Dobro dar

Vybráno 0 Kč 54 253 Kč
od 77 dárců
43 dnů
do ukončení

Předáme 100 % vašeho daru, do poslední koruny. Buďte s námi pro každou dobrost.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Miroslav Švec
Datum přidání
8. 9. 2023
Poslední aktualita

24. 9. 2023 0:03

❤️🍀❤️

Děkujeme všem dárcům ❤️❤️je to neskutečné!Moc vám děkujeme za podporu❤️🍀❤️

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Jmenuji se Mireček a na svět jsem přišel ještě s bráškou, ale bráška nás tři dny po porodu opustil. Nyní se potýkám s problémy opožděný psychomotorický vývoj s poruchami chování, susp.mentální retardace, řečová dysfázie a chtěl bych poprosit ač nerad o nějaké finanční prostředky pro mě na přilepšenou. Žiji jen s maminkou a sestrou, tatínek sice za námi jezdí, ale s námi nežije. Všechny lékaře mám mimo domov a cesty také stojí peníze, maminka nemá auto ani řidičák, dopravuje mě k lékařům autobusem i vlakem a občas se podaří, že mamince pomůže kamarádka s přepravou.

Komu pomůžeme?

Jsem z dvojčat a narodili jsme se ve 36.týdnu akutním císařským řezem. Za 3dny po narození můj bratříček zemřel a to na celkové selhání organismu.

Já byl zdravé, klidné a spící miminko. Jak jsem rostl, tak si maminka všimla, že moje hlavička je stále větší a větší oproti tělu. Začal jsem být hlídaný, navíc jsem nechtěl lézt a přidávali se další problémy. Proto jsem chodil na rehabilitace, ale tam jsem moc plakal a vše odmítal. Nakonec jsem lezení zvládnul v 10.měsících,nelezl jsem tak, jak bych měl, ale lezl jsem a v 16.měsících jsem už zkoušel chodit. Poté nastal další problém…nechtěl jsem mluvit, sám papat a odložit plenku. A proto se to začalo řešit s mojí doktorkou. Momentálně jsou mi 4roky a řeknu jen pár slov, ale nedokážu složit sousloví, mluvím svým žargonem a nikdo mi nerozumí. S jídlem mám taky potíže. Najím se rukama (i polévku),ale pak mi maminka musí dopomoct dojíst jídlo. Stále mám plenku a i přes to, že jsem se snažil, nejde mi to a pak jsem naštvaný, ubližuji si. S oblékáním mám také veliké potíže, hygiena a zoubky jsou pro mě veliká neznámá a maminka to musí dělat za mě. Rád bych mamince řekl, co zrovna chci, ale není mi rozumět, tak jsem naštvaný, pláču, ubližuji sobě a lidem okolo. Chodím ke specialistům a také beru léky, abych překonal svůj hněv. Logopedii mám zatím posunutou, protože se nedokážu soustředit a spolupracovat.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané peníze by se použily na běžné rodinné výdaje, kompenzační pomůcky či léčebné výlohy.

Také by se využili na cestování k lékařům, které nejsou v blízkém okolí. A kdyby se vybralo více, tak by se zaplatily hodiny v denním centru, kam docházím. 

Vím, že se rodině změnil život z minuty na minutu a já přišel o brášku, ale vše se děje z nějakého důvodu a my děláme vše proto, abychom to zvládli překonat. Věřím, že jednou své rodině budu dělat Radosta řeknu, jak je mám moc rád a to i díky vám a vaší pomoci! Moc děkuji všem!🍀

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

24. 9. 2023 0:03

❤️🍀❤️

Děkujeme všem dárcům ❤️❤️je to neskutečné!Moc vám děkujeme za podporu❤️🍀❤️

19. 9. 2023 22:18

❤️

Moje srdce plesá, jací jsou úžasní lidé, plné lásky a porozumění.Nikdy bych nevěřila, že jsou tak úžasní lidé,co se snaží pomoct malému klukovi,co díky vám dokáže víc,než doufáme.Věřím, že to dokáže,díky Vám❤️Mireček všem posílá pozdrav 👋a moc děkuje všem dobrým duším i budoucím Andělům !❤️🍀🥰

16. 9. 2023 8:13

Děkujeme za vaší podporu

Všem dárcům i budoucím dárcům ze srdce děkujeme za podporu❤️🥰

14. 9. 2023 11:01

Moc vám děkujeme ❤️

Stalo se něco úžasného! Ke všem štědrým dárcům, kterým moc děkuji, se přidala i Jana Mračková Vildumetzová

Poslankyně české Poslanecké sněmovny

Přidají se další?🙏❤️

Za podporu všem Dárcům moc děkujeme ❤️

13. 9. 2023 1:09

Moc vám děkujeme za ohromnou podporu ❤️

Už 18 dárců moc si toho vážíme a moc vám zato děkujeme❤️🍀🙏

11. 9. 2023 8:31

Děkujeme všem dárcům za podporu❤️

Moc vám děkujeme za příspěvek ❤️ už 9 úžasných dárců ,prosím přidá se ještě někdo?A děkujeme Paní Andree Ježkové také za podporu ❤️

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat