Pomoc vnitřním uprchlíkům v ukrajinském Dnipru

Collected 0 Kč 240 300 Kč
from 399 900 Kč
29 days
till completion

We are always up for a good deed, join us! We hand over 100% of your donation.

Donate Share

We verify all collections

We verify all collections

Date added
20. 9. 2023
Last news

25. 12. 2023 1:18

Prodloužení

Dobrý večer,

Předně Vám chi popřát klidné svátky.

Vážíme si Vaší podpory, sbírku nyní prodlužujeme. Z naší strany trochu pokulhává propagace sbírky. Bohužel jsme přišly o sanitní vůz, na kterém je závislí provoz našeho spolku, tak aby 100% všech určených příspěvků byl použit pro pomoc.

Nyní několik dní sháníme finance na jiné vozidlo i za pomoci dražeb.

Twiter dražby

Doufáme, že se vše rychle vyřeší a budeme pokračovat dál jako do teď a na fb Vás budeme dál informovat o prosincových závozech i Vánočních výjezdů 3 týmů, kteří vyrazili 23 a 24. 12. 

Děkujeme za přízen a že se Nevzdáváte !!!

Jan

Show full article
All news

Pomoc vnitřním uprchlíkům v ukrajinském Dnipru

O tomto  dalším, neblahém aspektu ruské agrese na Ukrajině se moc nemluví.  V této zemi je ale velké množství lidí , kteří jsou označováni jako vnitřní uprchlíci. Jsou to lidé, kteří dříve bydleli na území, které je dnes okupované a také lidé z linie fronty, která je dlouhá neuvěřitelných 3800 kilometrů.  

Uprchli před těmi největšími hrůzami války, které si většina z nás ani nedovede představit, aby zažívali ty menší, ale též mnohdy jde o situace, ve kterých jde o život, protože jak mnozí říkají : ,, Nikdy nevíš, kam ruská raketa, nebo iránský dron dolétnou." Podle odhadu jej takovýchto lidí okolo 5 milionu. 

Zamýšlel jsem se, jak těmto  potřebným lidem, mezi kterými jsou ženy a děti, ale také staří lidé a bohužel i mnoho sirotků, i dětí, kteří již nikdy nespatří svého tátu v jejich  velmi těžké situaci  pomoci.  

V lednu tohoto roku jsem se vydal sám vlakem do Dnipra, navštívit jednu z mnoha humanitárních organizací, které zde jsou.  Byla mi doporučena jedním kolegou, právníkem, který tam působí a vyhodnotil ji jako nejlepší.  V tomto městě je největší koncentrace těchto lidí, kdy je jich zde kolem 360 000 což je pro město, která má kolem milionu obyvatel více než dost.

Organizace se jmenuje : ,, Malý Mariupol – Nebeská pevnost" a jak jsem i na místě zjistil, ač ji vedou jen dva nesmírně obětaví  lidé Kirilo a Irina, mají neuvěřitelný záběr. Od začátku války pomohli přibližně 10.000 lidem.

Pomoc jako taková je velmi všestranná. Spočívá v rozdělování potravinové pomoci, provozování veřejné vývařovny, díky které mnoho lidí dostane jedno teplé jídlo denně, zajišťují pomoc sirotkům, zraněným a mnoho dalších aktivit, ke kterým patří například i odborná pomoc s mírněním psychických traumat, které si ze svých původních domovů mnozí nesou. Není divu, vždyť některé příběhy, které jsem si od některých vyslechnul jsou děsivé. Některé jsem i popsal v několika reportážích, které jsou k přečtení na mém webu, zde : https://www.pocestachklikatych.cz/category/Ukrajina/

Nejel jsem tam ale tehdy jen tak pro nic za nic. Zorganizoval jsem v našem městě Mělník  časově omezenou sbírku pro tyto lidi , kterou zaštítila místní evangelická církev a Městský úřad. Povedla se nám tehdy sehnat poměrně slušná částka  a mohli jsme tak alespoň několika lidem pomoci.  Ti lidé tam potřebují podat pomocnou ruku nyní možná i více než dříve. Po protržení Kachovské přehrady se jejich řady značně rozrostly.  Kirilo s Irinou se jim snaží zajistit potřebnou pomoc, a to nejen základní životní potřeby, léky, potraviny, ale také i možnost, aby měli kde přespat. 

A Ukrajinu bohužel již brzy čeká další, druhá válečná zima. Zběsilé útoky na základní infrastrukturu neustávají, naopak sílí a tak je více než pravděpodobné, že nadcházející zimní období bude daleko horší než předešlé.  Buzde též zapotřebí proto zajistit dostatek generátorů i paliva do nich, aby bylo možné zajistit chod organizace a dál účinně pomáhat. 

Chtěl bych zdůraznit, že i díky tomu, že jsem tam osobně byl a mohl s těmi lidmi mluvit jsem zjistil, že nikdo z nich nečeká jen na pomoc s nataženu rukou. Naopak, pomáhají, jak mohou při různých příležitostech i podle své profese. Každý, jak může. Někdo opravuje elektrárnu, jiný učí děti, další třeba fyzicky rozváží humanitární pomoc. 

Byl jsem i přítomen při záchranných pracech u obytného domu, kdy ruská raketa zmařila životy 46 lidí a 80 jich zranila.  profesionální záchranáři i dobrovolníci tam tehdy holýma rukama odstraňovali sutiny , protože byla ještě naděje , že tam jsou přeživší a přitom mezi ně padaly kusy panelů a nábytku z rozbořených bytů. Byl to pro mne silný emocionální zážitek, na který do smrti nezapomenu. Nestydím se přiznat, že mi to vehnalo slzy do očí. 

Zajímavé bylo také to, že žádný z těch lidí, které jsem tam poznal , nepřijal mou nabídku, aby si přijel k nám domů alespoň na chvíli odpočinout od těch hrůz. Říkali mi, že to je jejich vlast a oni musí pomoci k vítězství. Tehdy jsem pochopil, co je to ona Ukrajinská nezlomnost, o které se zde často píše a věřím, že se dožiju chvíle, kdy pojedu do Kyjeva na náměstí společně s nimi slavit Den Vítězství. 

Přitom ani ty běžné dny nejsou pro civilní obyvatelstvo bezpečné, ač Dnipro není na linii fronty.  Jen první den mého pobytu jsem zažil 4 x letecký poplach, kdy jsem se musel ukrývat před nálety ruských raket a iránskkých dronů Šáhid – 136 v krytu.  Jestliže zde někdo turo tragedii popírá, či zlehčuje, tak opravdu neví, o čem mluví. 

Má cesta na válkou sužovanou Ukrajinu mi ještě více otevřela oči, protože ten reálný pohled je vždy jiný, nežli ten zprostředkovaný. Rád bych proto pokračoval se sbírkou na déto platformě, která má širší dosah, velké renomé a také její výhodou je, že 100% prostředků jde do místa určení , na rozdíl od mnoha neziskovek, kdy část vybraných peněz jde na jejich provoz. 

Protože se jako důchodce věnuji, krom organizování humanitární pomoci i svému koníčku, kterým je chození po evropských dálkových a poutních cestách a píši o tom blogy, rozhodl jsem se též svoji následující cestu , kdy půjdu od 27. září  2023 po nejstarší evropské poutní stezce ,,Via F'rancigena" a vede z Cantenbury do Říma věnovat tomu, že budu propagovat myšlenku pomoci vnitřním uprchlíkům na Ukrajině, kteří si naši pomoc zaslouží a doufat, že ta synergie bude fungovat do té míry, spojí co nejvíce sil dobra, abychom společně pomohli porazit síly zla vanoucí z ruských stepí. 

Vidím v mé nadcházející cestě i určitou symboliku, protože smyslem poutních cest bylo vždy také zamyšlení nejen nad sebou samým a svými činy, ale i nad problémy, které trápí tento svět. 

Pravidelné reportáže z této cesty se budou objevovat na mém facebookovém profilu s názvem : https://www.facebook.com/pocestachklikatych

Na závěr bych chtěl poděkovat skvělému a nesmírně obětavému člověku, panu Janu Zamrazilovi a jeho organizaci ,,Zdravotní zajištění" , který toho dělá nejen pro Ukrajinu mnoho a pomohl mi svými zkušenostmi k tomu, že pomůže zajistit logistickou část sbírky , spočívající v distribuci zakoupených věcí přímo na Ukrajinu, s čímž má na rozdíl ode mne daleko více zkušeností. Jak vidno, synergie již začíná fungovat a to je dobré znamení, že se vše podaří tak, jak má. 

V Mělníku, dne 19. září 2023

JUDr. Lubomír Brož

koordinátor sbírky

Vehlovská 3146

276 01 Mělník

mail: brozconsulting@gmail.com

Komu pomůžeme?

Pomůžeme lidem, kteří si nezavinili situaci sami, ale vlivem kruté agrese, kterou vede na Ukrajině Ruská federace se ocitli na pokraji bídy a mnohdy i psychického zhroucení. 

Pomoc půjde skrze humanitární organizaci s názvem ,, Malý Mariupol – nebeská pevnost, " která má v Dnipru velké renomé. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky půjdou především na  nákup potravinové pomoci, léků, zdravotního materiálu k ošetření, zimního vybavení k přenocování a oblečení pro děti, generátorů a solárních systémů k provozu centra, doprava do Dnipra.

Pokud se vybere více, tak bychom pořídili i vozidlo k rozvozu potravin a materiálu s pomocí v širším okolí.

Je bohužel velmi smutná prognóza, že všeho bude zvláště v zimních měsících potřeba daleko více, nežli  tomu bylo v loňském roce. 

Do you want to leave a message for the project creator?

To view or add a message, you must be logged in on Facebook and have third-party cookies enabled in your browser.

News

25. 12. 2023 1:18

Prodloužení

Dobrý večer,

Předně Vám chi popřát klidné svátky.

Vážíme si Vaší podpory, sbírku nyní prodlužujeme. Z naší strany trochu pokulhává propagace sbírky. Bohužel jsme přišly o sanitní vůz, na kterém je závislí provoz našeho spolku, tak aby 100% všech určených příspěvků byl použit pro pomoc.

Nyní několik dní sháníme finance na jiné vozidlo i za pomoci dražeb.

Twiter dražby

Doufáme, že se vše rychle vyřeší a budeme pokračovat dál jako do teď a na fb Vás budeme dál informovat o prosincových závozech i Vánočních výjezdů 3 týmů, kteří vyrazili 23 a 24. 12. 

Děkujeme za přízen a že se Nevzdáváte !!!

Jan

16. 11. 2023 13:45

Další cesta

Jistě sledujete cestu po krásných místech Evropy, které chtějí RF zničit.

Nyní můžete sledovat další Lubošovu cestu po Kanárech. Na jeho bloku i u nás a prodlužujeme sbírku k získání dostatku na podporu a pomoc uprchlíkům v Dnipru

Zdravotnízajištění z.s.

Po cestách klikatých

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
3 500 Kč  •  26. 2. 2024 16:04
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  26. 2. 2024 16:00
Milý dárce
1 000 Kč  •  24. 2. 2024 10:27
Milý dárce
300 Kč  •  8. 2. 2024 20:33
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  4. 2. 2024 15:57
Valentin
2 500 Kč  •  4. 2. 2024 12:38
Sláva Ukrajině!
DobroDárce
10 Kč  •  3. 2. 2024 17:10
Štědrý dárce
1 227 Kč  •  2. 2. 2024 10:12
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  28. 1. 2024 18:51
Pecka 60
10 000 Kč  •  28. 1. 2024 18:30
Společně vybráno od účastníků oslavy Pecka 60. Dik všem!
Laskavý dárce
800 Kč  •  27. 1. 2024 23:21
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  27. 1. 2024 21:05
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  26. 1. 2024 8:25
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  25. 1. 2024 12:08
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  25. 1. 2024 9:15
Laskavý dárce
600 Kč  •  24. 1. 2024 7:51
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  23. 1. 2024 23:54
Štědrý dárce
600 Kč  •  23. 1. 2024 22:35
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  23. 1. 2024 22:16
Štědrý dárce
300 Kč  •  23. 1. 2024 21:31
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  23. 1. 2024 21:05
Pecka 60
300 Kč  •  20. 1. 2024 16:07
Tohle je jen zkusebni transakce. Oslava bude pristi sobotu, pak se ozvu se sbirkou.
Milý dárce
3 500 Kč  •  12. 1. 2024 11:31
Štědrý dárce
125 Kč  •  9. 1. 2024 13:07
Štědrý dárce
600 Kč  •  8. 1. 2024 13:54
Eva N.
600 Kč  •  7. 1. 2024 16:31
Sláva Ukrajině! Děkuji vám za statečnost!
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  6. 1. 2024 14:00
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  6. 1. 2024 6:07
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  6. 1. 2024 2:14
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  5. 1. 2024 10:45
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  5. 1. 2024 10:02
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  4. 1. 2024 23:10
Štědrý dárce
150 Kč  •  4. 1. 2024 22:33
DobroDárce
2 000 Kč  •  4. 1. 2024 15:52
Laskavý dárce
300 Kč  •  4. 1. 2024 15:16
Milý dárce
660 Kč  •  4. 1. 2024 14:24
Milý dárce
300 Kč  •  4. 1. 2024 13:47
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  4. 1. 2024 13:43
Velkorysý dárce
60 Kč  •  3. 1. 2024 23:24
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  2. 1. 2024 22:44
DobroDárce
68 Kč  •  2. 1. 2024 8:48
Laskavý dárce
100 Kč  •  1. 1. 2024 15:07
Milý dárce
100 Kč  •  1. 1. 2024 14:52
Laskavý dárce
300 Kč  •  1. 1. 2024 11:29
DobroDárce
300 Kč  •  31. 12. 2023 23:18
Štědrý dárce
600 Kč  •  31. 12. 2023 22:18
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  31. 12. 2023 14:40
Milý dárce
300 Kč  •  31. 12. 2023 11:02
Milý dárce
1 000 Kč  •  31. 12. 2023 10:14
Dárce, který je pro každou dobrost
3 500 Kč  •  30. 12. 2023 22:28
Laskavý dárce
600 Kč  •  29. 12. 2023 20:22
Milý dárce
300 Kč  •  29. 12. 2023 19:14
Štědrý dárce
300 Kč  •  29. 12. 2023 8:53
Laskavý dárce
5 000 Kč  •  27. 12. 2023 18:35
Štědrý dárce
2 000 Kč  •  26. 12. 2023 14:58
DobroDárce
100 000 Kč  •  24. 12. 2023 22:39
DobroDárce
40 Kč  •  23. 12. 2023 19:32
Velkorysý dárce
600 Kč  •  21. 12. 2023 21:20
DobroDárce
300 Kč  •  20. 12. 2023 14:49
Dobrosrdečný dárce
10 Kč  •  16. 12. 2023 21:42
GhostRider
1 000 Kč  •  13. 12. 2023 23:11
Слава України! Sláva vám za to co děláte!!
Milý dárce
3 000 Kč  •  7. 12. 2023 19:46
Milý dárce
300 Kč  •  6. 12. 2023 8:52
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  5. 12. 2023 21:17
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  1. 12. 2023 11:49
Velkorysý dárce
2 500 Kč  •  29. 11. 2023 19:06
Velkorysý dárce
20 000 Kč  •  27. 11. 2023 13:06
Ať Bůh žehná Ukrajině!
Velkorysý dárce
500 Kč  •  19. 11. 2023 14:48
Dobrosrdečný dárce
4 000 Kč  •  14. 11. 2023 8:24
Velkorysý dárce
300 Kč  •  12. 11. 2023 17:12
Alex
1 000 Kč  •  9. 11. 2023 11:56
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  2. 11. 2023 15:24
Štědrý dárce
600 Kč  •  30. 10. 2023 7:58
DobroDárce
1 000 Kč  •  29. 10. 2023 12:13
Štědrý dárce
600 Kč  •  26. 10. 2023 9:38
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  22. 10. 2023 18:42
DobroDárce
2 000 Kč  •  22. 10. 2023 18:38
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  22. 10. 2023 17:09
Velkorysý dárce
50 Kč  •  22. 10. 2023 15:46
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  20. 10. 2023 9:09
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  19. 10. 2023 22:08
Velkorysý dárce
100 Kč  •  19. 10. 2023 10:36
Štědrý dárce
100 Kč  •  19. 10. 2023 10:29
Velkorysý dárce
3 500 Kč  •  18. 10. 2023 19:49
Laskavý dárce
300 Kč  •  17. 10. 2023 15:22
Milý dárce
100 Kč  •  14. 10. 2023 11:12
Milý dárce
1 000 Kč  •  12. 10. 2023 11:35
DobroDárce
1 000 Kč  •  11. 10. 2023 19:20
DobroDárce
300 Kč  •  9. 10. 2023 14:13
Laskavý dárce
600 Kč  •  6. 10. 2023 13:14
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  5. 10. 2023 10:28
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  4. 10. 2023 20:58
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  3. 10. 2023 22:12
Milý dárce
20 Kč  •  3. 10. 2023 21:26
Veronika
100 Kč  •  3. 10. 2023 12:25
Ať je ve Vaší zemi zase mír.
Laskavý dárce
2 000 Kč  •  3. 10. 2023 10:43
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  3. 10. 2023 8:44
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  2. 10. 2023 21:00
Milý dárce
300 Kč  •  2. 10. 2023 20:21
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  2. 10. 2023 18:36
Štědrý dárce
500 Kč  •  2. 10. 2023 17:44
Laskavý dárce
600 Kč  •  30. 9. 2023 19:54
Dobrosrdečný dárce
480 Kč  •  30. 9. 2023 19:46
Tonda
1 000 Kč  •  29. 9. 2023 7:39
Držím palce s podporou
Milý dárce
600 Kč  •  27. 9. 2023 20:50
Laskavý dárce
100 Kč  •  27. 9. 2023 16:55
DobroDárce
300 Kč  •  27. 9. 2023 11:19
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  26. 9. 2023 6:23
Milý dárce
100 Kč  •  25. 9. 2023 17:13
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  25. 9. 2023 0:39
Laskavý dárce
300 Kč  •  24. 9. 2023 19:00
Laskavý dárce
600 Kč  •  24. 9. 2023 7:14
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  21. 9. 2023 19:09
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  21. 9. 2023 19:08
Velkorysý dárce
300 Kč  •  21. 9. 2023 14:54
Štědrý dárce
300 Kč  •  21. 9. 2023 14:50
Štědrý dárce
600 Kč  •  21. 9. 2023 6:42
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  20. 9. 2023 21:36
Velkorysý dárce
5 000 Kč  •  20. 9. 2023 21:28
DobroDárce
300 Kč  •  20. 9. 2023 21:19
DobroDárce
600 Kč  •  20. 9. 2023 16:46
DobroDárce
600 Kč  •  20. 9. 2023 14:50

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Messages

Valentin
2 500 Kč  •  4. 2. 2024 12:38
Sláva Ukrajině!
Pecka 60
10 000 Kč  •  28. 1. 2024 18:30
Společně vybráno od účastníků oslavy Pecka 60. Dik všem!
Pecka 60
300 Kč  •  20. 1. 2024 16:07
Tohle je jen zkusebni transakce. Oslava bude pristi sobotu, pak se ozvu se sbirkou.
Eva N.
600 Kč  •  7. 1. 2024 16:31
Sláva Ukrajině! Děkuji vám za statečnost!
GhostRider
1 000 Kč  •  13. 12. 2023 23:11
Слава України! Sláva vám za to co děláte!!
Velkorysý dárce
20 000 Kč  •  27. 11. 2023 13:06
Ať Bůh žehná Ukrajině!
Veronika
100 Kč  •  3. 10. 2023 12:25
Ať je ve Vaší zemi zase mír.
Tonda
1 000 Kč  •  29. 9. 2023 7:39
Držím palce s podporou

Other contributors

This charitable collection falls under the public collection established by the organizer and is organized for the benefit of the recipient.

Do you want to create a project or a story?

Start collecting