Sbírka ukončena:

Pomoc autistovi ukázat talent a splnit sen chránit přírodu

Vybráno 0 Kč 1 000 Kč
250 000 Kč
 -
3 dárci
Celkem se zapojilo
333 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc autistovi ukázat talent a splnit sen chránit přírodu

Vybráno 0 Kč 1 000 Kč
250 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Veronika Šebelová
Datum přidání
24. 5. 2023

Představení sbírky

Jsem svobodná maminka 15ti letého autisty Olivera. Syn je zapálený ochránce přírody a velmi talentovaný malíř. Jeho snem je své obrazy prodávat a za utržené peníze zachraňovat svět. Pomáhat vytvářet nové biotopy, mokřady, ale i třeba podporovat organizaci, která chrání sirotky po zabitých slonech v Keni v Africe. Jeho sen je veliký a krásný a já bych Vás všechny chtěla touto cestou poprosit o pomoc.

Komu pomůžeme?

Oliver chodí do autistické školy, kde nemá výtvarnou výchovu ani jako předmět. Já sama jsem ho přihlásila na výtvarné soutěže a zatím všechny vyhrál. Potřeboval by aspoň kurz na zlepšení techniky, ale ten si nemohu dovolit. Já nemám umělecké vzdělání, tak mu radím, jak umím😊Potřeboval by profesionální barvy, plátna na učení a zdokonalování. Bylo nám už mnohokrát řečeno, aby dal své obrazy na výstavu, ale nemůžu si dovolit dát je ani do pasparty nebo rámu nebo pronajmout prostor. Vše je velmi nákladné. 

V naší společnosti ještě stále není možné tyto děti, pokud mají na něco talent, zviditelnit. Nejsou pro ně školy se zaměřením, které by jejich dovednosti rozvíjely a podporovaly. I můj syn se teď musel přihlásit na zahradníka, aby byl aspoň v kontaktu s přírodou /o výtvarném umění ani nemluvím /. 

Jestli je malování to, co ho bude provázet celým životem a co ho snad i v životě uživí, musím pro to udělat vše co jako máma mohu. Sama to ale nezvládnu, když jako pečující osoba mám na práci čas jen 4 hodiny denně, když je syn ve škole. A hlídání na víc jsou peníze, které za ty 4 hodiny vydělám. Začarovaný kruh😊

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Prosím Vás tímto za syna Olivera, pokud můžete, chcete, smíte 😊 pomozte mu,ať může v životě dělat práci, pro kterou se asi narodil a jako bonus zachránit přírodu na naší planetě😊

Hodina kurzu v Brně stoji 700,-,,další výdaje spojené s kurzem je třeba rovněž uhradit – plátna atd. To jsou věci, které syn potřebuje dokupovat neustále. Nepočítám štětce, speciální výkresy na akvarel apod… 

Ať už se peněz sejde víc nebo míň, vždy budou použity pouze na výtvarné potřeby, kurzy a k přiblížení Oliverkového snu vystavovat a prodávat obrazy

Mockrát Vám všem děkuji ❤️

Ps.. Pokud znáte někoho, kdo by dokázal pomoct třeba s výstavou nebo s výtvarnou podporou, budeme rádi ❤️

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Hanka
300 Kč  •  18. 7. 2023 12:26
🍀
Martin
500 Kč  •  31. 5. 2023 16:01
Ať ti to jde lépe od ruky;-)
Denisa K.
200 Kč  •  30. 5. 2023 19:51
Ať se daří!

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat