Sbírka ukončena:

Pomozte nám vybrat peníze na asistenci a léky pro maminku a její dvě dcerky, Adélku trpící syndromem CDLS a 6letou Stellu

Vybráno 0 Kč 89 076 Kč
200 000 Kč
 -
102 dárců
Celkem se zapojilo
873 Kč
Průměrná výše daru
9 172 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomozte nám vybrat peníze na asistenci a léky pro maminku a její dvě dcerky, Adélku trpící syndromem CDLS a 6letou Stellu

Vybráno 0 Kč 89 076 Kč
200 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Natálie Brožová
Datum přidání
2. 12. 2022
Poslední aktualita

6. 2. 2023 15:41

Poděkování

Dobrý den,
naše sbírka pro malou Stellinku a Adélku je u konce a vybralo se krásných 89 000 a malé drobné. Chtěla bych Vám všem kteří jste přispěli opravdu moc poděkovat. Ani nevíte jak tato částka holkám a jejich mamince pomůže. Když jsem mluvila s maminkou tak jsme ani jedna nečekala, že dary od  Vás budou až tak vysoké částky, které na sbírku chodily.

Opravdu si toho moc vážíme a děkuje Vám všem, že jste si našli čas přečíst si příběh této rodiny a pomoc jim v jejich nelehké situaci.

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Zdravím. Ráda bych Vám představila malou Adélku s její mladší sestrou Stelou. Adélce je nyní 16 let. Ve třech měsících byl Adélce potvrzen syndrom CDLS nebo-li Cornelia de Lange syndrom. Tento syndrom má celou řadu fyzických a poznávacích projevů, které postihují mnoho částí těla. Vlastnosti této poruchy se značně liší u postižených jedinců v rozmezí od poměrně mírných projevů až po ty těžké. Je to genetická porucha, která může vést k vážným vývojových poruchám. To má vliv na fyzický ale i duševní vývoj dítěte.

Když byla Adélka malá často zvracela a trpěla bolestmi bříška. Nebudila se na jídlo, doma po příjezdu z porodnice stále spala. V osmém měsíci jí byla zjištěna brániční kýla s refluxem, následoval a operace se zavedením pegu do žaludku – sonda, kterou přijímala potravu. Nejdříve jedla lžičkou 15 minut a poté stanovené množství potravy dostávala pegem. Po cca 9 měsících začala chutnější jídla jíst lžičkou, následovalo tedy vyjmutí sondy, nehojila se díra po sondě. Po cca roce se z tohoto důvodu lékař rozhodl pro zašití této díry. Operace trvala 2 hodiny a cca do 14 dnů po této operaci se objevila lupénka, kterou trpí dodnes.


Do roka Adélka jen ležela, bez zájmu o okolí. Adélka se postupně začala pohybově zlepšovat, vnímat a reagovat na lidi. Chodit začala ve třech letech. Defacto po malinkých krůčcích byl znát posun kupředu ve vývoji, jedla sama lžičkou, vzala si do ruky sama hrníček nebo hračky. Chodila do školky s doprovodem asistentky, a od 5 let je zapsaná do speciálního stupně zvláštní školy.
Adélka byla velmi vnímavá, zručná, zvídavá a byla schopná si sama hrát. Adélka má částečnou ztrátu sluchu, vnímá jen hlasitější podněty. Adélka byla a je moc hodná, ostatní děti většinou jen pozoruje, nemá ani náznak jakéhokoliv agresívního chování.
V září 2012 jsme se přestěhovali do Plzně, Adélka nesla změnu nad očekávání dobře, stále byla živá a zajímala se o okolí a byla velmi aktivní.


Koncem října při velké změně počasí Adélka jen spala a nejedla, nepila, ze dne na den. Skončila hospitalizována v nemocnici, kde dostala kapačku. Vždy jedla velice dobře, sama, s velikou chutí. Začátkem prosince dostala silnou hnisavou rýmu, při které se začala škrábat na tvářičkách. Na ruce si sama nasadila druhé bačkůrky a od té doby je neustále nosí na rukou. Když tyto bačkůrky sundáme, okamžitě začne plakat a začne se štípat a vztekat se. Ale pořád byla veselá, dokonce se naučila s bačkůrkami jíst. Od ledna 2013 byla týden mimo bydliště, po návratu domů byla apatická, nevšímavá, plačtivá, občas měla stavy absolutní letargie, kdy jen seděla v rohu a nevnímá vůbec nic. Ztratila zájem o jídlo, na které se vždy vrhala s neskutečným apetitem, a při sundání bačkorek z rukou plakala štípala se nebo si kousala rty do krve. Doma převážně pospávala nebo seděla v rohu. Nyní je Adélka opět živější dítě. Chuť k jídlu se jí vrátila, i když lžičku do ruky sama nevezme, a proto ji jídlo podává maminka. Rozjedla se, ale opravdu hodně. Adélka vůbec nemluví, ale to, co potřebuje si dokáže buď přinést v ústech anebo na to ukázat. Také je velice hravá se zvuky, které dělá a když dokáže si s vámi i broukat. Na muziku je velmi vnímavá. Adélka je hodné a nekonfliktní děvče. Často, když se rozčílí, že něco nejde se opět po chvíli začne smát. V roce 2016 se narodila třetí dcera Stella, které je nyní šest let (paní má i třetí nejstarší dceru, která s nimi, ale již ve společné domácnosti nebydlí a studuje v Praze).

V tuto chvíli žijí všechny tři v bytě v Plzni. Maminka je samoživitelka a práce o nemocnou Adélku a o malou šestiletou Stelu ji zabere mnoho času. Malá Stella se i nyní dostala do předškolního věku, kdy s ní musí maminka intenzivně docházet na logopedii a procvičovat s ní. Ne vždy je možné toto uskutečnit v době Adélky školy nebo ani do školy jít nemůže, a proto může být nutné, aby se o Adélku někdo postaral. Na klinické logopedii, byla Stelle diagnostikována vývojová dysfázie, kvůli které je nutná intenzivní rehabilitace. Stella také pravidelně dochází na tréninky juda, které ji moc baví, ale je problém s dopravou ji na tréninky, kdy musí Stelču někdo na trénink odvést, ale někdo se musí postarat o Adélku doma.

Také se v této chvíli bohužel dostávají do vypjatých situací s Adélky školou, kde mamince se mohou i z ničeho nic ozvat a chtít poslat Adélku domů uprostřed dne. Zároveň ani s úřady není lehké pořízení. Maminka na pokrytí všech výdajů, aby holčičky měly vše důležité využívá dávky od státu, bohužel ani toto není vždy stoprocentní, a i když maminka na dávky nárok má, stát může zničehonic dávku stopnout. To ovšem pro rodinu znamená být tři měsíce v mínusu. Maminka tyto záležitosti aktivně řeší a snaží se přijít na vhodné řešení situace. Výdajů je v této nelehké době mnoho. Zároveň je opět zima holčičky rychle nastydnou a jsou často nemocné. Proto zůstavají i hodně doma a potřebují léky, pro jejich uzdravení.

Komu pomůžeme?

Tímto darem přispějete mamince samoživitelce s dcerami Adélou a Stellou. Stelle je 6 let a chodí do školky. Pravidelně navštěvují s maminkou logopeda a byla ji diagnostikována vývojová dysfázie a čeká je v lednu i návštěva psychologa, který má udělat Stelle test zralosti. Druhé dceři je 16 let, má silné mentální postižení z důvodu syndromu CDLS, který ji byl ve 3 měsících diagnostikován. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze by šli na uhrazení nákladů na asistentku pro holky. Na její plat a na případné náklady na dojíždění. Zároveň by se z peněz hradili i koupě léků, která je pro maminku stále nákladnější a nákladnější s přicházející zimou, ale s tím co například Adélka potřebuje pravidelně.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

6. 2. 2023 15:41

Poděkování

Dobrý den,
naše sbírka pro malou Stellinku a Adélku je u konce a vybralo se krásných 89 000 a malé drobné. Chtěla bych Vám všem kteří jste přispěli opravdu moc poděkovat. Ani nevíte jak tato částka holkám a jejich mamince pomůže. Když jsem mluvila s maminkou tak jsme ani jedna nečekala, že dary od  Vás budou až tak vysoké částky, které na sbírku chodily.

Opravdu si toho moc vážíme a děkuje Vám všem, že jste si našli čas přečíst si příběh této rodiny a pomoc jim v jejich nelehké situaci.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
1 000 Kč  •  30. 1. 2023 16:57
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  30. 1. 2023 14:10
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  30. 1. 2023 14:00
Milý dárce
300 Kč  •  30. 1. 2023 11:35
DobroDárce
2 000 Kč  •  30. 1. 2023 11:22
Štědrý dárce
300 Kč  •  30. 1. 2023 5:12
Laskavý dárce
600 Kč  •  29. 1. 2023 23:32
Štědrý dárce
300 Kč  •  29. 1. 2023 22:20
DobroDárce
300 Kč  •  29. 1. 2023 22:13
DobroDárce
1 000 Kč  •  29. 1. 2023 11:35
Velkorysý dárce
600 Kč  •  28. 1. 2023 17:21
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  28. 1. 2023 10:52
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  28. 1. 2023 9:26
Milý dárce
1 000 Kč  •  28. 1. 2023 9:01
Velkorysý dárce
300 Kč  •  28. 1. 2023 7:38
Štědrý dárce
100 Kč  •  28. 1. 2023 7:12
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  28. 1. 2023 5:38
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  27. 1. 2023 19:34
DobroDárce
100 Kč  •  27. 1. 2023 10:40
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  26. 1. 2023 17:55
DobroDárce
500 Kč  •  26. 1. 2023 17:24
Dárce, který je pro každou dobrost
5 000 Kč  •  26. 1. 2023 17:17

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat