Sbírka ukončena:

Pomoc pro Tygří v boji za život

Vybráno 0 Kč 21 800 Kč
30 000 Kč
 -
39 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
64 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc pro Tygří v boji za život

Vybráno 0 Kč 21 800 Kč
30 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Adéla Dvorská
Datum přidání
27. 2. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Zoufalá majitelka jedné nešťastné kočičky. Tygřík je nalezenec, je jí zhruba 8 měsíců a celý život má ještě před sebou.

Komu pomůžeme?

Tygřík je kočička, kterou jsem v létě přijala s jejím bráškou od paní Renáty Vlkové, která je zachránila jako bezdomovce. U Uhlíčka jsem léčila jen virózu. U Tygří se v listopadu projevily zvláštní záchvaty-během chvíle jen ležela, těžce dýchala. V první fázi jsem myslela, že jde o FIP jelikož měla vždy trošku větší bříško takže jsem byla odhodlána ji léčit jako již jednou jinou kočičku. Nicméně testy FIV,FeLv a FIP byly negativní. Na veterině v Jilemnici udělali sono a rentgen. Byl vidět jen hodně zvětšený žaludek, operaci vyloučili v tomto stavu takže dostala infuzi s Duphalyte,B12,antibiotika a léky na bolest. Už v průběhu infuze se stav zlepšil natolik, že se postavila na nohy, obtíže ustoupili a vypadala normálně. Léčba pokračovala stejně ještě několik dnů. Celý příběh se opakoval zcela stejně cca za cca 10 dní po skončení léčby. Opět stejné obtíže,opět zlepšení během infuze,opět následná doléčba. V první fázi jsem platila kolem šesti tisíc,v druhé 4500Kč. Dne 16. 1. 22’ opět podobný záchvat. Opět jsem jela k d na pohotovost v Jilemnici. Léčba opět stejná tentokrát ale bez zlepšení. Doktor nás poslal domů jen vybaveni injekcí s Diazepamem, kterou jsem byla nucena aplikovat cca v půl desáté večer. Poté se chvilku uklidnila. Nicméně obtíže vygradovaly během noci, kdy jsem ji v cca dvě hodiny v noci vezla na kliniku Hanzavet v Hradci Králové, kde ji udělali potřebná vyšetření jak sono tak RTG. Opět masivní náplň žaludku. A ve stavu nutné hospitalizace. Tygří byla na veterině hospitalizována pouhé dva dny nicméně s fakturou za 7010Kč.Po konzultaci nejsem zcela spokojena se závěrem co tento stav u Tygří způsobuje takže jsem s ní objednala na Zbraslavskou kliniku k dalším vyšetřením, která
mi již dříve byla doporučena a se kterou mám osobně dobré zkušenosti. Epilepsie u koček není údajně až zas tak častá. Vyšetřena na funkčnost jater speciálním vyšetřením na portosystémový zkrat, které toto onemocnění nepotvrdilo. Doporučen odběr mozkomíšního moku-předběžná cena 8–10 tisíc. Plus pravděpodobně následné CT-přibližná cena komplet kolem 20 tisíc.

Dne 22. 2. 2022 i přes léky na epilepsii opět záchvat, opět nutnost hospitalizace. Tygří je jinak v mezičase normální hravá kočička. Záchvaty bohužel neznají dne ani hodiny a bojím se dne, kdy třeba budu v práci…

Bohužel jelikož nemám jen tuto kočičku, ale i jiná zvířata, která potřebovala nutnou léčbu v prosinci 2021/lednu 2022 a ta již vyšla na 16 tisíc a jelikož jsem neměla za listopad a velkou část prosince žádný příjem a moje finanční možnosti jsou velmi a to velmi omezené. Víc prostě nezmůžu. Původně jsem měla ještě před tímto incidentem slíbeno zaštítění koťat jedním SZ nicméně to pak bylo odřeknuto kvůli vlastním vysokým nákladům. Pomůžete prosím Tygří?


Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Diagnostika toho co Tygří vlastně trápí je dalším nutným krokem k určení problému. Pevně doufám, že se díky dobrým lidem podaří vybrat na  vyšetření a Tygří se konečně uleví. Cílová částka bude použita na vyšetření a následnou léčbu. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat