Sbírka ukončena:

Pomozme Táně v boji s nepříznivým osudem

Vybráno 0 Kč 5 550 Kč
69 900 Kč
 -
5 dárců
Celkem se zapojilo
1 110 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
162 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomozme Táně v boji s nepříznivým osudem

Vybráno 0 Kč 5 550 Kč
69 900 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
25. 5. 2023

Představení sbírky

Paní Taťána pracovala dlouhé roky jako prodavačka a později jako uklízečka. Manžel od ní, bohužel, odešel, ještě když byly její děti malé, a proto byla nucena celý život obracet každou korunu. Leden roku 2018 se však zásadně změnil její dosavadní život a zcela ochromil její soběstačnost. Prodělala totiž cévní mozkovou příhodu s velmi vážnými následky.

Komu pomůžeme?

„Po propuštění z nemocnice se o mne začali starat moji rodiče. Přestěhovali mě k sobě do bytu a zároveň se postarali o nezbytně nutné vybavení a pomůcky, jako je například zdvihací zařízení do koupelny nebo plošina do vchodu doma. Jsou velmi obětaví, ale obě jim je přes 70 let, navíc tatínek sám bojuje s vážnou nemocí“ říká paní Taťána.

Pravidelně dojíždí na intenzivní neurorehabilitace na neurorehabilitační kliniku SAREMA Liberec. Vlivem absence pohybu má paní Taťána velký úbytek svalové hmoty, který se však díky rehabilitací sice pomalu, ale lepší.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Zdravotní pojišťovny bohužel tyto tolik potřebné neurorehabilitace nehradí a rodinný rozpočet neumožňuje jejich dlouhodobé financování. Paní Taťána by ráda pokračovala v intenzivním cvičení, a proto se na Vás obrací s prosbou o zaslání finančního příspěvku.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  23. 10. 2023 5:48
Velkorysý dárce
300 Kč  •  12. 10. 2023 21:01
DobroDárce
250 Kč  •  10. 9. 2023 11:48
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  23. 7. 2023 15:34
DobroDárce
2 000 Kč  •  17. 7. 2023 1:37

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat