– Druhá ŠANCE – POMOC – „Kulíškův SEN o životě bez bolestí“

Milník 1/1

Milí dárci! Je Vás přes 300 a dnes jsme na 60% cílové částky! Zbývá poslední milník sto tisíc korun. Zvládneme to? Děkuji Vám všem

Vybráno 0 Kč 181 589 Kč
240 000 Kč
16 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Tereza Novotná
Datum přidání
5. 4. 2024
Poslední aktualita

14. 5. 2024 21:56

ASISTENČNÍ PES KULÍŠEK STATEČNĚ BOJUJE, ALE SIGNÁLNÍHO PSA JSEM NAVŽDY ZTRATILA


Milí přátelé a dárci,

zdravím všechny, kteří sledujete, sdílíte nebo jste i podpořili finančně sbírku pro mého asistenčního psa Kulíška, museli jste zaregistrovat, že veškeré aktivity ode mne najednou utichly… Proč nečtu Vaše komentáře a neodpovídám na vzkazy? Nejsou nové příspěvky a příběhy???
V pondělí 6. května jsem navždy ztratila milovaného signálního psa Jacka, který se stejně jako Kulíšek loni v létě nakazil Anaplazmózou od klíštěte, ale měl zcela odlišné příznaky a mnohem lehčí průběh pro skvělou imunitu. To, že se jedná o Anaplazmózu u dvou ze tří mých pomocníků jsme zjistili ze speciálních testů krve až po čtyřech měsících (byli krytí SIMPARIKOU, tak koho by tohle napadlo?), do té doby se oba léčili symptomaticky, ale na tuto nemoc účinkují jen specifická ATB TETRACYKLÍNOVÉ řady. Jde o formu drastické měsíční léčby, kterou Jack špatně snášel a postupně ztrácel chuť k jídlu a zvracel, nicméně alespoň tři týdny DOXYHEXAL užíval. Od ledna do konce dubna jsme ho krmili po troškách z ruky. Před měsícem navíc dostal virózu a měl vážné komplikace s dýcháním a dusil se. Nakonec zvládnul i tohle a poslední týden se velmi zlepšil a dokonce i s chutí žral sám z misky s podporou Magického prášku od RUFRUF (z jater). Byla jsem tak šťastná, když se snažil Kulíška pobízet ke hře laškováním. Kdo četl můj poslední příspěvek, ve kterém píšu, že cítím radost, vděčnost, úlevu a naději, že bude zase dobře, tak zajisté nyní chápe, jaký to byl pro mne šok, když Jack usnul pod tújemi v zahradě a už se neprobudil pro multiorgánové selhání.
Ještě před pár hodinami jsem nebyla schopná se soustředit a tvořit myšlenky … a jakýkoliv pokus hned stejně skončil u Jackinka a slziček a to mi svůj odchod vlastně ulehčil, protože jsem to nemusela později rozhodnout za něj......
Vím, že kdyby se nenakazil Anaplazmózou, tak by tady byl ještě minimálně rok s námi. Ve jménu jeho památky, budu teď s Kulíškem bojovat za všechny psy, alespoň osvětou o obrovském nebezpečí, které přichází od tak drobného klíštěte.
Článek pro denik.cz již jen čeká na zařazení do vydání a druhý odborný článek připravuje právě redaktorka ve spolupráci s našim veterinářem.
Ilustrátor Radek Fiala již spustil stránku na podporu doživotní nákladné léčby Kulíška a můžete tímto pomoci i Vy zakoupením kresleného trička, tašky, kšiltovky nebo plecháčku.
Zde je odkaz:
https://www.kreslenatrika.cz/asistencni-pes-kulisek-pomahame/

Také můžete pomoci sdílením nebo i drobným finančním darem, protože jeho síla je zejména ve množství dárců. Dobročinnost není slabost, ale naopak projev síly a pomoci, kterou my teď tolik potřebujeme. Kulíšek je díky Vám všem léky stabilizovaný.

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Ahoj moji milí,

píše Vám Kulíšek, 29. dubna budu slavit páté narozeniny. Děkuji Vám, že si přečtete můj příběh.

   Jsem ASISTENČNÍ PES – věrný společník a nejlepší přítel v nemoci a stáří pro moji paničku, která je těžce nemocná ZTP/P a 20 let v plném ID. Jsem pro ni víc jak důležitý nejen jako pomocník a psychická podpora, ale i jako člen milující rodiny. Tolik jsem toho pro ni zvládal udělat, ale potřebuji teď pomoc já sám. Všechno jsem pro ni dělal moc rád a ZASE BYCH CHTĚL. Vždy jsem jí přinesl tašku s léky, flašku s vodou, kyslík, brýle, papuče, berle, otevíral dveře nebo vyhledal a podal zvonící telefon. Umím přivolat pomoc.

     Mám oslabenou IMUNITU a těžkou ALERGII s atopickou dermatitidou, trápí mne záněty uší, tlapek a bolí mne klouby, i když jsem v klidu. Nepřetržitě musím užívat drahé léky, Velkou nadějí je pro mne dlouhodobá biologická léčba CYTOPOINT, ale jedna injekce stojí 3900,- kč. Navíc jsem se nakazil nemocí, kterou přenášejí klíšťata – ANAPLAZMÓZOU – je to zákeřná nemoc a pokud se neodhalí včas, tak často končí smrtí nebo poškozením organismu. U mně to zasáhlo bílé krvinky, protože anaplazmy se v granulocytech množí a ničí je. Také následná poškození vykazují játra a ledviny i celkový stav kůže a srsti. Jsem hned unavený, nemám chuť si ani hrát a cítím se mizerně. Nakazil jsem se, i když beru proti klíšťatům SIMPARIKU co 5 týdnů.  Panička vůbec netušila, že můj stav bude kritický a budu až na pokraji smrti od jediného klíštěte.

     Náklady na léčbu zvládala hradit, ale všechny úspory a celé penzijní spoření už vyčerpala. Pomozte nám prosím, aby nezůstala na vše úplně sama.  Čeká nás dlouhodobá rekonvalescence a komplikovaná celoživotní léčba. Jsem ještě mladý pes. 

     Moje panička za svůj život poskytla nebo našla domov mnoho nemocným nebo starým psům. Lhostejní jí nejsou ani ježci, opeřenci a ze zákona chráněné veverušky obecné. Nejraději by se rozdala, ale žádná studna není bezedná…a výdaje na moji ZÁCHRANU JSOU OBROVSKÉ.

(Dodatečně jsme 15. května přidali k fotkám i výpisy z účtu, kde jsou jasně viditelné všechny výdaje a jejich součet je od 1. ledna 2023 do data přidání 198 782,- a to nejsou přičteny náklady z e-shopů lékáren  za Eucerin AtopiControl acute, Eucerin AtopiControl antiprurito spray, masti a krémy řady Eucerin AQuaphor, VETEXPERT HOT SPOT SPREY a mnoho dalších přírodních prostředků, které jsme zkoušeli, když nic nepomáhalo…)

 

Poslední snímek je rozostřen, protože nebylo možné jen ponechat k zhlédnutí, protože vypadal drasticky…

Komu pomůžeme?

      Jsem lásky plný obr s dobrým srdcem, který miluje svoji paničku a úplně všechny lidi na světě. Jsem již snad z toho nejhoršího venku a přežil jsem Anaplazmózu s těžkým průběhem. Vím, že už nikdy nebudu zdravý. Přál bych si zůstat alespoň léky stabilizovaný. Nyní se mi kůže hojí a zarůstají  lysiny. Srst mám nadále matnou a suchou, plnou šupinek kůže a stále línám. SVĚDÍ MNE „CELÝ PES“…  Jakmile se panička začne někam chystat, tak hledám, kde bych se schoval. Bojím se, že zase jedeme k veterináři… protože jsem měl opakovaně zanícené anální žlázky, které mi často čistili a aplikovali dovnitř kortikoidy a antibiotika. Nakonec mi je operativně odstranili.

     Trápí mne imunita a těžká alergie s atopickým ekzémem. Nesnášenlivost  alergenů a intolerance potravin i lepku. Bez léku APOQUEL se pro svědění kůže drbu po celém těle kam dosáhnu. Vždy vzniknou rozsáhlé léze se strupy. Mám zanícenou mokvající a zapáchající kůží. Bolestivé hotspoty infikují brzy baktérie a kvasinky. Fáze klidu střídají období se záněty kůže stejně jako u lidí.

     Na konci prázdnin jsem se nakazil od klíštěte a byl letargický, zvracel jsem a dostal průjem. Postupně jsem ztrácel veškerou energii a sílu. Bolestí kloubů trpím doteď  jako při artritidě. Nastaly problémy s rovnováhou a kulhal jsem. Bylo to pro nás všechny stresující – čtyři měsíce nejistoty a strachu…, bohužel ty obavy nadále pokračují. Časté kontroly, injekce, infúze, léky, dieta a mnoho různých vyšetření. Kontrolní odběry krve, SONO vnitřních orgánů…Nejhorší je teď však strach, zda budu mít léky a jak zaplatit účty…, které narůstají.

     Až před vánocemi  mi byla z krevních testů diagnostikována ANAPLAZMÓZA. Celý leden jsem bral Tetracyklínová ATB a antimykotika, Jsem příliš oslabený a dle veterináře se ANAPLAZMÓZA může reaktivovat kdykoliv při poklesu imunity během virózy, operace nebo i stresové zátěži. Zůstává totiž ve mně navždy a jen čeká na příležitost.  Panička se hroutí, pláče a je fyzicky i psychicky už vyčerpaná – táhne se to s námi už od konce srpna a za těch 8 měsíců to stálo 126 999,- 

     V okolí Těrlické přehrady je ohnisko nákazy a zemřelo již několik mých kámošů. Roznesli jsme letáky s upozorněním na tuto nemoc s popisem příznaků po okolí a panička vše zveřejnila v novinách a FB. Plánuje se spojit i se Státním zdravotním ústavem, protože jejich informace o počtu případů jsou nesprávné. Informovala i Krajskou veterinární správu. 

     Pro špatnou imunitu a alergie jsem před rokem začal s injekční léčbou CYTOPOINT, ale musel jsem ji po 5 dávkách pro nemoc přerušit, protože jsem dostával kortikoidy. Nyní pokračujeme denně s lékem APOQUEL (1 tbl. stojí přes 70,-) a musíme se co nejrychleji vrátil k biologické léčbě CYTOPOINT (1 injekce měsíčně 3900,-). Na bolesti kloubů dostávám PREVICOX 227 mg (1 tbl. stojí přes 70,-). Vše se odvíjí od moji váhy 37 kg. Bez doplňků stravy na podporu imunity, jater, ledvin, trávicího traktu, kůže, srsti a kloubů se neobejdu. Chci se vrátit zpátky do AKTÍVNÍ SLUŽBY, jsem přece asistenční pes!

     Naštěstí LÉČBA EXISTUJE, jenže je neúnosně drahá. Jsou nutné pravidelné celoživotní kontroly a léčba bez přerušení. Při jakémkoliv dalším oslabení imunity není vyloučená reaktivace ANAPLAZMÓZY.

     Budeme Vás informovat na FB paničky : https://www.facebook.com/sona.kecovabadurova

     Zde odkaz i na Kulíškův FB : https://www.facebook.com/profile.php?id=61557708212098

Ilustrátor Radek Fiala již spustil stránku na podporu doživotní nákladné léčby Kulíška a můžete tímto pomoci i Vy zakoupením kresleného trička, tašky, kšiltovky nebo plecháčku.
Zde je odkaz:
https://www.kreslenatrika.cz/asistencni-pes-kulisek-pomahame/

DĚKUJI VÁM,POKUD SE ROZHODNETE MI DAROVAT „kousek“ té BUDOUCNOSTI…PAC A PUSU HAF HAF HAF KULÍŠEK

Dear “doggies” friends,    

           My name is KULÍŠEK and I am an ASSISTANCE DOG. On April 29th I will celebrate my fifth birthday.     I am a faithful companion and best friend in sickness and old age to my owner. My owner is a lady who is severely disabled.  She took me into her care when I was less than two years old. Neither of us knew then that I will become very sick and my condition will be critical and I would be on the verge of death.

           My owner is a wonderful person. She has provided, or found, homes for many dogs. 

           Unfortunately, I have problems with my IMMUNE system and a severe ALLERGY with atopic dermatitis, chronic inflammation of the ears and paws, intestines and anal glands. I have to take expensive medication every day. Last year everything got more complicated  by a disease carried by ticks – ANAPLASMOSIS – it is an insidious disease and if not detected in time, it often leads to permanent multi-organ damage and premature death. Despite my owner regularly treating me and my other friends in our pack with SIMPARIKA, anti-tick medication, every 5 weeks, Jack and I have both got this horrible disease.

        The treatment of all of us furry creatures. But she has already invested all her savings and pension savings into us. Please help us so that she is not left all alone.

I am a loving dog with a good heart, who loves his owner and all the people in the world. I am out of the worst and I have survived severe course of Anaplasmosis. I know I will never be healthy again but I wish to remain medically stable. Now my skin is healing and the bald patches are disappearing. However, my hair is dull and dry, full of skin flakes. AND I'M ITCHING ALL OVER!

         I managed many examinations. My anal glands were repeatedly inflamed and had to be cleaned and injected with corticosteroids and antibiotics. In the end I had to undergo an unpleasant operation when they removed my anal glands.     The cause of this is  my immunity and severe allergies with atopic eczema and gluten intolerance. Without APOQUEL I would scratch all over my body (as far as I can reach) as it gets incredibly itchy. As a result of the scratching  extensive lesions with scabs are formed and they get inflamed, swollen and smelly. The painful hotspots soon become infected with bacteria and yeast.

At the end of the summer holidays two years ago I became very lethargic. I was vomiting and getting diarrhoea every day. I gradually lost all energy and strength. I suffered from joint pain and there were problems with my balance. I started to limp as it was very painful. I must have looked very bad because I heard the sentence that it would be better to put me to sleep humanely… but my mistress fought for my life and I made it! It was stressful for all of us – four months of uncertainty and fear…     It wasn't until just before Christmas that both Jack and I were diagnosed with ANAPLASMOSIS from.  We were on strong antibiotics and I was on antifungals as well. My mate Jack has lost 6kg and became anorexic. 

          A year ago I started biological treatment CYTOPOINT. Unfortunately I had to stop just after 5 doses and started to take corticosteroids instead . Now we continue APOQUEL (1 tbl. costs over 70 Kč). I would like to return to CYTOPOINT treatment (1 injection per month costs 3900 Kč). For joint pain I need PREVICOX 227 mg (1 tbl. costs over 70 Kč).
I am lucky that the TREATMENT EXISTS, but it is impossibly expensive. Regular lifelong check-ups are necessary. If my immunity weakens for any reason ANAPLASMOSIS can reactivate in my body.

We will keep you informed about our progress on my owners FB page : https://www.facebook.com/sona.kecovabadurova

We will also inform you on my dog FB page :   https://www.facebook.com/profile.php?id=61557708212098

Illustrator Radek Fiala has already launched a page to support Kulíšek's life-long expensive treatment and you can help by buying a cartoon T-shirt, bag, cap or tin.
Here is the link: https://www.kreslenatrika.cz/asistencni-pes-kulisek-pomahame/?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR1udZba0QWs81zKHjFudv8Cyt06pUs9TSy9w-5F7lRnWB-MNvGLJJRefXk_aem_AQAGLZ5qW-G2sgkB9TyBnuEeqioDQ5YE16h0JTrdXzuMfkMzpIqJhLMMxadltoqshcUlXO9H2ZkbDfCQtaY0kwug

     Considering the track record so far, it is not difficult to estimate the cost of my treatment. The average of the last three years is 81,000 a year. I have a long life ahead of me and would like to remain stable and without fear of not being able to afford treatment. I am aware that these are insane amounts of money for a dog's life…however, I desire to live pain free and help my owner for as long as I can.-all medications and veterinary costs-supportive products to strengthen immunity, digestive tract, skin, coat and joints- ointments, sprays, patches, spot-on, hypoallergenic shampoos, disinfectants- veterinary diet ROYAL CANIN NUTRITION HYPOALLERGENIC      If the entire target amount of 240,000 could be raised, I would be confident that we would cover the cost of the next three years of treatment. 

THANK YOU,  FOR EERY LITTLE DONATION TO MAKE MY FUTURE LIFE HAPPY … Woof and Kiss Kulíšek

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

     Vzhledem k dosavadnímu průběhu není těžké odhadnout náklady na moji léčbu. Průměr z posledních tří let je 81 tisíc ročně. Mám před sebou ještě dlouhý život a rád bych zůstal stabilizovaný a beze strachu, že nebudu mít na léčbu. Jsem si vědom, že to jsou šílené sumy za život psa…já však toužím žít bezbolestně a pomáhat paničce co nejdéle to půjde.

-veškeré léky a veterinární náklady

-podpůrné přípravky na posílení imunity, trávicího traktu, kůže, srsti a kloubů

– masti, spreje, zásypy, spot-on, hypoalergenní šampony , dezinfekce

– veterinární dieta ROYAL CANIN NUTRITION  HYPOALLERGENIC 

     Pokud by se podařilo vybrat celou cílovou částku 240 tisíc, tak bych měl jistotu, že pokryjeme náklady na další tři roky mojí léčby. 

DĚKUJI VÁM, POKUD SE ROZHODNETE MI DAROVAT „kousek“ té BUDOUCNOSTI… pac a pusu Kulíšek

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

14. 5. 2024 21:56

ASISTENČNÍ PES KULÍŠEK STATEČNĚ BOJUJE, ALE SIGNÁLNÍHO PSA JSEM NAVŽDY ZTRATILA


Milí přátelé a dárci,

zdravím všechny, kteří sledujete, sdílíte nebo jste i podpořili finančně sbírku pro mého asistenčního psa Kulíška, museli jste zaregistrovat, že veškeré aktivity ode mne najednou utichly… Proč nečtu Vaše komentáře a neodpovídám na vzkazy? Nejsou nové příspěvky a příběhy???
V pondělí 6. května jsem navždy ztratila milovaného signálního psa Jacka, který se stejně jako Kulíšek loni v létě nakazil Anaplazmózou od klíštěte, ale měl zcela odlišné příznaky a mnohem lehčí průběh pro skvělou imunitu. To, že se jedná o Anaplazmózu u dvou ze tří mých pomocníků jsme zjistili ze speciálních testů krve až po čtyřech měsících (byli krytí SIMPARIKOU, tak koho by tohle napadlo?), do té doby se oba léčili symptomaticky, ale na tuto nemoc účinkují jen specifická ATB TETRACYKLÍNOVÉ řady. Jde o formu drastické měsíční léčby, kterou Jack špatně snášel a postupně ztrácel chuť k jídlu a zvracel, nicméně alespoň tři týdny DOXYHEXAL užíval. Od ledna do konce dubna jsme ho krmili po troškách z ruky. Před měsícem navíc dostal virózu a měl vážné komplikace s dýcháním a dusil se. Nakonec zvládnul i tohle a poslední týden se velmi zlepšil a dokonce i s chutí žral sám z misky s podporou Magického prášku od RUFRUF (z jater). Byla jsem tak šťastná, když se snažil Kulíška pobízet ke hře laškováním. Kdo četl můj poslední příspěvek, ve kterém píšu, že cítím radost, vděčnost, úlevu a naději, že bude zase dobře, tak zajisté nyní chápe, jaký to byl pro mne šok, když Jack usnul pod tújemi v zahradě a už se neprobudil pro multiorgánové selhání.
Ještě před pár hodinami jsem nebyla schopná se soustředit a tvořit myšlenky … a jakýkoliv pokus hned stejně skončil u Jackinka a slziček a to mi svůj odchod vlastně ulehčil, protože jsem to nemusela později rozhodnout za něj......
Vím, že kdyby se nenakazil Anaplazmózou, tak by tady byl ještě minimálně rok s námi. Ve jménu jeho památky, budu teď s Kulíškem bojovat za všechny psy, alespoň osvětou o obrovském nebezpečí, které přichází od tak drobného klíštěte.
Článek pro denik.cz již jen čeká na zařazení do vydání a druhý odborný článek připravuje právě redaktorka ve spolupráci s našim veterinářem.
Ilustrátor Radek Fiala již spustil stránku na podporu doživotní nákladné léčby Kulíška a můžete tímto pomoci i Vy zakoupením kresleného trička, tašky, kšiltovky nebo plecháčku.
Zde je odkaz:
https://www.kreslenatrika.cz/asistencni-pes-kulisek-pomahame/

Také můžete pomoci sdílením nebo i drobným finančním darem, protože jeho síla je zejména ve množství dárců. Dobročinnost není slabost, ale naopak projev síly a pomoci, kterou my teď tolik potřebujeme. Kulíšek je díky Vám všem léky stabilizovaný.

2. 5. 2024 16:45

ZÁZRAKY se dějí a my už tomu věříme, že ANO!!! Děkujeme Vám

Drazí přátelé, sledující, sdílející a dárci, moc Vás s Kulíškem zdravíme a děkujeme Vám! Vykonali jste dobrý skutek a díky Vám je teď svět lepším místem s dalšími lidmi se srdcem plným lásky místo lhostejnosti. Jen díky Vám, si už nemusíme lámat hlavu nad tím, kde vezmu peníze na doživotní léčbu mého asistenčního psa Kulíška a můžeme si v klidu užívat náš společný čas, který nám zbývá… 


     Ještě neuběhl ani měsíc od zveřejnění sbírky na Donio a přesáhli jsme 300 dárců. Co cítím? VDĚČNOST!!! Prožívám obrovskou RADOST, že mohu dopřát mému asistenčnímu pejskovi tu nejlepší trvalou léčbu. Cítím POKORU i ÚLEVU, že mohu spát s klidem a nemusím stále přemýšlet, jak a z čeho budu nákladnou péči dál hradit. Mám také NADĚJI, že se jeho zdravotní stav bude již jen zlepšovat a těším se na lepší časy… Je moc fajn, když člověk ví, že na všechno nezůstal sám a zoufalý. Je opravdu úžasné, že na nás myslí tolik dobrých lidí. Všem, kteří jste Kulíškovi přáli k pátým narozeninám tolik potřebného štěstí a zdravíčka, díky díky a ještě jednou díky! Děkuji také za sdílení a psychickou podporu. Každičká koruna ze sbírky bude využita s respektem a pečlivým uvážením a průběžně účty budou přidány na můj i jeho FB. Do cílové částky je sice ještě kus cesty, ale s Vaší podporou to snad dopadne dobře. Budu moc ráda, když nám nadále zachováte svoji přízeň ať finanční nebo sdílením odkazu na Kulíškův nekonečný příběh. Už jen psychická podpora, kterou posíláte v komentářích, zprávách nebo jen odesláním smajlíků a GIFů, je úžasný VŠE-LÉK!


     Dnes něco ZÁBAVY připravila pro Vás Terezka, která mi se vším pomáhá. Sestříhala video z denní i noční bitvy na moji posteli, kdy Jack upevňuje svoji dominanci nad smečkou a snaží se Kulíška vtáhnout do hry… A ten závěr? ..... Máme teda štěstí, že jsme tu paničku nakonec „NESEŽRALI“, protože kdo by se teď o nás „MARODY“ staral???

28. 4. 2024 17:25

ASISTENČNÍ PES KULÍŠEK SLAVÍ PÁTÉ NAROZENINY!!!

Můj milovaný a nemocný ASISTENČNÍ PES KULÍŠEK, který bojuje s ANAPLAZMÓZOU, má právě 5té NAROZENINY!

Drazí přátelé a dárci,

     z celého srdce Vám všem děkuji za projevenou pomoc a solidaritu. Sbírka se přehoupla přes 130 tisíc a Vás, kteří jste mu darovali „kousek“ té budoucnosti je již 263!!! 

     Moc Vás všechny, kteří nás podporujete psychicky nebo i finančně  dobročinnými dary, prosím také o sdílení, aby se jeho příběh a odkaz na veřejnou sbírku Donio rozletěl mezi co nejvíce hodných duší, lidí se srdcem na dlani, kterým není lhostejné jakékoliv psí nebo lidské trápení. Pomůžete Vaší laskavostí také mně, jeho nemocné paničce Soni Kecové ZTP/P, protože mi 2,5 roku 7/24h denně pomáhal a moc bychom si oba přáli, aby se co nejvíce stabilizoval a mohl se vrátit zpátky do aktívního života a znovu i pomáhat, byť i s nějakými omezeními, nebo aby alespoň mohl vést veselejší psí život bez utrpení a bolestí. Vím, že kdyby tisíc laskavých lidí darovalo „narozeninových“ sto korun, tak by se cílová částka jeho sbírky brzy naplnila. Byl by to úžasný NAROZENINOVÝ DÁREK stejně tak, jako například hodina času věnovaná sdílení. Moc Vám všem děkuji. Je to pro mne ten nejúžasnější pes na světě, jakým pro každého z Vás je Váš domácí mazlíček…ať je to křeček, morče, had, kočka nebo pes a další. S láskou Soňa a Kulíšek.

21. 4. 2024 20:01

Poděkování dárcům – téměř už sto tisíc pro Kulíška

Zdravím Vás všechny milí dárce,

     kteří jste nás podpořili ve velmi tíživé životní situaci, do které se nepřeji nikomu a nikdy dostat. Neuvěřitelné se postupně stává skutečností a začínám mít uvnitř pocit klidu, že minimálně rok mohu usínat s jistotou, že můj asistenční pejsek Kulíšek je zabezpečen dietou, doplňky stravy, léky a mastmi i spreji na atopii. Můžeme se plně věnovat jeho léčbě, rekonvalescenci a rehabilitaci. Přikládám výpisy z kreditní karty mBank, že k dnešnímu datu je využito ze sbírky 34 826,50 kč. Splatnost karty je 18. května a požádám o úhradu Donio formou zálohy. 

     Pro mého pejska jsem ochotná udělat cokoliv, a tak jsem souhlasila se zveřejněním sbírky v Ahoj.cz a Blesk.cz. Zde je odkaz na online článek:

https://www.blesk.cz/clanek/regiony-ostrava/783346/asistencni-pes-kulisek-bojuje-o-zivot-nakazilo-ho-kliste-nemoc-je-prenosna-na-lidi.html 

     Jsem v jednání s několika rádii a snad to alespoň v jednom vyjde a sbírka i jméno Kulíšek se dostane do podvědomí co nejvíce lidí. Všem Vám budu nepopsatelně vděčná za podporu sdílením našeho projektu. Také se pokusím, aby některé z novin a časopisů také zveřejnily případ mého chlapečka, na jehož pomoci jsem jako ZTP/P denně závislá. Uvědomuji si, že cílová částka je velmi vysoká, ale sbírka může být „živá i tři roky“ a postupně budeme finance čerpat podle potřeby. Bylo by to maximálně průhledné pro dárce a na mém i jeho FB budou neustále informace, jak se mu daří a jaké dělá pokroky. Videa a fotky o tom, co dělá, a jak mi začne opět znovu  pomáhat. 

     Tisíceré díky Vám všem! S každým příspěvkem jste mu darovali kousek budoucnosti. DĚKUJEME panička Soňa a Kulíšek

Výpisy platební karty:

16. 4. 2024 14:37

Obrovské díky Vám všem!

Milí dárcové,

     nedokážu ani slovy vyjádřit, jak moc jsem Vám všem vděčná za Vaší lidskost, solidaritu, lásku a POMOC. Vážím si nesmírně každého příspěvku, malého či velkého, protože jste mi dali novou naději, že se můj chlapeček bude moci dále uzdravovat a má před sebou budoucnost. Sama bych to dlouhodobě už nedokázala finančně zvládnout. Věřím tomu, že přijde čas, kdy Vám budu moci dokázat, že se Kulíšek stabilizoval a může mi opět pomáhat…

     Zvláštní poděkování patří paní Lindě Frischauf, která mne zastoupila ve sdílení do skupinek, institucí, firem atd., protože mne v neděli po náhlém zhoršení zdravotního stavu hospitalizovali v nemocnici. Poznaly jsme se teprve v průběhu sbírky, kdy nejen, že na ni dvakrát přispěla, ale stala se mým Andělem a morální podporou. Další dobrou Vílou je i zakladatelka sbírky Tereza Novotná, která vytváří příběhy a videa. Stará se mi o pejsky a když jsem doma, tak je mojí pečovatelkou/asistentkou/fyzioterapeutkou a také velmi blízkou přítelkyní. Nemohu opomenou dvě dobré duše paní Lucii a Damiána Smith, kteří vytvořili anglickou verzi Kulíškova příběhu.

    Na mém FB Soňa Kecová a na FB Kulíšek asistenční pes jsou veškerá vyúčtování zveřejněná. Stejně tak zprávy, co se nám honí hlavou a jak se situace vyvíjí. 

     Právě pro pobyt v nemocnici jsem propásla stého dárce, a tak nyní nevím, zda toto poděkování dostanete úplně všichni, když je Vás již o něco více. Snad se občas podíváte na stránky DONIO a tuto aktualitu přečtete. Soňa a Kulíšek

9. 4. 2024 18:05

Kontrola na klinice a léky na tři měsíce. Veterinární dieta Hypoallergenic na cestě!

Haf Haf Haf tady Kulíšek z „Kulíškova u Těrlické přehrady“. Jen díky solidaritě prvních dvaceti dárců mi dnes mohla panička vyzvednout na klinice AniVET léky na 3 měsíce za 13915,- a zkontrolovali mi krev. Mám zvýšené jaterní výsledky i počet granulocytů. Dostal jsem čtyři injekce. Děkuji z celého srdce za Vaši laskavost a velkorysost. Také moje hypoalergenní veterinární dieta je již na cestě ke mně ze ZOOPLUS.cz za 3806,- alespoň na měsíc. V galerii fotek je FA z AniVET kliniky a výpis platby za léky a granulky a totéž na mém FB.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
50 Kč  •  19. 5. 2024 9:57
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  19. 5. 2024 9:34
Velkorysý dárce
300 Kč  •  19. 5. 2024 6:35
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  18. 5. 2024 20:57
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  17. 5. 2024 19:52
Lenka V.
1 000 Kč  •  17. 5. 2024 12:16
S tak roztomilým jménem se musíš uzdravit, budeme ti držet palce krásný pejskuit
kreslenatrika.cz
60 Kč  •  16. 5. 2024 17:13
obj. č. 247346 pro Kulíška
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  16. 5. 2024 16:10
Dana
500 Kč  •  16. 5. 2024 11:23
Zdravím Kulíška a přeji uzdravení! Hygienická stanice by měla tyto místa vystříkávat a klíšťata likvidovat. Dávat cedule s upozorněním na výskyt nakažených klíšťat!
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  16. 5. 2024 10:29
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  16. 5. 2024 3:30
Štědrý dárce
100 Kč  •  16. 5. 2024 8:26
Štědrý dárce
600 Kč  •  16. 5. 2024 7:50
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  15. 5. 2024 22:44
Milý dárce
200 Kč  •  15. 5. 2024 22:10
Dagmar R.
300 Kč  •  15. 5. 2024 21:00
Držím palečky
Laskavý dárce
600 Kč  •  15. 5. 2024 19:40
Milý dárce
100 Kč  •  15. 5. 2024 19:08
Velkorysý dárce
200 Kč  •  15. 5. 2024 18:09

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Marie S.
600 Kč  •  12. 4. 2024 8:28
Kulíšku držíme ti všechny packy a pěsti ať se to zvládne a jsi zase veselý a šťastný psí kluk❤️
Dagmar R.
300 Kč  •  15. 5. 2024 21:00
Držím palečky
Dominika B.
300 Kč  •  23. 4. 2024 13:15
Držím palečky! :)
Gabriela Č.
100 Kč  •  15. 5. 2024 4:22
Držíme palce paničce i Kukimu 🐾🩷 Snad léčba udrží pejska nad vodou a bude zase veselý nebo dokonce i opět napomocný své paničce.
Dagmar L.
600 Kč  •  14. 4. 2024 12:04
Přeji Kulíškovi brzké uzdravení a dlouhý psí život
Katy S.
300 Kč  •  24. 4. 2024 0:28
Ať vše dobře dopadne !
Aneta
100 Kč  •  21. 4. 2024 20:45
Držím palce ♥️
andrea K.
300 Kč  •  24. 4. 2024 17:08
Kulíšku, hodně štěstí

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat