Úspěšně vybráno:

DRSLAVJANÉ PRO JANU běží HORYBORY

Vybráno 0 Kč 2 100 Kč
od 3 dárců
DRSLAVJANÉ PRO JANU běží HORYBORY
3 dárci
Celkem se zapojilo
700 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
Více o této sbírce

DRSLAVJANÉ PRO JANU běží HORYBORY

Vybráno 0 Kč 2 100 Kč
od 3 dárců
Autor
Honza Šobáň
Datum přidání
3. 9. 2022

Proč Dobrovýzvu zakládám

„DRSLAVJANÉ PRO JANU“ je název našeho týmu, kde jsme se rozhodli svým během a účastí na běžeckém štafetovém závodě z Beskyd na Pálavu „Hory Bory“ podpořit a zviditelnit sbírku pro mladou dívku Janu Mošťkovou, která statečně a s velkými pokroky od loňského listopadu bojuje se vzácnou nemocí.

Věříme, že se Jana dá do pořádku ať jednou doběhne do vlastního cíle!

https://www.horybory.cz


Představení sbírky

Jmenuji se Jana Mošťková, je mi 19 let a od 5. listopadu 2021 trpím těžkou formou vzácné nemoci Guillainův-Barrého syndrom.  Je to autonomní onemocnění postihující periferní nervovou soustavu.

Jak to celé probíhalo.

Byla jsem v maturitním ročníku střední obchodní akademie v Uherském Hradišti. 

Od malička jsem ráda sportovala, tancovala a ráda jsem zkoušela různé aktivity.

4. listopadu 2021 jsem šla spát s pokašláváním a brněním dolních končetin. Po probuzení jsem nemohla vstát z postele a po přivolání záchranné služby se můj zdravotní stav začal během dne rapidně zhoršovat. V noci z 5. na 6. listopadu došlo k totálnímu ochrnutí celého těla i obličeje. Lékaři mi museli zavést umělou plicní ventilaci, která  mě držela při životě necelých 5 měsíců.

První měsíc jsem byla v umělém spánku na oddělení ARO v Uherském Hradišti.  Během měsíce lékaři zjistili, že po odtažení víček reaguji na vnější okolí. Postupem času, díky rehabilitacím a logopedii, se můj zdravotní stav začal pomalu zlepšovat. Naučila jsem se otvírat oči a komunikovat s nimi, polykat, dýchat bez UPV, za což celému personálu děkuji.

Po 5 měsících jsem byla přesunuta do FN MOTOL na spinální jednotku, kde jsem měla intenzivnější rehabilitace po dobu asi 2 měsíců. Po příjezdu mi vyvedli tracheostomii a já po 6 měsících mohla konečně mluvit. Začaly se zlepšovat ruce, trup a já mohla do invalidního vozíku.

17. června 2022 mě přeložili do RÚ Kladruby. Zde se nacházím i teď. Cvičím několik hodin denně a sama cítím, že můj zdravotní stav i přes veškeré komplikace, se pomalu zlepšuje. Mohla jsem taky po 8 měsících strávit víkend doma s rodinou. 

Bohužel však maximální nárok na pobyt hrazený z pojištění je 5 měsíců, což mi podle lékařů stačit nebude.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Ráda bych se na vás touto cestou obrátila s prosbou o pomoc s financováním dalších rehabilitací a věcí s tím spojených například vlastní invalidní vozík, který budu ještě po pobytu v RÚ potřebovat.

Dále budou finance použity k úhradě kompenzačních pomůcek, úpravy vozidla a dalších léčebných výdajů.

Moc děkuji za ochotu a podporu.

Jana

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  16. 9. 2022 14:44
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  4. 9. 2022 8:35
Velkorysý dárce
500 Kč  •  3. 9. 2022 18:37

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.