Sbírka ukončena:

Pomozte prosím milovanému tatínkovi, dědečkovi a kolegovi v boji s rakovinou

Vybráno 0 Kč 190 600 Kč
5 000 000 Kč
 -
557 dárců
Celkem se zapojilo
342 Kč
Průměrná výše daru
10 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomozte prosím milovanému tatínkovi, dědečkovi a kolegovi v boji s rakovinou

Vybráno 0 Kč 190 600 Kč
5 000 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Ondřej Gregor
Patron sbírky
Pufadlo
Datum přidání
18. 3. 2024
Poslední aktualita

17. 5. 2024 16:21

Děkujeme všem dàrcům ❤️

Krásný den,

k dnešnímu dni se podařilo pro tatínka vybrat přes 190 000Kč.  Sbírka dnešním dnem končí a rád bych touto cestou chtěl poděkovat všem kteří tatínkovi přispěli, dále naší patronce PUFADLO, bez které bychom nikdy takovou úžasnou sumu pro tatínka nevybrali 🙏❤️ a v neposlední řadě DONIU za podporu po celou dobu sbírky a za laskavý přístup. 

Ještě jednou moc děkujeme. Moc to pro nás znamená a moc si toho vážíme.

Jste úžasní…. ❤️

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení samotné sbírky.

Dobrý den,

rád bych se Vám představil. Jmenuji se Ondřej a dovoluji si vás oslovit s obrovskou prosbou. Můj milovaný tatínek a dědeček tří vnoučat, kterému je teprve 55 let se jmenuje Ing. Vladimír Pícha a potřebuje vaši pomoc v boji se zákeřnou nemocí, která mu ze dne na den otočila život naruby. Všichni bychom si přáli, aby se nám tatínek a dědeček vrátil zpět do normálního života, ale hlavně zpátky domů ke své milující rodině.

Komu by jste mohli pomoci?

Všechno to začalo na konci srpna minulého roku, kdy se u tatínka projevili první příznaky této nepříjemné nemoci. Bylo brzy ráno, kdy mi zazvonil telefon a volal mi táta. Z telefonátu bylo na první poslech poznat, že mu opravdu není dobře, když jediné co ze sebe dokázal vydat za slova, byla: „pomoz mi prosím“. Vydal jsem se tedy za ním a jeli jsme do nemocnice. 

Na první dojem jeho zdravotní stav vypadal jako horší viróza nebo zablokovaná krční páteř po nějakém nepovedeném pohybu, jelikož tatínek rád chodil cvičit do posilovny. Z tohoto omylu nás vyvedlo kontrolní CT, které bylo provedeno na urgentním příjmu a které ukázalo otok v přední části mozku a ložiska, které na první pohled vypadaly jako sekundární ložiska. V tu chvíli nám to všem otočilo život vzhůru nohama. Do té doby naprosto zdraví tatínek, který miloval cvičení, který rád chodil na rockové koncerty, který žil svoji prací v Zemědělském svazu ČR a především, který žil svými vnoučaty, se ocitl v situaci, kdy nikdo nevěděl co bude dál.

Následovala akutní hospitalizace, kdy se lékaři snažili srazit otok na mozku a zjistit, kde se nachází primární nádorové ložisko. Po celotělovém CT a MRI přišla zpráva, že další dvě ložiska se nacházejí na plicích. V tu chvíli už jsme všichni ztráceli naději, že by se z toho tatínek mohl dostat, protože ložiska na plicích nebyly primární, ale pouze další metastázy. Až po plicní bronchoskopii a následné histologii přišla zpráva, že se jedná o metastatické postižení mozku a plic následkem zhoubného melanomu.

Byla mu nasazena antiedematózní kortikoterapie, radioterapie GAMMA nožem v Nemocnici Na Homolce a následně biologická léčba ve VFN v Praze.

Všechno se najednou začalo lepšit. Otok se zmenšoval, příznaky které byly (zvracení, nechutenství, závratě, bolesti hlavy, poruchy paměti a artikulace) pomalu, ale jistě ustupovaly a ložiska v mozku a na plicích se začali zmenšovat.. Nebo jsme si to všichni alespoň chvilku mysleli.

Na začátku tohoto roku mi zazvonil telefon a volal mi táta. Táta mi rozklepaným hlasem říkal, že pro něj jede záchranná služba, která ho převeze do nemocnice. Táta se v tu chvíli nacházel v koupelně, bolela ho záda a nebyl schopen pohybu. Při příjezdu do nemocnice si pamatoval pouze to, že byl v koupelně a pak se najednou ocitl v posteli, ale dobu mezitím si nepamatuje. Opět proběhlo kontrolní CT hlavy, které ukázalo otok v přední části mozku a RTG zad, kde se zjistilo, že má zlomené dva bederní obratle. Následovalo EEG, které mělo zjistit příčinu amnézie. Lékaři se domnívali, že by mohlo jít o epileptický záchvat, jenže EEG nic z toho nepotvrdilo. Následovala hospitalizace, klid na lůžku, rehabilitace a po týdnu tatínka propustili domů do domácího léčení. 

Byl doma ani ne týden a z ničeho nic dostal záchvat a částečně ochrnul na polovinu těla. Okamžitě byl převezen zpět do nemocnice. Po prvotním ošetření byl odeslán na léčebnou radioterapii do Nemocnice Na Pleši, kde v tuto chvíli podstupuje rehabilitace, ozařování a kde mu byla pozastavena biologická léčba po dobu celé radioterapie a nikdo v tuto chvíli nedokáže říci, zda li bude pokračování v biologické léčbě hrazeno z veřejného zdravotního pojištění.

V tuto chvíli je to pro tatínka po psychické stránce velmi vyčerpávající, jelikož podstupuje velice náročnou léčbu a velmi intenzivní rehabilitace. Celá rodina se snažíme s ním trávit co nejvíce času a moc bychom si přáli, aby návrat do běžného života byl pro tatínka co nejméně nepříjemný.

Na základě výše zmíněného se na vás obracím s prosbou o finanční výpomoc pro tatínka.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Předem bych vám všem chtěl poděkovat za dar v jakékoliv výši. Sbírka může dopadnout jakkoliv. Nikde není psáno, ani dáno, že se vybere cílová částka. Může se vybrat méně, nemusí se vybrat nic, nebo naopak se může vybrat více. Každopádně to pro nás není samozřejmost. Toho jsme si vědomi a s celou rodinou si každého příspěvku opravdu moc vážíme. 

Je pro nás velice důležité tatínkovi pomoci v léčbě, následné rekonvalescenci a v návratu do běžného života.

Byl bych rád, aby tento váš příspěvek byl prvním krokem pro začlenění mého tatínka zpět do normálního, rodinného i pracovního života. S tím souvisí náklady, bez nichž by tento první a důležitý krok nebyl možný. Mezi tyto náklady se počítají výdaje, které nejsou hrazené z veřejného zdravotního pojištění.

Jedná se například o farmaceutická léčivá, která mohou tatínkovi pomoci v uzdravení a která nejsou hrazena z veřejného zdravotního pojištění, změnu bydliště a následnou rekonstrukci z důvodu bezbariérové naléhavosti a potřeby nepřetržité péče. Pořízení většího automobilu, který by byl vhodný pro převoz tatínka i se všemi kompenzačními pomůckami. Dále na fyzioterapie, výdaje spojené s momentální nepřetržitou domácí péčí, kterou tatínek vzhledem ke své aktuální diagnóze potřebuje. 

Nerad bych Vám zde lhal v tom, co je v tuto chvíli pro tatínka prioritní, neboť to v tuto chvíli nikdo neví, ale vše se bude odvíjet od aktuálního zdravotního stavu na základě prioritní léčby.

Ještě jednou bych vám velice rád poděkoval za pomoc pro tatínka a dědečka mých dětí, kteří ho velice milují.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

17. 5. 2024 16:21

Děkujeme všem dàrcům ❤️

Krásný den,

k dnešnímu dni se podařilo pro tatínka vybrat přes 190 000Kč.  Sbírka dnešním dnem končí a rád bych touto cestou chtěl poděkovat všem kteří tatínkovi přispěli, dále naší patronce PUFADLO, bez které bychom nikdy takovou úžasnou sumu pro tatínka nevybrali 🙏❤️ a v neposlední řadě DONIU za podporu po celou dobu sbírky a za laskavý přístup. 

Ještě jednou moc děkujeme. Moc to pro nás znamená a moc si toho vážíme.

Jste úžasní…. ❤️

23. 4. 2024 11:06

Děkujeme za podporu ❤️

Krásný den,

moc bych vám chtěl poděkovat za neutuchající podporu mého tatínka. Moc si každé Vaší pomoci vážíme a každá koruna, kterou mému tatínkovi darujete má pro něj v tuto chvíli cenu zlata ❤️

Děkujeme…

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Josef Š.
200 Kč  •  17. 5. 2024 9:31
Přeji hodně Boží pomoci
DobroDárce
600 Kč  •  17. 5. 2024 9:23
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  17. 5. 2024 7:36
DobroDárce
600 Kč  •  17. 5. 2024 1:15
Milý dárce
132 Kč  •  17. 5. 2024 0:22
Velkorysý dárce
600 Kč  •  16. 5. 2024 22:59
Eliška Trnobranská
150 Kč  •  16. 5. 2024 22:04
Posílám Vám sílu, aby jste všechno zvládnul! Držím palečky 🍀
Velkorysý dárce
111 Kč  •  16. 5. 2024 21:29
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  16. 5. 2024 20:36
Dárce, který je pro každou dobrost
150 Kč  •  16. 5. 2024 19:59
Laskavý dárce
100 Kč  •  16. 5. 2024 19:54
Lenka K.
250 Kč  •  16. 5. 2024 19:07
Skóre uzdravenie prajem ❤️
Laskavý dárce
250 Kč  •  16. 5. 2024 17:48
Velkorysý dárce
600 Kč  •  16. 5. 2024 17:37
Dárce, který je pro každou dobrost
20 Kč  •  16. 5. 2024 16:56
Milý dárce
100 Kč  •  16. 5. 2024 16:13
Velkorysý dárce
200 Kč  •  16. 5. 2024 10:04
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  16. 5. 2024 9:40
DobroDárce
5 000 Kč  •  15. 5. 2024 22:44
Dárce, který je pro každou dobrost
150 Kč  •  15. 5. 2024 18:05
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  15. 5. 2024 7:58
Velkorysý dárce
350 Kč  •  14. 5. 2024 9:04
Velkorysý dárce
100 Kč  •  14. 5. 2024 1:23
Velkorysý dárce
300 Kč  •  13. 5. 2024 19:52

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Dokončené Dobrovýzvy

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat