Úspěšně vybráno:

Pomohli jste Adélce znovu žít

Vybráno 0 Kč 517 953 Kč
500 000 Kč
 -
947 dárců
Celkem se zapojilo
547 Kč
Průměrná výše daru
36 800 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste Adélce znovu žít

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Michaela Kainová
Datum přidání
9. 1. 2023
Poslední aktualita

15. 3. 2023 17:58

Sbírka ukončena 🤩

Sbírka skončila a tak je čas poděkovat všem, co naši Adélku podpořili ❤️

Z celého srdce za vaše příspěvky pro naši Adélku moc děkujeme! Pomohli jste nám tak v realizaci intenzivních rehabilitačních pobytů a nákupu rehabilitačních a kompenzačních či zdravotnických pomůcek. Penízky využijeme do poslední koruny a už teď máme naplánované termíny rehabilitací. Moc se těšíme na pokroky, kterých Áďa díky vybraným prostředkům bude dosahovat.

Pokud byste i nadále chtěli sledovat, jak s Áďou bojujeme a jak využíváme vašich darovaných peněz, můžete sledovat náš instagram: adelka.bojuje

Ještě jednou velké díky, moc si pomoci a podpory vážíme! ❤️

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Adélka je naše krásná malá holčička, ve které je spoustu života. Osud ji však bohužel moc nepřál. Adélka má vzácnou genetickou vadu, vadu sluchu, vadu zraku, má ptózu víček, nystagmus a nedorostlou sítnici. Adélka má opožděný psychomotorický vývoj, centrální hypotonický syndrom, jednu ledvinu atypického tvaru, zvětšenou jednu komoru v mozku, stáčí nožičky. Dále Adélka nemá sací a polykací reflex, tedy má zavedený PEG a nově i tracheostomii kvůli dýchání.  Rádi bychom ji pomohli k tomu, aby se zlepšil její vývoj a rozvoj. Za veškerou vaši pomoc a podporu moc děkujeme.

Komu pomůžeme?

Ahoj, jmenuji se Adélka a budou mi v březnu 2 roky. Narodila jsem se po bezproblémovém těhotenství a měla jsem být zdravá holčička. Osud tomu ale chtěl jinak a já jsem se po porodu nenadechla, musela jsem být resuscitována a následně mě uložili do inkubátoru, kde jsem byla zaintubovaná a na plicní ventilaci. Apgar skore 4–4–4. Narodila jsem se o 5 týdnů dřív, takže sem byla maličká. Po 3 dnech už jsem dýchala bez umělé plicní ventilace, ale stále jsem měla kyslíkovou podporu. Po porodu jsem strávila nekonečné 3 měsíce v nemocnici, ale maminka za mnou chodila každý den a četla mi pohádky.
Zjistili mi, že mám nově vzniklou vzácnou genetickou vadu, kterou trpí jen pár lidí po celém světě, takže nikdo nedokáže říct, jak to se mnou bude dál.
Po 3 měsících mě pustili s mamkou a taťkou domů, maminka mě však musela další 3 měsíce, každý týden zavádět nosánkem sondu do bříška, aby mě mohla stříkačkou nakrmit. Bylo to hrozné období, já i mamka jsme z toho byly hodně frustrované. Měla jsem a mám doteď velké problémy se zvracením, v té době jsem zvracela i 10× denně včetně noci. Když mi bylo půl roku, zavedli mi PEG (to je hadička do žaludku přes břišní stěnu). Pořád mě maminka krmí stříkačkou, ale odpadl nám stres ze zavádění sondy. Maminka mě ale učí papat pusinkou, zatím mi to moc nejde, ale po malých krůčkách se zlepšuji, pomáhá nám s tím i klinická logopedka a maminka mi několikrát denně masíruje obličej i pusinku a dásně.

Zjistili mi, že mám těžkou vadu sluchu, proto nosím naslouchátka a v budoucnu mě možná čeká kochleární implantát, uvidíme. Bohužel mám postižený i zrak. Mám vrozenou vývojovou vadu a nedávno mi zjistili těžkou krátkozrakost, proto nosím brýličky. Ale jsem čilá holčička a mám ráda lumpárny a strašně ráda si hraju s rolničkama.

Mám velký problém s přibíráním, proto jsem tak maličká.  Vývojově jsem jako 6ti měsíční miminko – umím pást koníčky a překulit se ze zad na bříško a zpět, zatím neumím sedět, lézt ani chodit a neumím mluvit. Bohužel teď budou moji rodiče ochuzení o mé broukání a hlasitý smích, když mi udělali tracheostomii. Takže i můj další řečový vývoj bude hodně opožděný.

Momentálně bojuji o život na ARU v Motole. Převezli mě sem vrtulníkem, protože jsem měla komplikovaný oboustranný zápal plic. Ležím tu už přes 3 týdny v umělém spánku na plicní ventilaci. I Vánoce jsem prospala. Hodně jsem zhubla, všechny svaly, které se mnou maminka doteď posilovala, jsou pryč. I po 2. pokusu o extubaci jsem nezvládla sama dýchat. Museli mi udělat tracheostomii (umělé vyústění průdušnice na povrch těla). Znovu jsem se narodila. Vůbec nevíme, co nás čeká a minimálně začátky pro nás budou velmi těžké…

Čeká mě hodně cvičení, abych dohnala to, co jsem tu ztratila a možná se posunula zase o kousek dál. Už teď se moc těším domů na vše nové, co mě s rodičema čeká.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Za vybrané korunky bychom Adélce chtěli zkvalitnit život. Rádi bychom zajistili intenzivní rehabilitace, hipoterapie, rehabilitační pomůcky, zdravotnické pomůcky, případně ozdravný pobyt. Prostě vše, co bude Adélka v dané situaci potřebovat, aby se jednou alespoň malinko mohla přiblížit zdravým vrstevníkům a mohla si užívat život plnými doušky. Zatím nemáme představu, kolik nás péče ještě bude stát, ale chtěli bychom naší maličké zajistit vše, co bude pro její vývoj potřeba. Věřím, že mezi lidmi je ještě spousta dobroty a ochoty pomáhat potřebným.

Děkujeme, že vám náš příběh není lhostejný a za každou věnovanou korunku pro naši maličkou moc děkujeme. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

15. 3. 2023 17:58

Sbírka ukončena 🤩

Sbírka skončila a tak je čas poděkovat všem, co naši Adélku podpořili ❤️

Z celého srdce za vaše příspěvky pro naši Adélku moc děkujeme! Pomohli jste nám tak v realizaci intenzivních rehabilitačních pobytů a nákupu rehabilitačních a kompenzačních či zdravotnických pomůcek. Penízky využijeme do poslední koruny a už teď máme naplánované termíny rehabilitací. Moc se těšíme na pokroky, kterých Áďa díky vybraným prostředkům bude dosahovat.

Pokud byste i nadále chtěli sledovat, jak s Áďou bojujeme a jak využíváme vašich darovaných peněz, můžete sledovat náš instagram: adelka.bojuje

Ještě jednou velké díky, moc si pomoci a podpory vážíme! ❤️

15. 2. 2023 14:15

Adélka je doma

23. 1. 2023

Jedeme domů! 🤩

Dlouhých 37 dnů v nemocnici
🔥 17 dnů v umělém spánku
🔥 2 nepovedené extubace
🔥 asi 15 různých léků, opiátů a kapaček
🔥 3 transfuze krve
🔥 prodělaný oboustranný zápal plic, pneumokok a 3 další jiné infekce
🔥 výpotky pod plícema a tekutina v dutině břišní
🔥 zánět močového měchýře
🔥 provedená tracheostomie
🔥 mínus 900g
🔥 žádné Vánoce
🔥každodenní zvracení
🔥převoz vrtulníkem a sanitkou

To je vše, co Adélka zvládla za 37 dní! 
Ten pocit, když Vám doktor řekne, že neví, jestli to přežije a následně řeknou, že nás rádi vidí obě dvě zpět… to je šílený.
Ale naše Áďa je tak silná, že zvládla takhle těžký infekt i přes všechna svoje postižení. 
Jsme vděční za to, že se nám Adélka uzdravila a je tu zase s námi.
Teď už je na nás, abychom vše dohnali.
Čekají nás Vánoce. Čeká nás práce a omezení vůči tracheostomii. Čeká nás nabírání ztracené váhy, kterou Áďa nabírala rok. A v neposlední řadě nás čeká spoustu cvičení a rehabilitací, aby se Áďa vrátila do formy a posunula se dál. 
S tím nám můžete pomoci vy, prostřednictvím Adélčiny sbírky, ze které uhradíme drahé intenzivní rehabilitační pobyty a rehabilitační pomůcky.

15. 2. 2023

Po dlouhém pobytu v nemocnici, kdy jsme nevěděli, jestli ten těžký infekt Adélka zvládne, jsme všichni spolu doma. Teď už je to měsíc od propuštění z nemocnice.
Adélka nám začala hezky nabírat na váze. Už se zase hezky usmívá a dělá lumpárny. Na tracheostomii jsme si už zvykli, ikdyž nám to značně komplikuje život. Nejtěžší na tom je vidět Adélku, jak se chce nahlas smát a nejde ji to, ten její hlasitý smích mi moc chybí…

Začali jsme s Áďou jezdit na hipoterapie, dnes už jedeme potřetí. Áďa se nám vývojově posunula zpátky, protože ztratila svou svalovou hmotu a tak s ní teď bude hodně práce, aby to zase dohnala. Tak už se moc těšíme až pojedeme na první intenzivní rehabilitační pobyt a jsme zvědaví, jaké budou výsledky. S financováním nám tu pomáháte vy a za to vám patří velké díky. Jsem opravdu vděčná za to, že i v dnešní nelehké době se mezi námi najdou tací, kteří chtějí pomoci druhým.

Děkujeme za Adélku ❤️

mamka a taťka Adélky

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  10. 3. 2023 15:20
Štědrý dárce
600 Kč  •  9. 3. 2023 14:45
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  6. 3. 2023 19:10
Dárce, který je pro každou dobrost
26 500 Kč  •  6. 3. 2023 11:25
Štědrý dárce
300 Kč  •  5. 3. 2023 19:41
Milý dárce
100 Kč  •  5. 3. 2023 9:46
Štědrý dárce
300 Kč  •  2. 3. 2023 12:45
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  28. 2. 2023 13:49
Velkorysý dárce
300 Kč  •  25. 2. 2023 11:23
Milý dárce
200 Kč  •  25. 2. 2023 8:32
Štědrý dárce
200 Kč  •  25. 2. 2023 5:14
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  24. 2. 2023 22:17
Hodně štěstí a lásky, Adélko! Jsi velká bojovnice!
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  23. 2. 2023 9:55
Velkorysý dárce
300 Kč  •  22. 2. 2023 16:36
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  22. 2. 2023 8:44
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  17. 2. 2023 18:14
DobroDárce
105 Kč  •  17. 2. 2023 13:50
Dárce, který je pro každou dobrost
1 934 Kč  •  16. 2. 2023 15:31
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  16. 2. 2023 12:57
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  16. 2. 2023 11:36
DobroDárce
300 Kč  •  16. 2. 2023 10:35

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat