Úspěšně vybráno:

Pomoc pro tři nemocná děvčátka

Vybráno 0 Kč 30 000 Kč
30 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
30 000 Kč
Průměrná výše daru
30 000 Kč
Nejvyšší dar
32 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc pro tři nemocná děvčátka

Vybráno 0 Kč 30 000 Kč
30 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
25. 8. 2022

Představení sbírky

Tato sbírka je jedinečná v tom, že skrze pana Václava Pejsara ze spolku Oprechtice Firesport team z.s., pomáháme třem velice nemocným děvčatům – a to konkrétně tříleté Nikolce, které byla diagnostikována akutní lymfoblastická leukémie a dále třináctiletým dvojčatům Johance s Eliškou, které mají svalovou dystrofii a autismus. 

Celkovou částku 30.000,-Kč v pořadu Na lovu pro všechna děvčata vysoutěžila Klára Issová. Peníze si rozdělí obě dvě rodiny rovným dílem, tedy každá 15.000Kč.

Komu pomůžeme?

Nikolka Vlčková

Nikolce jsou tři roky. Na kontrole u paní doktorky jí bylo zjištěno, že má málo červených krvinek a ještě ten samý den musela do nemocnice, kde ji byla zjištěna akutní lymfoblastická leukémie skupiny HR, což pro ni znamená delší a intenzivnější léčbu. 

Ze dne na den se Nikolce, její mamince Kátě a vlastně celé rodině změnil život. Začal kolotoč vyšetření a před nimi dlouhá cesta k uzdravení. Se svou maminkou bydlí samy v Klatovech. Ještě nedávno mohla Nikolka chodit do školky a věnovat se všemu, co jí dělalo radost (kolo, procházky na hřiště, hraní si s kamarády, plavání).

Johanka a Eliška Mikšovská

Johanka s Eliškou jsou třináctiletá jednovaječná dvojčata, která trpí svalovou dystrofií. Ta způsobuje postupné ochabování svalů: nejdříve svaly končetin, poté srdce a následně i dýchací svalstvo.

Samoživitelka Michaela Moravcová se chce o své dcery starat, dokud to půjde. Od sedmi let věku jejích dcer, kdy se nemoc projevila, ji ale nikdo nedoprovázel. Energie paní Michaely je obdivuhodná. O dcery pečuje v režimu 24/7, což v případě převlékání a hygieny s jejich přibývajícím věkem začíná narážet na fyzické možnosti matky. Neustálá manipulace s děvčaty je viditelně nesmírně náročná. „Ony by i chtěly, ale nejde jim to.“, popisuje. Rodina dnes žije v Dobřanech u Plzně v obecním bezbariérovém bytě.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou pro Nikolku použity na nutnou přestavbu bytu z důvodu zajištění sterilního prostředí, které děti s tímto onemocněním potřebují.

Peníze pro Johanku s Eliškou budou použity na jejich potřebné rehabilitace.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
30 000 Kč  •  6. 9. 2022 16:06

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat