Sbírka ukončena:

Pomoc pro Tomáše s nádorem na mozku

Vybráno 0 Kč 3 150 Kč
500 000 Kč
 -
10 dárců
Celkem se zapojilo
315 Kč
Průměrná výše daru
850 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc pro Tomáše s nádorem na mozku

Vybráno 0 Kč 3 150 Kč
500 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Helena Sedláčková
Datum přidání
8. 3. 2023

Představení sbírky

Tomáš je 13 letý teenager, který měří 180 cm a váží 97 kg. Vždycky byl "jiné " dítě. Hodný, vstřícný strašně přemýšlivý a se srdíčkem na dlani. Nemluví sprostě, nemá rád zlo, nesváry a hádky. V roce 2018 mě a našeho společného syna Tomáše po 18 letém vztahu opustil jeho otec. Od té doby žijeme s Tomášem sami. Po odchodu jeho otce, který nás nechal bez pomoci s bydlením bez finančních prostředků a o syna se přestal zajímat a platit na něj to bylo 3 roky těžké období. Musela jsem pro nás zajistit bydlení a celé zařízení do bytu a dát nám život dohromady po rozpadu rodiny. Když jsem si myslela, že jsme z nejhoršího venku a že se všechno konečně ustálilo, tak  dne 21. 9. 2021 Tomášovi diagnostikovali v Motole neoperovatelný nádor na mozku velký 6×3 cm. Jedná se o pilocitární astrocytom. Onkologové z Motola Tomášovi doporučili pouze biologickou léčbu, žádné ozařování ani chirurgická léčba. 

Komu pomůžeme?

Pomůžete mě a mému 13 letému synovi Tomášovi k lepšímu a pohodlnějšímu životu. Tomáš má pravostrannou hemiparézu a jakékoliv přemistování z místa na místo je pro nás problém, protože já jsem nikdy neřídila a nemám možnost dopravy vozem. Tomáš dochází 4 krát v týdnu na RHB a já ho pochopitelně musím doprovázet. Situace je natolik vážná, že musím strach z řízení překonat a udělat si řidičský průkaz a koupit vůz. Bohužel jsem samoživitelka a jeho otec je za neplacení výživného ve výkonu trestu, ale bohužel to mi dluh na výživném a ani měsíční výživné neuhradí. Rodinu, která by mi byla ochotna pomoci v této těžké situaci nemám žádnou. A proto našetřit na auto pro Tomáše, abych ho mohla vozit  je pro mě prostě nemožné. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze použiji na koupi vozu vhodného pro přepravu mého syna. Vůz musí být vysoký, jinak Tomáš sám z vozu nevystoupí. Musí být prostorný pro přepravu pomůcek pro Tomáše a vhodný pro případnou přestavbu. Tomáš  je chlap jako hora měří 180 cm a váží 97 kg  a já ho sama v případě, kdy nemůže vystoupit neutáhnu. Vůz musí být zánovní, protože jako sama ženská si neporadím vůbec s ničím co se týká údržby nebo oprav. Část peněz použiji na úhradu kurzu pro řidičské oprávnění. Musím si udělat v autoškole rychlokurz, protože běžný 6 měsíční kurz je v naší situaci nevhodný a zdlouhavý. Tomáš potřebuje přepravu každodenně a co nejdřív, protože výdaje za přepravu taxi službou Tomáše logicky obírají o úhradu jiných aktivit a všeho ostatního. Příspěvek na vůz od úřadu Tomášovi nebyl schválen, protože se jeho postižení nevztahuje na nemoci uvedené v zákoně. Případné peníze navíc použiji na koupi lepšího vozu. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
200 Kč  •  4. 5. 2023 16:41
Kateřina Š.
850 Kč  •  4. 5. 2023 8:18
Převod sbírky Bezpečnější domov pro mámu s autistickým synem. Mnoho štěstí a zdraví, držte se 🍀🌷☺️
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  3. 5. 2023 13:46
Hanka
200 Kč  •  2. 5. 2023 20:49
🍀
Jana P.
300 Kč  •  2. 5. 2023 9:45
Moc vám přeji,ať je líp!
Štědrý dárce
500 Kč  •  20. 4. 2023 11:19
Laskavý dárce
100 Kč  •  18. 4. 2023 11:16
Velkorysý dárce
300 Kč  •  13. 4. 2023 20:15
Velkorysý dárce
500 Kč  •  18. 3. 2023 16:05
Štědrý dárce
100 Kč  •  12. 3. 2023 18:04

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat