Úspěšně vybráno:

Pomohli jste Vendulce ven z kómatu

Vybráno 0 Kč 4 303 192 Kč
2 040 000 Kč
 -
5 359 dárců
Celkem se zapojilo
803 Kč
Průměrná výše daru
100 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste Vendulce ven z kómatu

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Iva Crookston
Datum přidání
17. 12. 2022
Poslední aktualita

2. 11. 2023 10:46

Jak se daří Vendule? Díky vám pokračujeme každý den…

Vážení donátoři,


je čas na další zprávu o tom, jak se vyvíjí stav maminky Venduly, matky dvou malých holčiček, která se nacházela ve zvláštním druhu komatu zvaném Apalický syndrom. Jak to dnes, po necelém roce léčby vypadá? Popisuji jednoduchými laickými slovy jako matka, která je každý den s ní a bojujeme spolu. Začnu jednou smutnou zprávou – manžel a tatínek Venduly nás bohužel před pár měsíci opustil, takže mi odešla další část opory, kterou jsem měla, kterému jsem mohla říci, že už někdy nemůžu, že se něco povedlo a že se daří. Velice těžce nesl celou situaci a bohužel ho v červenci tohoto roku dostihl infarkt. V zařízeních se tedy nyní střídám já jako maminka (65 let) a Venduly sestra (43).

A nyní již jen ty dobré zprávy:
Po převedení neuvěřitelné částky, kterou se díky každému z vás podařilo vybrat, byla Vendul převezena do tehdy jediného zařízení, které nás neodmítlo, a to na Slovensko, do Adeli centra, kde proběhly první terapie. To, co jsme tam zažili, bylo naprosto neuvěřitelné. Viděla jsem svou dceru poprvé po roce a čtvrt v "civilu". Najednou se s ní nejednalo jako s beznadějným ležákem, ale s někým, kdo má naději. Začaly intenzivní terapie zaměřené především na posílení svalového systému, aby mohla být schopna sedět na invalidním vozíku se vzpřímenými zády. Mohli jsme pořídit vozík s vertikalizací. Pokračujeme v učení se přijímání potravy, tedy od kousání po polykání, odstraněny byly vývody, což byl úžasný pokrok a Vendul je nyní schopna běžného vylučování. Učíme se znovu takové základy jako úchopy rukou, pohyby hlavou, protože někdo aktivně poslouchá a čeká na odpověď. Probíhají tedy terapie logopedické, cvičení jazyka a další. Součástí léčby je např. elektroléčba, ergoterapie, kraniosakrální terapie, bicom, oxygenoterapie, neurofeedback, masáže a další. Není to vše ale tak růžové. Pro tělo, které se přes rok nehýbalo, je každý pohyb velice bolestivý a zažíváme mnoho křiku a bolesti. Podařilo se také zhubnout – 30 kg je dole a pokračujeme dále na řízené stravě. Po zhruba polovině roku se otevřela možnost pokračování v léčbě v nově otevřeném ARCADA NeuroMedical Center v Ostravě.

Vendul v ARCADĚ rehabilituje pod vedením zkušených terapeutů, a to přináší své výsledky. Vytvořil se zde tým, který se o své klienty stará s velkým nasazením a hlavně nechybí lidský přístup. Je vidět, že jejich práce je pro ně i srdeční záležitostí. Využívá se zde nejmodernějších metod léčby. Jsme vděčni, že i v Čechách vzniklo takovéto zařízení. Psala jsem znovu a znovu do dalších zařízení, kde je léčba hrazena zdravotní pojišťovnou, ale dosud jsme nikde neuspěli. Vendul je po léčbě schopna na podněty více reagovat – odpovídá buď zvuky a křikem, mrkáním nebo pohyby hlavou. Na jednu stranu se může zdát, že se nic neudálo, stále hovoříme o víceméně bezvládném těle, které pomalu sbírá sílu, ale na druhou stranu jsme samostatní, Vendul sedí, může jet ven na vozíku, posunula se v příjmu potravy, zvládáme i více než kašovitou stravu. Pro představu, člověk ztratí i pojem o tom, co to jídlo je, když mu chodí pouze trubičkami do žaludku. Musíte tedy jídlo dát k puse, přivonět, namazat tzv. okolo pusy a říkat, že "toto je jídlo" a krok za krokem se posunovat vpřed. Když srovnáme stav před rokem, nemůžeme to ani porovnat. Nejen pokroky v pohybu, komunikaci, ale především ten pocit, že můžete jít ven, je s vámi jednáno jako s někým, kdo má naději a je stále někdo, kdo vám ji dodává. Všichni bychom si přáli, aby to šlo rychleji, ale musíme respektovat čas, který jsme díky nemožnosti léčby zameškali a čas, který tělo a mozek potřebuje.

Obrovskou pomocí je pro nás pan Lukáš Hirka, zvaný také Hiro, který jako voják z Afganistánu prošel stejným stavem. Jeho léčba stále trvá, ale stejné nulové prognózy, nemožnost mluvit, jíst… a dnes Lukáš sedí u Venduly a dodává jí odvahu. Pomáhá i nám, protože je schopen nám říci, co v hlavě prožívá, že nás slyší a jak těžký je to stav, když slyšíte, sami ve své mysli odpovídáte, ale nikdo vás neslyší. I jen z Lukášova případu víme, že se díváme na léčbu minimálně 4 roky dlouhou a i jeho stále pokračuje. Obrovskou podporou jsou stále naše holčičky, Vendulky dcery. Pokud přijdou za maminkou, češou ji, hrají plyšákové divadlo, vyprávějí jí a hlavně ta objetí – ta stojí za vše. 
Co vím je, že nyní moje dcera dokáže žít i bez hadiček a typického lékařského zařízení, či přesunů z hospicu do zařízení typu LDN, závislá na utlumujících lécích. Nyní víme zcela jistě, že s asistencí, můžeme žít s dcerou i v domácím prostředí a uvolnit tak postel někomu dalšímu. Bohužel tatínek, můj manžel, se již nedočkal toho, že se vrátíme do domácího prostředí. Těšil se, jak bude přihlížet na přestavbu našeho domu na bezbariérový, jak nám bude topit…

Doma se  právě pracuje na přestavbě koupelny. Střídají se tady zedníci, topenáři, vodáci, elektrikáři, ale kdy se budeme vracet domů je ještě ve hvězdách. Veškeré rozvody se musí dělat nové, musí se vybourat i všechna futra a dát devadesátky. Postel domů mám koupenou, teď sháním jaký vzít typ zvedáku a popruhů k němu a sprchovací židli. Čeká nás ještě nákup auta, ať ušetříme na převozech. Musí to být vůz, do kterého se vejde invalidní vozík.

Někdy jsem strašně unavená, ale musím jít dál a neztrácet naději. Jsou tu přece naše holčičky, které čekají na mámu. Velice si vážím podpory všech svých přátel, zejména švagra Jardy s manželkou, Lukáše s jeho maminkou. Nebýt vás všech, holčiček, kdo ví, jak bychom pokračovali. Děkuji za tuto podporu, děkujeme za každý haléř, protože nic, doslovně nic z tohoto bychom nemohli udělat bez těchto prostředků. Nevěděli bychom o terapiích, o tom, co je vše možné, nikdo by s námi takto nepokračoval den za dnem. Vím, že díky vám na to nejsme sami. 

Přikládám fotografie s holčičkami, dále pak s Lukášem a z průběhů terapií. 
Pro přehled zasílám proběhlé pobyty a další plánované.
Proběhlé pobyty:
26. 3. – 15. 4. 2023 Adeli Piešťany
16. 4.-3. 6. 2023 Hospic Červený Kostelec
4. 6.-29. 6. 2023 ARCADA Ostrava
30. 6.-24. 7. 2023 Hospic Červený Kostelec
24. 7.-20. 8. 2023 ARCADA Ostrava
20. 8.-3. 9. 2023 Adeli Piešťany
nyní ARCADA Ostrava
Další termín do Adeli Piešťany máme na 7. 1. 2024, do ARCADY 4. 2.–23. 2. 2024, 21. 4.-
10. 5. 2024,8. 9.-27. 9. 2024, 24. 11.-13. 12. 2024.

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Tato sbírka je určena jako primární pomoc manželům, paní Stanislavě a Václavovi (70 let), kteří od minulého roku pečují o svou 39letou dceru, Vendulku, matku dvou malých holčiček, 5 a 6 let, která skončila po vážné nehodě v KÓMATU – odborně nazvaném apalický syndrom, jehož léčba stojí v průměru 170.000,- Kč měsíčně. Pacient má otevřené oči a působí dojmem, že se probral, ale není tomu tak.

Místo, aby mohli užívat důchodového věku, místo, aby se mohli radovat z vnoučat a místo toho, aby sami řešili své vlastní závažné zdravotní problémy, bojují každý den s tím, jak zaplatí cesty do zařízení DIOP v délce 110 km, kde nehybně leží jejich milovaná dcera. O co více – manžel Vendulky je nevidomý. Beznaděj, beznaděj a opět beznaděj, plus každodenní nerovný boj s myšlenkou, že nebudou moci dopřát své dceři šanci na probuzení, protože léčbu apalického syndromu zdravotní pojišťovny bohužel nehradí. Léčba je možná pouze ve specializovaných zařízeních, kde si jí klienti hradí jako samoplátci a stojí již zmíněných neuvěřitelných 170 tis měsíčně. 

Trocha matematiky – kdyby i jen 8320 lidí přispělo pouhými 250 Kč nebo 4080 lidí 500,- Kč, tento sen se stane realitou a částka na celou léčbu bude kompletní. Vendulka by tam mohla po odstranění tracheostomie podstoupit roční léčbu a mít tak velkou šanci na návrat do života.

Pojďme jim pomoci, aby mohli své dceři dopřát šanci na probuzení, aby mohla znovu pozdravit své holčičky a držet je přítomně za ruku. Pojďme proměnit beznaděj v zázrak, který si při svém důchodu nikdy nemohou dovolit. Pojďme splnit jeden sen v dobro.

Možnost léčby již potvrdilo několik zařízení a Vendulky šance jsou vysoké. Jen v posledních dnech se mimo jiné díky tomu, že její maminka a sestra si udělaly kurz bazální stimulace a učí se i další metody, které se souhlasem lékařů mohou u lůžka aplikovat, Vendulka naučila hlavou dávat najevo souhlas i nesouhlas, což je zásadním pokrokem. Poté, co maminka začala jezdit téměř denně, Vendulka se začala po roce usmívat. Vysoce specializovaná a intenzivní léčba v délce 12 měsíců zahrnuje neurorehabilitace, multisenzorické stimulace, pohybové terapie, klinickou logopedii, kognitivní tréninky, ergo- a psychoterapie.

Apalický syndrom – je druh kóma, při němž pacient působí dojmem, že se probral. Má otevřené oči (které však nesledují okolí a jen bezcílně bloudí), žvýká a polyká podanou potravu, ale není možné s ním navázat kontakt. Neudrží moč ani stolici, může mít obrny různých částí těla a další příznaky vyplývající z postižení nejvyšších částí mozku (zejm. korových – dekortikace) v důsledku jeho dlouhodobého otoku, často po těžkých poraněních hlavy. (zdroj lekařské.slovníky.cz)

Proč pomoci právě Vendy a proč to dává smysl?:

  • Protože, když jen 8320 lidí daruje 250 Kč nebo 4080 lidí daruje 500,- Kč, dáme mamince Vendulce šanci na život. 
  • Protože 2 staří rodiče bez další finanční pomoci nemohou dále.
  • Protože 2 malé holčičky potřebují mámu.

Komu pomůžeme?

Pomůžeme Stanislavě a Václavovi, dvou seniorům v pokročilém věku, kteří potřebují peníze na léčbu 39 leté dcery, která trpí druhem koma zvaným apalický syndrom a již rok leží nehybně upoutána na lůžku. 

Intenzivní terapie jí dá reálnou šanci na návrat do života, aby mohla opět hýbat končetinami, učit se hovořit, případně i postavit se na nohy. Nic z toho současné zařízení neposkytuje a je tak minimální šance, že se z tohoto vegetativního stavu dostane.

Vendy byla vždy velice aktivní člověk. Mezi mnohé z jejich aktivit patřily doprovody vozíčkářů a nevidomých na kulturní akce, autorské čtení v místní knihovně či práce ve studentském rádiu. Milovala být mezi lidmi a vždy byla tam, kde někdo potřeboval pomoci a právě lidem s určitým druhem handicapu pomáhala nejvíce. Podílela se mimo jiné i na scénáři k dokumentárnímu filmu o vozíčkářích a časosběrném natáčení snímku o životě lidí s mentálním postižením. Roční stáž na Oxfordu byla obrovskou zkušeností a do poslední chvíle z ní čerpala. 

Měla ještě tolik velkých plánů. Tolik toho slíbila svým holčičkám- jak spolu budou péct, hrát si, číst, učit se, výletovat a jak pojedou poprvé k moři. A hlavně, chtěla jim být vždy nablízku v dobrém i zlém. … prostě máma.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Veškeré finanční prostředky budou rodiči použity výhradně na léčbu apalického syndromu v zařízeních, které tuto léčbu umožňují, i později po zlepšení stavu i mimo ně a na náklady spojené s péčí o Vendulku. Peníze budou také použity na lázeňský pobyt s doprovodem a kompenzační pomůcky.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

2. 11. 2023 10:46

Jak se daří Vendule? Díky vám pokračujeme každý den…

Vážení donátoři,


je čas na další zprávu o tom, jak se vyvíjí stav maminky Venduly, matky dvou malých holčiček, která se nacházela ve zvláštním druhu komatu zvaném Apalický syndrom. Jak to dnes, po necelém roce léčby vypadá? Popisuji jednoduchými laickými slovy jako matka, která je každý den s ní a bojujeme spolu. Začnu jednou smutnou zprávou – manžel a tatínek Venduly nás bohužel před pár měsíci opustil, takže mi odešla další část opory, kterou jsem měla, kterému jsem mohla říci, že už někdy nemůžu, že se něco povedlo a že se daří. Velice těžce nesl celou situaci a bohužel ho v červenci tohoto roku dostihl infarkt. V zařízeních se tedy nyní střídám já jako maminka (65 let) a Venduly sestra (43).

A nyní již jen ty dobré zprávy:
Po převedení neuvěřitelné částky, kterou se díky každému z vás podařilo vybrat, byla Vendul převezena do tehdy jediného zařízení, které nás neodmítlo, a to na Slovensko, do Adeli centra, kde proběhly první terapie. To, co jsme tam zažili, bylo naprosto neuvěřitelné. Viděla jsem svou dceru poprvé po roce a čtvrt v "civilu". Najednou se s ní nejednalo jako s beznadějným ležákem, ale s někým, kdo má naději. Začaly intenzivní terapie zaměřené především na posílení svalového systému, aby mohla být schopna sedět na invalidním vozíku se vzpřímenými zády. Mohli jsme pořídit vozík s vertikalizací. Pokračujeme v učení se přijímání potravy, tedy od kousání po polykání, odstraněny byly vývody, což byl úžasný pokrok a Vendul je nyní schopna běžného vylučování. Učíme se znovu takové základy jako úchopy rukou, pohyby hlavou, protože někdo aktivně poslouchá a čeká na odpověď. Probíhají tedy terapie logopedické, cvičení jazyka a další. Součástí léčby je např. elektroléčba, ergoterapie, kraniosakrální terapie, bicom, oxygenoterapie, neurofeedback, masáže a další. Není to vše ale tak růžové. Pro tělo, které se přes rok nehýbalo, je každý pohyb velice bolestivý a zažíváme mnoho křiku a bolesti. Podařilo se také zhubnout – 30 kg je dole a pokračujeme dále na řízené stravě. Po zhruba polovině roku se otevřela možnost pokračování v léčbě v nově otevřeném ARCADA NeuroMedical Center v Ostravě.

Vendul v ARCADĚ rehabilituje pod vedením zkušených terapeutů, a to přináší své výsledky. Vytvořil se zde tým, který se o své klienty stará s velkým nasazením a hlavně nechybí lidský přístup. Je vidět, že jejich práce je pro ně i srdeční záležitostí. Využívá se zde nejmodernějších metod léčby. Jsme vděčni, že i v Čechách vzniklo takovéto zařízení. Psala jsem znovu a znovu do dalších zařízení, kde je léčba hrazena zdravotní pojišťovnou, ale dosud jsme nikde neuspěli. Vendul je po léčbě schopna na podněty více reagovat – odpovídá buď zvuky a křikem, mrkáním nebo pohyby hlavou. Na jednu stranu se může zdát, že se nic neudálo, stále hovoříme o víceméně bezvládném těle, které pomalu sbírá sílu, ale na druhou stranu jsme samostatní, Vendul sedí, může jet ven na vozíku, posunula se v příjmu potravy, zvládáme i více než kašovitou stravu. Pro představu, člověk ztratí i pojem o tom, co to jídlo je, když mu chodí pouze trubičkami do žaludku. Musíte tedy jídlo dát k puse, přivonět, namazat tzv. okolo pusy a říkat, že "toto je jídlo" a krok za krokem se posunovat vpřed. Když srovnáme stav před rokem, nemůžeme to ani porovnat. Nejen pokroky v pohybu, komunikaci, ale především ten pocit, že můžete jít ven, je s vámi jednáno jako s někým, kdo má naději a je stále někdo, kdo vám ji dodává. Všichni bychom si přáli, aby to šlo rychleji, ale musíme respektovat čas, který jsme díky nemožnosti léčby zameškali a čas, který tělo a mozek potřebuje.

Obrovskou pomocí je pro nás pan Lukáš Hirka, zvaný také Hiro, který jako voják z Afganistánu prošel stejným stavem. Jeho léčba stále trvá, ale stejné nulové prognózy, nemožnost mluvit, jíst… a dnes Lukáš sedí u Venduly a dodává jí odvahu. Pomáhá i nám, protože je schopen nám říci, co v hlavě prožívá, že nás slyší a jak těžký je to stav, když slyšíte, sami ve své mysli odpovídáte, ale nikdo vás neslyší. I jen z Lukášova případu víme, že se díváme na léčbu minimálně 4 roky dlouhou a i jeho stále pokračuje. Obrovskou podporou jsou stále naše holčičky, Vendulky dcery. Pokud přijdou za maminkou, češou ji, hrají plyšákové divadlo, vyprávějí jí a hlavně ta objetí – ta stojí za vše. 
Co vím je, že nyní moje dcera dokáže žít i bez hadiček a typického lékařského zařízení, či přesunů z hospicu do zařízení typu LDN, závislá na utlumujících lécích. Nyní víme zcela jistě, že s asistencí, můžeme žít s dcerou i v domácím prostředí a uvolnit tak postel někomu dalšímu. Bohužel tatínek, můj manžel, se již nedočkal toho, že se vrátíme do domácího prostředí. Těšil se, jak bude přihlížet na přestavbu našeho domu na bezbariérový, jak nám bude topit…

Doma se  právě pracuje na přestavbě koupelny. Střídají se tady zedníci, topenáři, vodáci, elektrikáři, ale kdy se budeme vracet domů je ještě ve hvězdách. Veškeré rozvody se musí dělat nové, musí se vybourat i všechna futra a dát devadesátky. Postel domů mám koupenou, teď sháním jaký vzít typ zvedáku a popruhů k němu a sprchovací židli. Čeká nás ještě nákup auta, ať ušetříme na převozech. Musí to být vůz, do kterého se vejde invalidní vozík.

Někdy jsem strašně unavená, ale musím jít dál a neztrácet naději. Jsou tu přece naše holčičky, které čekají na mámu. Velice si vážím podpory všech svých přátel, zejména švagra Jardy s manželkou, Lukáše s jeho maminkou. Nebýt vás všech, holčiček, kdo ví, jak bychom pokračovali. Děkuji za tuto podporu, děkujeme za každý haléř, protože nic, doslovně nic z tohoto bychom nemohli udělat bez těchto prostředků. Nevěděli bychom o terapiích, o tom, co je vše možné, nikdo by s námi takto nepokračoval den za dnem. Vím, že díky vám na to nejsme sami. 

Přikládám fotografie s holčičkami, dále pak s Lukášem a z průběhů terapií. 
Pro přehled zasílám proběhlé pobyty a další plánované.
Proběhlé pobyty:
26. 3. – 15. 4. 2023 Adeli Piešťany
16. 4.-3. 6. 2023 Hospic Červený Kostelec
4. 6.-29. 6. 2023 ARCADA Ostrava
30. 6.-24. 7. 2023 Hospic Červený Kostelec
24. 7.-20. 8. 2023 ARCADA Ostrava
20. 8.-3. 9. 2023 Adeli Piešťany
nyní ARCADA Ostrava
Další termín do Adeli Piešťany máme na 7. 1. 2024, do ARCADY 4. 2.–23. 2. 2024, 21. 4.-
10. 5. 2024,8. 9.-27. 9. 2024, 24. 11.-13. 12. 2024.

15. 2. 2023 10:43

Děkujeme

Vážení a milí dárci,

není slov, kterými bychom jménem rodiny vyjádřili i jen část vděčnosti a naděje, kterou vaše solidarita přinesla do naší nelehké situace. Díky vám se podařilo vybrat 4.290.300,- Kč, což je při měsíčních léčebných nákladech částka na zhruba 25 měsíců léčby pro naši dceru Vendulku.

V tuto chvíli probíhají intenzivní jednání s rehabilitačními zařízeními a hledá se to nejvhodnější pro Vendulku. Její stav je zase o krok dále – pomalu se zlepšuje koordinace pohybu – např. je schopna již na povely koordinovaně hýbat rukou či hlavou. Při poslední návštěvě dcer již významně projevovala emoce a reagovala na další známé podněty.

Všechny tyto zdánlivě malé kroky jsou součástí pokroku, na kterém Vendy pracuje. 

Budeme i nadále ve spojení s platformou Donio a doufáme, že jejich prostřednictvím vám budeme moci poskytnout informace i s delším časovým odstupem.

S upřímným díkem a přáním všeho nejlepšího všem dárcům,

Vděčná rodina a Nadační fond Šance pro děti

Kontaktní osoby: Iva Crookston, Dagmar Bláhová via FB

23. 12. 2022 15:09

O krok blíže

Vážení a milí dárci,

máme pro vás první „AKTUALITU“, A hned za začátek radostnou – Vendulky stav se totiž neustále zlepšuje. Zásadní je, že již přijímá potravu ústy. Lepší je i její schopnost dávat stiskem najevo své potřeby a sestra s maminkou se plně věnují bazální stimulaci, která je také velkou pomocí.

Pomalu se blížíme částce 170 tis, což je částka za 1 měsíc léčby. S úctou a vděčností všem děkujeme!!!

Máme před sebou ještě 11 měsíců a jediné, jak toho dosáhneme a pomůžeme paní Stanislavě a Václavovi k úhradě její léčby, je DALŠÍ SDÍLENÍ. PROSÍME, SDÍLEJTE JEJICH PŘÍBĚH DÁLE – jen tak najdeme ty, kteří jsou ochotni být součástí tohoto příběhu.

Tým Vendulky spolu s NF Šance pro děti

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
150 Kč  •  17. 2. 2023 1:00
Laskavý dárce
333 Kč  •  15. 2. 2023 12:21
Laskavý dárce
200 Kč  •  15. 2. 2023 12:16
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  15. 2. 2023 12:15
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  15. 2. 2023 11:32
Simona S.
1 000 Kč  •  15. 2. 2023 11:31
Vendulce preji plne uzdraveni
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  15. 2. 2023 9:30
DACHA
1 736 Kč  •  15. 2. 2023 8:37
Vzhůru do boje, vy to dáte👍🤜🙏🐸🍀🧲❤️
Laskavý dárce
100 Kč  •  15. 2. 2023 8:01
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  14. 2. 2023 20:29
Lenka
250 Kč  •  14. 2. 2023 19:34
Moc na Vás všechny i s moji dcerou myslíme a držíme palečky
Milý dárce
500 Kč  •  14. 2. 2023 19:30
Laskavý dárce
600 Kč  •  14. 2. 2023 11:35
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  13. 2. 2023 18:47
Štědrý dárce
300 Kč  •  13. 2. 2023 18:40
Štědrý dárce
600 Kč  •  13. 2. 2023 15:12
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  13. 2. 2023 14:57
Dárce, který je pro každou dobrost
1 100 Kč  •  13. 2. 2023 13:24
Velkorysý dárce
100 000 Kč  •  13. 2. 2023 11:46
Velkorysý dárce
600 Kč  •  12. 2. 2023 19:48
Milý dárce
200 Kč  •  12. 2. 2023 19:31
Štědrý dárce
300 Kč  •  12. 2. 2023 12:53
Velkorysý dárce
300 Kč  •  12. 2. 2023 12:40
Markéta Vorlová
1 000 Kč  •  12. 2. 2023 11:21
Ahoj Vendy, moc Tě zdravíme. Drž se! Markéta
Velkorysý dárce
600 Kč  •  12. 2. 2023 10:54
Milý dárce
300 Kč  •  12. 2. 2023 10:03
DobroDárce
300 Kč  •  12. 2. 2023 9:50
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  11. 2. 2023 21:56
Rodina Pechová
3 500 Kč  •  11. 2. 2023 20:02
Vendulko posiláme pozdrav z Kanady. Přeji vám klid a pohodu v této náročné době.
Laskavý dárce
2 000 Kč  •  11. 2. 2023 18:38
Milý dárce
200 Kč  •  11. 2. 2023 17:25
Štědrý dárce
100 Kč  •  11. 2. 2023 15:26
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  11. 2. 2023 15:12
Velkorysý dárce
250 Kč  •  11. 2. 2023 14:39
Milý dárce
500 Kč  •  11. 2. 2023 10:09
Laskavý dárce
300 Kč  •  11. 2. 2023 9:40
❤️
Milý dárce
300 Kč  •  11. 2. 2023 9:24
Lukáš
50 Kč  •  11. 2. 2023 4:32
Vic ted na uctu nemam,omlouvam se.Ale preju Vendulce brzke uzdraveni🌹🌹
Laskavý dárce
555 Kč  •  10. 2. 2023 21:53
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  10. 2. 2023 19:15
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  10. 2. 2023 18:48
Institut managementu rizik s.r.o.
2 000 Kč  •  10. 2. 2023 18:13
Držíme pěsti! Jana a Jiří
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  10. 2. 2023 17:50
Štědrý dárce
300 Kč  •  10. 2. 2023 15:06
DobroDárce
1 000 Kč  •  10. 2. 2023 13:44
Pavel H.
1 000 Kč  •  10. 2. 2023 12:31
Myslím na Vás a věřím ve Vaše uzdravení.
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  10. 2. 2023 12:10
Lucie
1 000 Kč  •  10. 2. 2023 11:42
Moc Vám přeji abyste se uzdravila a opět mohla obejmout své děti🌸
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  10. 2. 2023 10:53
Velkorysý dárce
400 Kč  •  10. 2. 2023 10:48
Martin V.
200 Kč  •  10. 2. 2023 10:06
Brzké uzdravení přeji
Laskavý dárce
100 Kč  •  10. 2. 2023 9:55
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  10. 2. 2023 0:01
Štědrý dárce
300 Kč  •  9. 2. 2023 22:54
Zuzana
2 000 Kč  •  9. 2. 2023 21:52
Držte se, bojujte. Přeji vám všechnu pozitivní energii.
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  9. 2. 2023 18:18
Štědrý dárce
600 Kč  •  9. 2. 2023 18:08
Vilém Ř.
1 000 Kč  •  9. 2. 2023 15:24
Spoustu štěstí v další rekonvalescenci :)
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  9. 2. 2023 15:02
Štědrý dárce
500 Kč  •  9. 2. 2023 14:51
Milý dárce
1 000 Kč  •  9. 2. 2023 14:14
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  9. 2. 2023 13:28
Velkorysý dárce
600 Kč  •  9. 2. 2023 12:19
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  9. 2. 2023 11:39
DobroDárce
300 Kč  •  9. 2. 2023 11:29
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  9. 2. 2023 10:51
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  9. 2. 2023 10:03
Laskavý dárce
250 Kč  •  9. 2. 2023 9:44
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  8. 2. 2023 22:00
Laskavý dárce
600 Kč  •  8. 2. 2023 18:59
Milý dárce
600 Kč  •  8. 2. 2023 16:47
Adrian P
300 Kč  •  8. 2. 2023 15:45
Přeji Vám i Vaší rodině vše nejlepší.
Velkorysý dárce
377 Kč  •  8. 2. 2023 13:04
DobroDárce
600 Kč  •  8. 2. 2023 12:34
Markéta
300 Kč  •  8. 2. 2023 11:38
Pro Vendulku, pro rodiče, pro rodinu.. vrať se zase mezi nás.
Milý dárce
300 Kč  •  8. 2. 2023 10:46
Velkorysý dárce
300 Kč  •  8. 2. 2023 10:43
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  8. 2. 2023 9:51
DobroDárce
500 Kč  •  8. 2. 2023 9:36
Milý dárce
300 Kč  •  8. 2. 2023 7:51
DobroDárce
100 Kč  •  8. 2. 2023 7:26
Dárce, který je pro každou dobrost
555 Kč  •  8. 2. 2023 1:40
Eugene Pech
5 000 Kč  •  7. 2. 2023 23:40
Vendulko, prejeme Vam hodne sil do dalsiho leceni ! Jana, Adrian, Eric a Evzen Pechovi z Kanady
Velkorysý dárce
1 111 Kč  •  7. 2. 2023 23:14
Štědrý dárce
600 Kč  •  7. 2. 2023 23:13
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  7. 2. 2023 23:11
Štědrý dárce
711 Kč  •  7. 2. 2023 21:05
Milý dárce
1 000 Kč  •  7. 2. 2023 20:53
DobroDárce
250 Kč  •  7. 2. 2023 20:37
Velkorysý dárce
600 Kč  •  7. 2. 2023 19:46
SDH Semechnice
5 000 Kč  •  7. 2. 2023 19:45
Přejeme brzké uzdravení 🙏
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  7. 2. 2023 19:36
Dárce, který je pro každou dobrost
50 Kč  •  7. 2. 2023 19:08
DobroDárce
600 Kč  •  7. 2. 2023 18:15
Velkorysý dárce
60 Kč  •  7. 2. 2023 18:11
Velkorysý dárce
300 Kč  •  7. 2. 2023 17:28
Alena a Martin
500 Kč  •  7. 2. 2023 17:18
Držíme palce.
Laskavý dárce
300 Kč  •  7. 2. 2023 16:54
Milý dárce
600 Kč  •  7. 2. 2023 14:21
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  7. 2. 2023 13:13
DobroDárce
300 Kč  •  7. 2. 2023 11:09
DobroDárce
300 Kč  •  7. 2. 2023 10:43
DobroDárce
1 000 Kč  •  7. 2. 2023 10:24
DobroDárce
600 Kč  •  7. 2. 2023 9:54
Lucka
100 Kč  •  7. 2. 2023 9:20
Přeju mnoho sil pro všechny🙏
Laskavý dárce
600 Kč  •  7. 2. 2023 8:29
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  7. 2. 2023 7:28
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  7. 2. 2023 7:05
Laskavý dárce
600 Kč  •  7. 2. 2023 6:20
Štědrý dárce
300 Kč  •  7. 2. 2023 6:01
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  7. 2. 2023 5:51
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  6. 2. 2023 23:34
Velkorysý dárce
200 Kč  •  6. 2. 2023 23:23
Velkorysý dárce
300 Kč  •  6. 2. 2023 23:17
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  6. 2. 2023 22:22
Velkorysý dárce
300 Kč  •  6. 2. 2023 21:40
Štědrý dárce
600 Kč  •  6. 2. 2023 21:38
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  6. 2. 2023 21:35
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  6. 2. 2023 21:24
DobroDárce
600 Kč  •  6. 2. 2023 21:02
Velkorysý dárce
500 Kč  •  6. 2. 2023 20:59
Velkorysý dárce
300 Kč  •  6. 2. 2023 20:32
Milý dárce
300 Kč  •  6. 2. 2023 20:20
DobroDárce
901 Kč  •  6. 2. 2023 20:18
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  6. 2. 2023 19:46
Milý dárce
600 Kč  •  6. 2. 2023 19:31
DobroDárce
300 Kč  •  6. 2. 2023 19:08
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  6. 2. 2023 19:00
Milý dárce
200 Kč  •  6. 2. 2023 18:58
Helena
300 Kč  •  6. 2. 2023 18:52
Kéž Vás láska a milosrdenství stále provázejí
DobroDárce
600 Kč  •  6. 2. 2023 18:51
Štědrý dárce
600 Kč  •  6. 2. 2023 18:51
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  6. 2. 2023 18:50
Štědrý dárce
3 500 Kč  •  6. 2. 2023 18:47
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  6. 2. 2023 18:41
DobroDárce
600 Kč  •  6. 2. 2023 18:34
Velkorysý dárce
250 Kč  •  6. 2. 2023 17:16
Vendy
200 Kč  •  6. 2. 2023 17:02
Ať jste co nejdřív zpět pro své blízké❤️
Velkorysý dárce
200 Kč  •  6. 2. 2023 16:56
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  6. 2. 2023 16:55
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  6. 2. 2023 16:44
Milý dárce
100 Kč  •  6. 2. 2023 16:38
Karolína Č.
1 000 Kč  •  6. 2. 2023 16:31
Přeji hodne sil k uzdravení.
Vendula
3 300 Kč  •  6. 2. 2023 16:27
Boží požehnání a brzké uzdravení!
Michaela
100 Kč  •  6. 2. 2023 15:59
Přeji hodně štěstí a věřím, že se z toho Vendulka dostane.
DobroDárce
600 Kč  •  6. 2. 2023 15:56
DobroDárce
100 Kč  •  6. 2. 2023 15:55
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  6. 2. 2023 15:42
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  6. 2. 2023 15:05
Dárce, který je pro každou dobrost
934 Kč  •  6. 2. 2023 14:59
Štědrý dárce
300 Kč  •  6. 2. 2023 14:50
Kaiserin Katja
300 Kč  •  6. 2. 2023 14:40
Ať můžete opět obejmout své děti🙌🫶💫
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  6. 2. 2023 14:38
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  6. 2. 2023 14:32
Pavel L. P.
500 Kč  •  6. 2. 2023 14:04
Mnoho zdaru!
Jarmila
300 Kč  •  6. 2. 2023 13:58
Držím palce všem, aby to dobře dopadlo a léčba byla úspěšná...
Laskavý dárce
500 Kč  •  6. 2. 2023 13:40
DobroDárce
300 Kč  •  6. 2. 2023 13:37
Štědrý dárce
600 Kč  •  6. 2. 2023 13:24
Milý dárce
600 Kč  •  6. 2. 2023 13:23
eva
100 Kč  •  6. 2. 2023 13:21
přeji hodně sil, držím palce všem
Laskavý dárce
200 Kč  •  6. 2. 2023 13:11
Velkorysý dárce
300 Kč  •  6. 2. 2023 13:11
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  6. 2. 2023 12:51
DobroDárce
250 Kč  •  6. 2. 2023 12:30
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  6. 2. 2023 12:14
Milý dárce
2 000 Kč  •  6. 2. 2023 12:07
David
300 Kč  •  6. 2. 2023 11:51
Vendulko drž se.
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  6. 2. 2023 11:50
Štědrý dárce
300 Kč  •  6. 2. 2023 11:50
DobroDárce
1 000 Kč  •  6. 2. 2023 11:28
Jan Kracík
600 Kč  •  6. 2. 2023 11:12
Ať je Vendulka brzy v pořádku
Štědrý dárce
300 Kč  •  6. 2. 2023 11:09
Milý dárce
1 100 Kč  •  6. 2. 2023 10:30
Štědrý dárce
300 Kč  •  6. 2. 2023 10:30
Laskavý dárce
300 Kč  •  6. 2. 2023 10:25
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  6. 2. 2023 10:22
DobroDárce
2 000 Kč  •  6. 2. 2023 10:18
Jana
300 Kč  •  6. 2. 2023 10:10
Přeji moc moc sil celé rodině a hlavně Vendulce🤍
Eva
100 Kč  •  6. 2. 2023 9:58
Hodně sil!
Velkorysý dárce
300 Kč  •  6. 2. 2023 9:58
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  6. 2. 2023 9:56
Laskavý dárce
500 Kč  •  6. 2. 2023 9:54
DobroDárce
300 Kč  •  6. 2. 2023 9:52
Dárce, který je pro každou dobrost
150 Kč  •  6. 2. 2023 9:47
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  6. 2. 2023 9:45
DobroDárce
300 Kč  •  6. 2. 2023 9:31
Velkorysý dárce
200 Kč  •  6. 2. 2023 9:26
Milý dárce
600 Kč  •  6. 2. 2023 9:24
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  6. 2. 2023 9:24
Dárce, který je pro každou dobrost
250 Kč  •  6. 2. 2023 9:22
Milý dárce
1 000 Kč  •  6. 2. 2023 9:15
DobroDárce
300 Kč  •  6. 2. 2023 9:13
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  6. 2. 2023 9:08
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  6. 2. 2023 9:05
Milý dárce
600 Kč  •  6. 2. 2023 9:04
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  6. 2. 2023 9:02
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  6. 2. 2023 9:01
Laskavý dárce
500 Kč  •  6. 2. 2023 9:00
David S.
2 000 Kč  •  6. 2. 2023 8:52
Držím palce.
Miloslav V.
2 000 Kč  •  6. 2. 2023 7:08
Držím palce, ať se vše k dobrému opět navrátí.
Veronika
50 Kč  •  6. 2. 2023 0:29
Myslím na Vás
Barbara N.
1 000 Kč  •  5. 2. 2023 23:56
Vendulo přeji vám z celého srdce abyste se uzdravila a modlím se za to. Jste velká bojovnice!
Honza
1 000 Kč  •  5. 2. 2023 22:54
Držím vám palce. Jsme sám po Těžkém úrazu hlavy a proto vím z vlastní zkušenosti jak je to těžké. Zvládnete to.Jen to nevzdávejte !
Petra V.
1 000 Kč  •  5. 2. 2023 22:24
Přeji od srdce mnoho sil
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  5. 2. 2023 22:00
Hodne stesti, duvery, vnitrni sily a lasky
Michal G.
2 000 Kč  •  5. 2. 2023 21:54
Vše se v dobré obrátí
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  5. 2. 2023 21:05
S vírou v srdcí každý den o krok dále. Jste statečné a šikovné. Držíme palečky celé rodině
Dárce
500 Kč  •  5. 2. 2023 20:48
Vendulko, přeji Vám plno sil, Božího požehnání a spousty trpělivosti. Zvládnete to!
ivča
500 Kč  •  5. 2. 2023 20:40
moc sil
Ondra (13 let)
40 Kč  •  5. 2. 2023 20:29
Přispěl bych víc kdybych si to mohl dovolit.
Milý dárce
600 Kč  •  5. 2. 2023 20:07
Hodně síly Vendulce a jejím rodičům
Jarda
1 000 Kč  •  5. 2. 2023 18:54
Vendulko hodně štěstí. Musíte zabrat kvuli Vašim dcerkám. Vy to zvládnete, věřím že ano.❤
Petr
600 Kč  •  5. 2. 2023 18:45
Přeji vám brzký pobyt v rehabilitačním centru a následné zlepšení zdravotního stavu.
Dárce
111 Kč  •  5. 2. 2023 18:29
Držím palce a přeji hodně sil
K+S
300 Kč  •  5. 2. 2023 17:59
Bojujte. Jste neskutečně stateční 🙏
David R.
500 Kč  •  5. 2. 2023 17:15
Ať je veseleji, určitě to pomůže :)
Alice
600 Kč  •  5. 2. 2023 15:42
Držím palce celé rodině. Posílám lásku a hodně sil. A.
Petra H.
500 Kč  •  5. 2. 2023 15:15
Hodně štěstí a sil Vendulce a její rodině 🍀
Pavlína T.
300 Kč  •  5. 2. 2023 14:38
Držím palce, ať brzy obejmete své dcery.
DobroDárce
2 000 Kč  •  5. 2. 2023 14:34
Vendulce hodně štěstí v léčbě a její rodině hodně sil,vaše péče je úctyhodná.
Leoš V.
1 000 Kč  •  5. 2. 2023 13:18
Hodně štěstí!
Michael K.
3 500 Kč  •  5. 2. 2023 13:15
Přeji brzké uzdravení a hodně sil všem, kdo se starají. Díky!
Slezackovi
600 Kč  •  5. 2. 2023 12:41
Drzte se a prejeme hodne sil!
Kollárovi
150 Kč  •  5. 2. 2023 12:18
Hodně štěstí! 🍀
Karla
2 000 Kč  •  5. 2. 2023 11:12
Přeji hodně štěstí 🍀🍀🍀🍀
R. Horáková
300 Kč  •  5. 2. 2023 10:12
Přejeme brzké uzdravení. Buď silná Vendulko.
Jaroslav K.
600 Kč  •  5. 2. 2023 10:07
Přeji mnoho zdaru a dosažení co možná nejkvalitnějšího návratu k plnohodnotnému životu
Libor6868
200 Kč  •  5. 2. 2023 10:07
Dobrý den, moc jsem neposlal ale věřím že nejsem sám..... přeji jen to nejlepší
Eva T.
1 000 Kč  •  5. 2. 2023 10:05
Držím palce a přeji celé rodině aby vše dobře dopadlo
Vendy W.
2 000 Kč  •  5. 2. 2023 9:53
Vendulko bojuj, určitě seš nejstatečnější. tady jen to málo co Ti pomůže od jedné zahradnice.
Zdenan T.
300 Kč  •  5. 2. 2023 9:39
Hodně štěstí
Pavla V.
500 Kč  •  5. 2. 2023 9:19
Hodně sil Vendulce i její rodině !!! Uzdrav se, Vendulko !!!
Dana
600 Kč  •  5. 2. 2023 9:13
Vendulce i rodině přeji hodně sil!
jana
300 Kč  •  5. 2. 2023 8:25
Kéž se probudíš...
Josef
600 Kč  •  5. 2. 2023 8:19
Vendu,držím palce holka!!Jsi silná a statečná!!!Ty to dáš.
Tonda
300 Kč  •  5. 2. 2023 7:03
Pro Vendulku 💞
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  5. 2. 2023 6:39
Vendulko přeju Vám rychlé uzdravení..!
eTRENDS s.r.o.
2 000 Kč  •  5. 2. 2023 3:27
Veříme, že se Vendulce povede být zase veselou mámou a manželkou.
Hana J.
1 000 Kč  •  4. 2. 2023 23:12
Držím palce a přeji hodně sil.
David
300 Kč  •  4. 2. 2023 21:24
Držím moc palce.
AV
777 Kč  •  4. 2. 2023 21:24
Přeji celé rodině hodně štěstí a zdar v léčbě! !
T.M.
300 Kč  •  4. 2. 2023 19:04
Drzim palce.
Důchodce z Lelekovic
500 Kč  •  4. 2. 2023 16:39
Držím moc a moc palce !
Zuzana
1 000 Kč  •  4. 2. 2023 15:19
Hodně štěstí!
Zuzana T.
1 000 Kč  •  4. 2. 2023 14:35
Vendulka to zvládne!
Radek
1 000 Kč  •  4. 2. 2023 13:06
Držte se, Vendulka, Vaše dcerky a rodina Vás potřebují. Věřím, že to zvládnete.
Jaromír L.
1 000 Kč  •  4. 2. 2023 8:18
Drřte se Vendulko, děti Vás potřebují. Jaromír
Aleš Š.
1 000 Kč  •  4. 2. 2023 8:08
Ať to trvá co nejkratší dobu.
Viktor Paták
300 Kč  •  3. 2. 2023 17:32
Přeji brzké zlepšení a uzdravení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat