Sbírka ukončena:

Pomoc ukrajinským pacientům v dialyzačním programu

Vybráno 0 Kč 3 500 Kč
od 5 dárců
 -
5 dárců
Celkem se zapojilo
700 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
62 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc ukrajinským pacientům v dialyzačním programu

Vybráno 0 Kč 3 500 Kč
od 5 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Důstojný odchod z.ú.
Datum přidání
1. 4. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Za všech okolností dělejme vše, jak nejlépe dovedeme, ne více, ne méně. Tohle motto má Dialýza a.s. v Berouně (nejen na svých webových stránkách) již mnoho let. Má ještě pokračování –  ale mějme na mysli, že naše nejlepší konání nebude v každém momentě stejné. A to přesně vystihuje myšlenku našeho projektu “Dialýza Beroun pomáhá”. Cítíme, že v těchto momentech je potřeba dělat to „nejlepší“ vlastně ještě nějak lépe…


Od myšlenky k základní realizaci uběhly necelé dva dny. A to i díky tomu, že zdravotnickému personálu s realizací pomáhají pracovníci berounské neziskové organizace Důstojný odchod z.ú., kteří se původně věnují osvětě a propagaci domácí hospicové péče. V této situaci ovšem organizují s pracovníky společnosti Dialýza a.s. pomoc ukrajinským pacientům v dialzyzačním programu.

Hned pár hodin po spuštění projektu nás kontaktovali první dva pacienti a bylo jasné, že pomoc pro dialyzované pacienty na Ukrajině bude velmi potřebná. A z našeho prvotního přání pomoci několika málo pacientům, se nám podařilo dopravit do Berouna už téměř desítku pacientů a jejich rodin. Další jsou na cestě a s mnoha jsme zatím jen v kontaktu a hledáme nejlepší řešení pro jejich konkrétní potřeby. Každý den nás kontaktují noví lidé s prosbou o pomoc a projekt se tak neustále v rychlém tempu rozrůstá.


Pomáháme s koordinací cesty, s vyřízením potřebných dokumentů, zajišťujeme ubytování, návštěvy úřadů, materiální pomoc, lekce českého jazyka a celkově se snažíme o začlenění těchto lidí do společnosti. Jako velmi důležité vnímáme to, že už samotná existence takového projektu může dodat dialyzovaným pacientům odvahu a motivaci vydat se na cestu do bezpečí.

Komu pomůžeme?

Ruská válečná agrese z Ukrajiny vyhnala už více než 3 miliony lidí. Tato situace je mimořádně náročná pro všechny, ale pro mnoho lidí je ještě o něco složitější. My jsme se rozhodli pomáhat těm, kteří patří mezi ty více ohrožené – dialyzovaným pacientům.


Riskovat život a zůstat v zemi, kde je válka nebo riskovat život a vydat se na nejistou cestu se závažným zdravotním omezením? Pro dialyzované pacienty jsou tohle doslova „otázky života a smrti“, protože musí absolvovat dialýzu každé 2–3 dny. Každý den navíc vede k prudkému zhoršení jejich stavu a je život ohrožující. 

Proto vznikl tento projekt. Pomáháme dialyzovaným překonat strach z cesty, zajistíme plynulý transfer, poskytujeme téměř non stop informační servis, dlouhodobé ubytování a hlavně kvalitní lékařskou péči Dialýzy a.s. v Berouně. Po příjezdu zařizujeme vybavení bytů, lidé jsou často bez finančních prostředků, proto řešíme i zajištění základních potravin nebo materiální pomoc. Snažíme se celou komunitu podporovat i v dalších činnostech, mají možnost využít lekce českého jazyka nebo naší asistenci na úřadech, navštěvujeme s nimi jiné lékaře, máme k dispozici tlumočníky a jsme téměř v denním kontaktu. Což začíná být v takovém počtu lidí iž velmi náročné. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

⦁    příspěvek na zajištění transferu (pohonné hmoty)
⦁    příspěvek na ubytování – vybavení sociálních bytů
⦁    příspěvek na stravu
⦁    příspěvek na tlumočení / překlady lékařských zpráv
⦁    doplatky na léky –  dialyzační léčba je z hlediska doplatků náročná a většina pacientů má navíc další přidružené zdravotní komplikace
⦁    zdravotní pomůcky – zejména pro pacienty z řad seniorů
⦁    materiální pomoc
Pokud je to možné, snažíme se vždy hledat cesty, jak tyto věci pokrýt z vlastních nákladů nebo je zajistit na bázi dobrovolnictví bezplatně. Ne vždy je to ale možné a vzhledem k rostoucímu zájmu o pomoc ze strany dialyzovaných pacientů z Ukrajiny, je situace v tomto režimu dlouhodobě neudržitelná. 
Pokud vám připadá myšlenka projektu a naše pomoc smysluplná, budeme rádi za vaši podporu. Finance v plné výši využijeme v péči o dialyzované pacienty z Ukrajiny, kteří jsou úplně stejní lidé jako kdokoliv z nás, ale v tuhle chvíli nemají nic z toho, co je pro nás často tak samozřejmé a běžné…proto pomáháme. Protože můžeme. Protože chceme.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
1 000 Kč  •  23. 5. 2022 1:35
Laskavý dárce
500 Kč  •  3. 4. 2022 21:07
Štědrý dárce
500 Kč  •  1. 4. 2022 22:20
Milý dárce
1 000 Kč  •  1. 4. 2022 6:48
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  1. 4. 2022 6:22

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat