Sbírka ukončena:

Elektrický pohon invalidního vozíku pro Tomáše

Vybráno 0 Kč 300 Kč
64 900 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
300 Kč
Průměrná výše daru
300 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Elektrický pohon invalidního vozíku pro Tomáše

Vybráno 0 Kč 300 Kč
64 900 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Tomáš Mlčák
Datum přidání
1. 9. 2022

Představení sbírky

Dobrý den, jmenuji se Tomáš a je mi 34 let. Narodil jsem se s dětskou mozkovou obrnou, jsem kvadruspastik (postižení všech 4 končetin) a jsem odkázán na invalidní vozík a pomoc další osoby. Veškerou péči o mě zajišťuje moje maminka. Bez ní bych nebyl schopen se venku pohybovat. Prostřednictvím této sbírky bych si tak mohl splnit svůj sen a stát se samostatnějším, mít pocit, že nejsem na obtíž. K tomu abych se mohl pohybovat samostatněji potřebuji získat finance na pořízení elektrického pohonu k invalidnímu vozíku.

Komu pomůžeme?

Od narození jsem plně závislý na pomoci maminky. Všechno, co mě baví mohu dělat pouze za pomoci asistence. Moc rád jsem venku, nejlépe někde v přírodě.  Na rovné cestě jsem schopen velmi pomalu ujet pár metrů sám, ale na nerovném terénu (jako jsou hrboly, kopce, nájezdy, patníky) se bez pomoci neobejdu. S elektrickým pohonem invalidního vozíku bych se mohl stát samostatnějším a částečně tak ulevit mojí mamince, která o mě celý den pečuje. Vzhledem k jejímu pokročilému věku bych jí chtěl méně zatěžovat a v rámci svých možností se osamostatnit. Mohl bych tak jezdit sám do blízkého lesoparku, kde rád relaxuju a navštěvovat další má oblíbená místa. Vzhledem k ubývajícím fyzickým silám mé maminky by byl elektrický pohon i pro ní velkým přínosem. Letos na rekondičním pobytu mě často tahala do kopce a pak ji několik dní bolely záda.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na pořízení elektrického pohonu k invalidnímu vozíku. Tento pohon umožňuje hendikepovaným osobám být méně závislý na okolí a samostatně se pohybovat. S pomocí jednoduchého ovládání řídítek a zabudované baterie se mohu volně pohybovat a cestovat. Cena pohonu je 64 900 Kč. Pokud se vybere menší částka, použiji peníze i tak jako příspěvek na elektrický pohon, pokud by se vybralo více použiji peníze na nákup dalších pomůcek nebo rehabilitace. Moc děkuji za podporu.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
300 Kč  •  14. 10. 2022 15:32

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat