Pomoc pro maminku s dětmi v azylovém domě

Vybráno 0 Kč 600 Kč
30 000 Kč
23 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět
Datum přidání
19. 8. 2022

Představení sbírky

Jsem maminka samoživitelka dvou dětí – syn Kája 3 roky a dcera Natálie 13 let. Bydlíme momentálně na azylovém domě pro matky s dětmi. Nyní jsem vedena na ÚP a to z toho důvodu, že syn ještě není ve školce. Bohužel mi ho nemá, kdo pohlídat, a tak jsem nemohla nastoupit do práce. Přivydělávám si občas brigádně, ale z těchto peněz si bohužel nedokážu našetřit na první nájemné a kauci na bydlení, protože musím také platit nájem i na azylovém domě.
Dříve jsem pobírala rodičovský příspěvek, ale ten mi již skončil.

Na azylovém domě jsem se ocitla z důvodu domácího násilí a konfliktních situací ze strany otce dětí. Svou situaci se snažím zlepšit, ale dokud mi syn nenastoupí do školky, tak je to pro mě velice náročné.

Obracím se na Vás tedy s velkou prosbou o pomoc, abych svým dětem dokázala zajistit domov a zázemí.

Komu pomůžeme?

Pomůžeme mamince samoživitelce se dvěma dětmi na azylovém domě. Tady jsme se ocitli z důvodu domácí násilí a hrozilo mi, že zůstanu s dětmi na ulici, a proto s dětmi bydlíme na azylovém domě již třetím rokem.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky chci využít na zaplacení kauce na bydlení, popř. na první nájemné. Aby konečně moje děti měly své zázemí a hlavně domov. Pokud by se vybralo více, využila bych to na školkovné a stravné pro syna.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
600 Kč  •  20. 8. 2022 23:54

Přemýšlíte, jak ještě více pomoci?

Přidejte k této sbírce Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci. Předáme 100 % vybrané částky.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Buďte první, kdo pomůže Dobrovýzvou


+ Přidat Dobrovýzvu

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Laskavý dárce
600 Kč  •  20. 8. 2022 23:54

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám