a zůstáváme vděční.

Co teď bude dál?

 Společně s vámi nyní vybavujeme Martínka pomůckami, které ho podpoří. Máme naplánované procedury. Zároveň s naším nastavením a vaší podporou podnikneme cesty do míst, kde se ukrývá úplné zdraví pro našeho synka.

 Jaký je plán?

 Duben 2024

– MUDr. Martin J. Stránský, M.D., FACP (PRAHA, NEUROLOGIE – konzultace)

– doc. MUDr. Martin Repko, Ph.D (BRNO, ORTOPEDIE – konzultace)

– Komunikace v USA ve věci pomoci pro Martínka.

Květen 2024

– Terapie Dr. Vel (Slovensko, město Martin, terapie 10 dní)https://www.dr-vel.com/pl/?

Informace pro vás budeme v časových úsecích aktualizovat.

Přejeme krásný den všem.

Den bohatý na radost🙂

Martin, Eda a Pavla Klimešovi.

17. 3. 2024 9:38

Navazujeme aktuálními informacemi na sbírku, kterou pro našeho syna Martínka založila paní učitelka Barbora Skácelová v Doniu.

Tímto jí z hloubi srdce děkujeme za její velký zájem a iniciativu v pomoci.

Letos to budou dva roky co při šachovém turnaji ve Šlapanicích, při jedné z šachových partií poprvé ve svém životě náš syn zkolaboval, upadl do bezvědomí. Byl to pro nás šok. Udržovali jsme ho než přijela sanitka. Pak se to stalo ještě jednou o měsíc později. S dospíváním se dostavili velké komplikace, které nás zorganizovali do nové a další pomoci pro něj.


V autosedačce už nedokázal sedět delší cesty a tak jsme se obrátili se záměrem sbírky pro pořízení speciálního automobilu na šachovou komunitu. Náš syn od 6 let miluje Šachy. Jezdíme s ním na různé šachové turnaje po ČR i na Slovensko. Lidé přispívají na účet zřízený v nadaci Život Dětem. 


S další sbírkou pro pořízení pomůcek, prostředků a služeb, které zkvalitní život našeho syna se přidala jeho učitelka Barbora Skácelová, která jak zmiňujeme výše založila sbírku v Doniu.
Cesta, až k dnešnímu dni byla náročná pro celou naši rodinu a především pro našeho syna Martínka.


Nechci psát o tom, že další náročná cesta nás čeká, protože to by bylo v rozporu se snem, který pro našeho syna i pro sebe ve svých srdcích máme.
To co můžeme udělat a rádi je povědět vám o tom, jak na tom je synek dnes, jak velký bojovník to je a jak mu všichni společně pomáháme.


Marťa je dnes závislý na pomoci druhého člověka. 
S každou pomocí, která k němu přichází je mu umožněno zažívat sebe lépe.S každou pomocí, kterou Martinovi lidé darují nakládáme tak, abychom ji proměnili v kvalitu v radost a v uzdravení.
Martin je prioritou v našich životech.


23. 2. 2024 jsme jsme obdrželi od Prof. MUDr. Pavla Seemanna Ph.D zprávu s názvem Souhrn závěrů z neuropediatrického semináře v Gottingenu, který se konal v říjnu 2023 a kterého se Martin účastnil jako vybraný neobjasněný lékařský případ z ČR.


Součástí zprávy je tato věta:
“U Martina tedy nejspíše opravdu jde o zcela nové, dosud nepopsané onemocnění.”


Toto onemocnění znatelně ovlivňuje fyzické tělo našeho syna. Zmíním dva rozdíly z několika. Dříve chodil, dnes už nemůže. Dříve se sám otočil v noci v posteli, dnes už nemůže. Několikrát za noc ho otáčíme, polohujeme i podkládáme. Pohyb je pro něho čím dál náročnější. Do toho silná skolióza, luxace kyčle, kapacita plic na 30% a další omezení se kterými každý den je.


Přes to vše co zažívá je velmi empatickým a inspirativním mladíkem s pozitivní myslí, s dobrem v srdci a velkou životní sílou.


Oslovujeme nyní s pomocí kamarádky Dr. Lisu Sanders z USA https://medicine.yale.edu/…rs/
a výzkumný ústav NIH v USA https://www.nih.gov/…als


Věříme, že je možné, aby se vše obrátilo k lepšímu a Marťovo tělo s ním opět začalo komunikovat jako dřív.


Děkujeme za vaši podporu Martínkovi a celé naší rodině. 


Přejeme vám pevné zdraví, hodně radosti a dobra každému z vás.


Martin, Eda, Pavla a Pája.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
500 Kč  •  14. 4. 2024 23:01
DobroDárce
2 000 Kč  •  13. 4. 2024 13:57
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  13. 4. 2024 6:09
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  12. 4. 2024 20:22
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  11. 4. 2024 23:03
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  10. 4. 2024 21:08
DobroDárce
500 Kč  •  10. 4. 2024 16:28
Laskavý dárce
200 Kč  •  10. 4. 2024 14:12
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  10. 4. 2024 7:19
DobroDárce
600 Kč  •  9. 4. 2024 18:57
Zuzana S.
1 000 Kč  •  9. 4. 2024 14:55
Přeji celé rodině, aby dala nemoci šach mat. S úctou a obdivem k vašemu přístupu. Přeji mnoho sil a radosti!
Velkorysý dárce
500 Kč  •  9. 4. 2024 12:02
Laskavý dárce
300 Kč  •  8. 4. 2024 22:20
Štědrý dárce
111 Kč  •  8. 4. 2024 21:19
DobroDárce
300 Kč  •  8. 4. 2024 10:48
Laskavý dárce
600 Kč  •  6. 4. 2024 18:33
Štědrý dárce
2 000 Kč  •  5. 4. 2024 22:36
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  5. 4. 2024 21:06
Patrik Raš
300 Kč  •  5. 4. 2024 0:32
Držete se a hodně sil a štěstí!
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  4. 4. 2024 22:08
Milý dárce
1 000 Kč  •  4. 4. 2024 21:37
Štědrý dárce
200 Kč  •  4. 4. 2024 21:20
Kolářovi
300 Kč  •  4. 4. 2024 20:23
Mnoho štěstí ❤️🍀
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  4. 4. 2024 17:50
Laskavý dárce
300 Kč  •  4. 4. 2024 15:03
DobroDárce
600 Kč  •  4. 4. 2024 14:41
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  4. 4. 2024 14:32
Laskavý dárce
500 Kč  •  4. 4. 2024 14:31
rett.mama
100 Kč  •  4. 4. 2024 14:22
Přeji Marťovi pocity štěstí, radosti, naděje. I vám. Jste úžasní jak se starate, vím kolik energie za tím je, mám dceru s Rett syndromem... Držím pěsti!
Štědrý dárce
300 Kč  •  4. 4. 2024 13:06
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  4. 4. 2024 12:35
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  4. 4. 2024 12:30
Kateřina
600 Kč  •  4. 4. 2024 10:34
Držím palce!
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  4. 4. 2024 10:21
DobroDárce
600 Kč  •  4. 4. 2024 10:16
Velkorysý dárce
125 Kč  •  4. 4. 2024 10:12
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  4. 4. 2024 7:01
Velkorysý dárce
200 Kč  •  3. 4. 2024 21:24
Štědrý dárce
222 Kč  •  3. 4. 2024 20:25
Laskavý dárce
500 Kč  •  3. 4. 2024 18:58
Laskavý dárce
600 Kč  •  3. 4. 2024 18:22
Štědrý dárce
300 Kč  •  3. 4. 2024 17:30
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  3. 4. 2024 15:10
Laskavý dárce
200 Kč  •  3. 4. 2024 14:54
Michaela
300 Kč  •  3. 4. 2024 10:59
Martínku ❤️ Já vím, že ty to zvládneš... Fandím ti ❤️
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  3. 4. 2024 8:14
Velkorysý dárce
300 Kč  •  3. 4. 2024 1:43
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  2. 4. 2024 23:17
Velkorysý dárce
500 Kč  •  2. 4. 2024 22:19
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  2. 4. 2024 21:29
Velkorysý dárce
300 Kč  •  2. 4. 2024 9:40
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  2. 4. 2024 9:00
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  2. 4. 2024 8:01
..
300 Kč  •  1. 4. 2024 23:14
Martínku, pamatuju si, když jsi jako malý ke mě došel s vozíčkem sám. A ty to zase dáš! ❤️🙏
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  1. 4. 2024 23:03
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  1. 4. 2024 21:19
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  1. 4. 2024 20:11
DobroDárce
300 Kč  •  1. 4. 2024 19:49
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  1. 4. 2024 17:38
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  1. 4. 2024 15:56
Milý dárce
1 000 Kč  •  1. 4. 2024 7:38
Helena H.
100 Kč  •  31. 3. 2024 10:45
Hodně štěstí, Martínku! :-)
DobroDárce
100 Kč  •  31. 3. 2024 9:55
Velkorysý dárce
600 Kč  •  30. 3. 2024 22:36
J-orto s.r.o
4 000 Kč  •  30. 3. 2024 22:03
🙏🏼❤️
Milý dárce
250 Kč  •  30. 3. 2024 21:08
Jana
300 Kč  •  30. 3. 2024 20:06
At da jednou v sachach vsem na "prdel". A to rikam jako mamka syna, ktereho uz s prehledem porazil :)). Byt ten muj je taky tezkej kalibr :)).
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  30. 3. 2024 16:27
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  30. 3. 2024 12:45
Milý dárce
3 000 Kč  •  30. 3. 2024 12:21
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  30. 3. 2024 12:11
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  30. 3. 2024 10:11
Milý dárce
1 000 Kč  •  30. 3. 2024 8:56
DobroDárce
200 Kč  •  30. 3. 2024 8:53
Velkorysý dárce
200 Kč  •  30. 3. 2024 6:39
Štědrý dárce
200 Kč  •  30. 3. 2024 3:40
Milý dárce
200 Kč  •  30. 3. 2024 0:27
Linda
300 Kč  •  29. 3. 2024 21:32
Držím moc palce! Báječný kluk ❤️
Štědrý dárce
300 Kč  •  29. 3. 2024 21:28
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  29. 3. 2024 20:16
Laskavý dárce
50 Kč  •  29. 3. 2024 18:43
Velkorysý dárce
200 Kč  •  29. 3. 2024 13:33
Milý dárce
100 Kč  •  29. 3. 2024 12:11
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  29. 3. 2024 10:57
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  29. 3. 2024 10:01
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  29. 3. 2024 8:50
Dárce, který je pro každou dobrost
150 Kč  •  29. 3. 2024 7:55
Štědrý dárce
2 000 Kč  •  29. 3. 2024 7:30
Jitka P.
1 000 Kč  •  29. 3. 2024 7:29
I naší dceři pomohla sbírka na elektrický vozík. Posílám dál kousek dobré vůle. Ať vyjde vše, co Vám může pomoci.
Štědrý dárce
300 Kč  •  29. 3. 2024 7:17
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  29. 3. 2024 7:08
Milý dárce
600 Kč  •  29. 3. 2024 6:52
Milý dárce
200 Kč  •  29. 3. 2024 6:47
Věra
300 Kč  •  29. 3. 2024 0:31
Díky Vám za Vaš příklad přístupu!
Milý dárce
250 Kč  •  28. 3. 2024 23:51
Velkorysý dárce
300 Kč  •  28. 3. 2024 23:47
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  28. 3. 2024 23:11
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  28. 3. 2024 22:38
Laskavý dárce
300 Kč  •  28. 3. 2024 22:16
Milý dárce
2 000 Kč  •  28. 3. 2024 22:06
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  28. 3. 2024 21:20
Laskavý dárce
100 Kč  •  28. 3. 2024 20:12
Velkorysý dárce
150 Kč  •  28. 3. 2024 20:01
Štědrý dárce
300 Kč  •  28. 3. 2024 20:00
Šàrka
100 Kč  •  28. 3. 2024 19:42
Hodně štěstí 🍀
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  28. 3. 2024 19:16
Veronika Borýsková
100 Kč  •  28. 3. 2024 19:14
Přeji, ať se sen splní….
Lucie Svědirohová
500 Kč  •  28. 3. 2024 19:03
Posílám objetí. Ať je každým dnem lépe a lépe!
DobroDárce
300 Kč  •  28. 3. 2024 18:31
DobroDárce
2 000 Kč  •  28. 3. 2024 18:24
Jakub H.
600 Kč  •  28. 3. 2024 18:02
Přeji hodně štěstí !
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  28. 3. 2024 17:09
DobroDárce
500 Kč  •  28. 3. 2024 16:59
DobroDárce
600 Kč  •  28. 3. 2024 15:48
Velkorysý dárce
600 Kč  •  28. 3. 2024 14:39
Velkorysý dárce
600 Kč  •  28. 3. 2024 14:25
Štědrý dárce
100 Kč  •  28. 3. 2024 13:21
Martin R.
300 Kč  •  28. 3. 2024 12:49
Ať to trochu pomůže. Držte se a věřte.
Milý dárce
300 Kč  •  28. 3. 2024 12:15
Laskavý dárce
200 Kč  •  28. 3. 2024 11:06
Milý dárce
300 Kč  •  28. 3. 2024 10:56
Laskavý dárce
100 Kč  •  28. 3. 2024 10:39
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  28. 3. 2024 10:18
Štědrý dárce
200 Kč  •  28. 3. 2024 9:47
Štědrý dárce
600 Kč  •  28. 3. 2024 8:58
DobroDárce
1 000 Kč  •  28. 3. 2024 8:52
Tomáš Ságl
20 000 Kč  •  28. 3. 2024 8:39
Přeji z celého srdce hodně sil
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  28. 3. 2024 7:37
Milý dárce
600 Kč  •  28. 3. 2024 7:32
Dobrosrdečný dárce
150 Kč  •  28. 3. 2024 7:27
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  28. 3. 2024 7:27
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  28. 3. 2024 7:08
Milý dárce
300 Kč  •  28. 3. 2024 6:49
Laskavý dárce
600 Kč  •  28. 3. 2024 6:46
Štědrý dárce
600 Kč  •  28. 3. 2024 5:57
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  28. 3. 2024 1:14
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  27. 3. 2024 23:30
Štědrý dárce
100 Kč  •  27. 3. 2024 22:50
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  27. 3. 2024 22:37
Štědrý dárce
300 Kč  •  27. 3. 2024 22:28
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  27. 3. 2024 22:24
Kavka
300 Kč  •  27. 3. 2024 22:21
Ukaž nám všem, jak se žije! ♥️
Štědrý dárce
600 Kč  •  27. 3. 2024 22:04
Hlavne ze Vas Martinek ma a stojite pri nem. Opatrujte se.
Velkorysý dárce
300 Kč  •  27. 3. 2024 22:03
Zuzka
300 Kč  •  27. 3. 2024 21:43
Martínku,přeji mnoho sil ,naděje umírá poslední,jsi statečný kluk,držím palce !
Velkorysý dárce
600 Kč  •  27. 3. 2024 21:33
Štědrý dárce
600 Kč  •  27. 3. 2024 21:20
Velkorysý dárce
300 Kč  •  27. 3. 2024 21:14
Štědrý dárce
200 Kč  •  27. 3. 2024 21:02
Milý dárce
600 Kč  •  27. 3. 2024 21:01
DobroDárce
1 000 Kč  •  27. 3. 2024 20:54
Laskavý dárce
200 Kč  •  27. 3. 2024 20:45
Laskavý dárce
100 Kč  •  27. 3. 2024 20:38
Velkorysý dárce
100 Kč  •  27. 3. 2024 20:21
Štědrý dárce
200 Kč  •  27. 3. 2024 19:54
Štědrý dárce
600 Kč  •  27. 3. 2024 19:45
Milý dárce
200 Kč  •  27. 3. 2024 19:44
Štědrý dárce
300 Kč  •  27. 3. 2024 19:23
DobroDárce
1 000 Kč  •  27. 3. 2024 18:48
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  27. 3. 2024 18:46
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  27. 3. 2024 18:29
Laskavý dárce
300 Kč  •  27. 3. 2024 18:20
Petra
1 000 Kč  •  27. 3. 2024 18:02
Přeji vše dobré...
Štědrý dárce
300 Kč  •  27. 3. 2024 17:55
Laskavý dárce
300 Kč  •  27. 3. 2024 17:54
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  27. 3. 2024 17:44
DobroDárce
200 Kč  •  27. 3. 2024 17:42
DobroDárce
300 Kč  •  27. 3. 2024 17:42
Katka a Martin
1 000 Kč  •  27. 3. 2024 17:33
Přejeme ti mnoho zdraví a další vyhrané šachové partie!
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  27. 3. 2024 17:27
DobroDárce
300 Kč  •  27. 3. 2024 17:24
DobroDárce
300 Kč  •  27. 3. 2024 17:22
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  27. 3. 2024 17:18
Milý dárce
300 Kč  •  27. 3. 2024 16:51
Štědrý dárce
600 Kč  •  27. 3. 2024 16:45
Štědrý dárce
400 Kč  •  27. 3. 2024 16:23
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  27. 3. 2024 15:55
Velkorysý dárce
200 Kč  •  27. 3. 2024 15:53
Laskavý dárce
111 Kč  •  27. 3. 2024 15:52
Laskavý dárce
300 Kč  •  27. 3. 2024 15:49
Štědrý dárce
600 Kč  •  27. 3. 2024 15:34
DobroDárce
300 Kč  •  27. 3. 2024 15:31
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  27. 3. 2024 15:12
DobroDárce
600 Kč  •  27. 3. 2024 15:10
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  27. 3. 2024 15:09
Štědrý dárce
600 Kč  •  27. 3. 2024 14:55
DobroDárce
2 000 Kč  •  27. 3. 2024 14:53
DobroDárce
200 Kč  •  27. 3. 2024 14:48
Štědrý dárce
600 Kč  •  27. 3. 2024 14:36
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  27. 3. 2024 14:30
DobroDárce
100 Kč  •  27. 3. 2024 14:29
Dobrosrdečný dárce
150 Kč  •  27. 3. 2024 14:18
DobroDárce
300 Kč  •  27. 3. 2024 14:13
Laskavý dárce
500 Kč  •  27. 3. 2024 14:12
Dobrosrdečný dárce
45 Kč  •  27. 3. 2024 14:09
Milý dárce
300 Kč  •  27. 3. 2024 14:08
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  27. 3. 2024 14:03
Laskavý dárce
300 Kč  •  27. 3. 2024 13:45
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  27. 3. 2024 13:44
DobroDárce
600 Kč  •  27. 3. 2024 13:43
Blanka
200 Kč  •  27. 3. 2024 12:49
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  27. 3. 2024 9:47
♥️♥️♥️♥️♥️♥️
M+M+I
500 Kč  •  27. 3. 2024 9:00
♥️
Jakub
300 Kč  •  27. 3. 2024 8:43
Ahoj Martine, posílám drobné a těším se na další partii šachů! Vyřiď tátovi, že děti z Hradištka moc děkují za dřevo, které nám sehnal, skateboardová rampa funguje skvěle!
Marcela
300 Kč  •  27. 3. 2024 8:40
Přeji mnoho sil Martínkovi i všem jeho blízkým 🍀🥰
EDJ
500 Kč  •  27. 3. 2024 8:27
Martínku?
DK
300 Kč  •  27. 3. 2024 8:20
Držím pěsti
Gabriela
150 Kč  •  27. 3. 2024 8:14
I nadále přeji mnoho energie a odvahy! ❤️
LH
100 Kč  •  27. 3. 2024 8:10
Ať se Martínkovi dostane všeho, co potřebuje 💙
Renáta
200 Kč  •  27. 3. 2024 7:53
Držte se, Marťovi přeju hodně úspěchů v šachových turnajích.
D+S+T
500 Kč  •  27. 3. 2024 7:52
Hodně štěstí 🍀🍀🍀
Laskavý dárce
100 Kč  •  27. 3. 2024 7:45
Drz se kluku, zvladnes to. Verim, ze se najde pricina a pomuzou ti.
Novotní
600 Kč  •  21. 3. 2024 20:02
Hodně štěstí
Tomáš V.
500 Kč  •  21. 3. 2024 11:10
Drž se, Marťo a ať je brzo líp.
Helena
1 000 Kč  •  20. 3. 2024 20:35
Z celeho srdce preji, at se vse uz k lepsimu obrati❤
Marcela
200 Kč  •  20. 3. 2024 19:01
Hodně sil!
Renča
50 000 Kč  •  20. 3. 2024 8:52
Milý Marťo, jsi úžasný kluk! Držím palce i pěsti!
Petra
2 200 Kč  •  20. 3. 2024 2:02
Věřím, že to dáš!
Lucifer
100 Kč  •  19. 3. 2024 11:36
Posílám lasku ❤️
Helena
1 500 Kč  •  19. 3. 2024 11:10
Martine, preju silu bojovat a jit si za tim, co mas rad!
Magda
2 000 Kč  •  19. 3. 2024 9:19
Martine, drž se a hodně zdaru na dalších šachových turnajích! :-)
PepaB
300 Kč  •  19. 3. 2024 8:22
Držíme Ti palce, hodně radosti s královskou hrou!
Dobrosrdečný dárce
5 000 Kč  •  17. 3. 2024 14:39
Hodne stesti!
Knotková Helena
200 Kč  •  14. 3. 2024 15:57
Držím palce, aby se Martinkovi dařilo lépe a aby si užíval šachové partie. A rodině silu a lásku.
Dominik B.
1 000 Kč  •  14. 3. 2024 12:47
držíme palce ať Ti to hraje
Petr
2 000 Kč  •  14. 3. 2024 10:50
Ahoj Martine, drž se , hrál jsem proti tobě šachy na turnaji , seš borec ,bojuj .....
rett.mama
100 Kč  •  14. 3. 2024 8:27
Držím pěsti 💗💗💗
Tomáš
1 000 Kč  •  13. 3. 2024 20:12
Martine, drž se! Šachu zdar.
Alena K
600 Kč  •  13. 3. 2024 18:57
Marťo, držím ti moc palce! Posílám "maličkost".
Hana M.
1 000 Kč  •  13. 3. 2024 18:55
Myslím na vás
Bronislava H.
200 Kč  •  13. 3. 2024 18:34
Držím palce!
Riglovi
600 Kč  •  13. 3. 2024 17:41
Myslíme na vás! ❤️
Darce z r. 1973
300 Kč  •  13. 3. 2024 17:41
Martine, hodne šachových uspechu!
Martina M.
500 Kč  •  13. 3. 2024 16:20
Per aspera ad astra… :-) držím palce
zdenka
300 Kč  •  13. 3. 2024 16:20
Martine, jsi borec, máš kolem sebe super lidi, zvládneš vše :)
Michal
200 Kč  •  13. 3. 2024 16:17
Ať se ti daří
Karel Š.
2 000 Kč  •  13. 3. 2024 15:58
Drž se!
Gabriela
300 Kč  •  13. 3. 2024 15:43
Držím palce!
Ondřej E.
600 Kč  •  13. 3. 2024 15:43
Zpravujte nás o dalším vývoji...
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  13. 3. 2024 15:28
Přeji vám štěstí
Jiří B.
300 Kč  •  13. 3. 2024 15:03
Drz se, Martas!!! Ses frajer!!!
Alča
2 000 Kč  •  13. 3. 2024 14:56
Držím pěsti, ať se najde diagnóza a pomoc ❤️
Ales D.
600 Kč  •  13. 3. 2024 14:54
Jsi frajer, Martine, držím pěsti!
Kristýna
600 Kč  •  1. 3. 2024 17:08
Martínku, držím palce!
Dárce, který je pro každou dobrost
222 Kč  •  28. 2. 2024 6:34
Si bojovník !
Velkorysý dárce
600 Kč  •  27. 2. 2024 21:44
Bojuj chlapče
DobroDárce
4 000 Kč  •  27. 2. 2024 20:29
❤️❤️❤️
Julie
200 Kč  •  27. 2. 2024 12:49
Martínku, moc Tobě i Tvé rodině přeji, aby Ti bylo lépe a mohl sis hrát a prozkoumávat svět jako všechny jiné děti.
Eva
300 Kč  •  27. 2. 2024 11:00
Posílám hodně sil do další léčby 🍀
Lucie
200 Kč  •  27. 2. 2024 10:17
Zdravím Martínka a přeji mu co nejvíc vítězství nejen v šachových turnajích. Máš můj obdiv a jsi vážně neskutečný bojovník.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Zuzana S.
1 000 Kč  •  9. 4. 2024 14:55
Přeji celé rodině, aby dala nemoci šach mat. S úctou a obdivem k vašemu přístupu. Přeji mnoho sil a radosti!
Patrik Raš
300 Kč  •  5. 4. 2024 0:32
Držete se a hodně sil a štěstí!
Kolářovi
300 Kč  •  4. 4. 2024 20:23
Mnoho štěstí ❤️🍀
rett.mama
100 Kč  •  4. 4. 2024 14:22
Přeji Marťovi pocity štěstí, radosti, naděje. I vám. Jste úžasní jak se starate, vím kolik energie za tím je, mám dceru s Rett syndromem... Držím pěsti!
Kateřina
600 Kč  •  4. 4. 2024 10:34
Držím palce!
Michaela
300 Kč  •  3. 4. 2024 10:59
Martínku ❤️ Já vím, že ty to zvládneš... Fandím ti ❤️
..
300 Kč  •  1. 4. 2024 23:14
Martínku, pamatuju si, když jsi jako malý ke mě došel s vozíčkem sám. A ty to zase dáš! ❤️🙏
Helena H.
100 Kč  •  31. 3. 2024 10:45
Hodně štěstí, Martínku! :-)

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat