Dobrý den,
měli jsme skvělého kamaráda Filipa. Bohužel Filip už není. Zemřel těsně před Vánoci 2022 na agresivní zhoubný nádor mozku, po poměrně rychlém vývoji nemoci.
Zanechal po sobě manželku Tínu a dvě malé děti – Štěpánkovi je 2,5 roku a Leontínce 3,5 měsíce. Manžela a tátu jim nahradit nemůžeme, ale rádi bychom v této těžké situaci pomohli Tínce s potřebami rodiny alespoň finančně.
Filip a Tína spolu žili 6 let. Dokonale se k sobě hodili – dva lidé s velkým srdcem, dobří kamarádi, vždy ochotní ostatním pomoci. Oba byli velcí sportovci – jejich vášní byla hlavně jízda na kole a v zimě na snowboardu. Milovali hory.
Byli spolu štastní, a tak se rozhodli založit si rodinu. Před 2,5 lety se jim narodil první synek Štěpánek, který jim přinesl spoustu radosti, a tak se mu na začátku roku 2022 rozhodli pořídit sourozence.
Ve 4. měsíci Tínčina těhotenství se bohužel dozvěděli hroznou zprávu. Filipovi diagnostikovali zhoubný neoperabilní nádor na mozku s tím, že má před sebou jen několik měsíců života. Během vteřiny se jim zhroutil celý život.
Filip byl velký bojovník a, i přes nepříznivou prognózu, se snažil ze všech sil bojovat o přežití. Chemoterapie, radioterapie a další léčba. Snažil se vyzkoušet všechno, co šlo, jen aby dostal šanci být tady se svou rodinou o pár týdnů déle. A Tínka mu celou dobu byla velkou oporou.
Dostali se do složité finanční situace, protože Tínka byla těhotná a navíc se musela starat o jejich dvouletého synka, takže možnost přivýdělku měla minimální a Filip kvůli pokročilé nemoci přišel o svoji vysněnou práci a hlavní příjem rodinného rozpočtu.
Navzdory všem nepříznivým okolnostem, Tína porodila v září 2022 zdravou holčičku Leontínku. Filip si moc přál dožít se narození své holčičky, což se mu povedlo, ale pak se jeho stav prudce zhoršil. Začal mít problémy s chůzí i s ostatním pohybem. Tínka o něj pečovala doma, což, spolu s péčí o čerstvě narozené miminko a malého syna, muselo být nepředstavitelně těžké.
Jejich přátelé a rodina se jim v této situaci snažili všemožně pomoci – pro Štěpánka například zajistili soukromou školku (do státní školky kvůli věku chodit ještě nemohl), vozili ho do ní i vyzvedávali a podporovali rodinu i po jiných stránkách. Navzdory tomu je jasné, že hlavní tíha péče o rodinu ležela na Tínce.
Na začátku prosince se Filipův stav zhoršil natolik, že musel být převezen do nemocnice a následně do hospicu. Byl velmi statečný a bojoval do poslední chvíle. Ačkoliv si moc přál dočkat se posledních Vánoc s dětmi (a jediných společných s Leontínkou), toto přání se mu nesplnilo. Zemřel těsně před Vánoci. Tínka se s ním bohužel nemohla ani rozloučit, protože v té době byla v karanténě kvůli COVIDu a nepustili ji za ním; nemocné byly v té době i obě jejich děti. O to bylo pro ni vše ještě horší.
Tínka je nyní v situaci, kdy se musí postarat o dvě malé děti, což jí neumožňuje žádný větší přivýdělek. Finanční situace rodiny není dobrá. Úspory, které Filip a Tínka měli, se rozplynuly v době Filipova onemocnění. Rádi bychom jim pomohli alespoň finančně, aby už v tak velmi těžké situaci nemuseli řešit ještě existenční problémy.
