Dobrovýzva ukončena:

Posthumaniťáci podporují kluky z Oděsy.

Vybráno 0 Kč 1 500 Kč
30 000 Kč
Posthumaniťáci podporují kluky z Oděsy.
2 dárci
Celkem se zapojilo
750 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
Více o této sbírce

Posthumaniťáci podporují kluky z Oděsy.

Vybráno 0 Kč 1 500 Kč
30 000 Kč
Autor
Koridor UA z.s.
Datum přidání
18. 3. 2023

Proč Dobrovýzvu zakládám

Kluci z Oděsy už od listopadu krom Mykolajivské oblasti každý den distribuují pomoc i do Chersonské oblasti Ukrajiny. V současné době bojují hlavně s nedostatkem taktického zdravotního a ochranného vybavení pro dobrovolníky. Jeho nedostatek zásadně omezuje bezpečí dobrovolníků při závozu a počet dodávek především v Chersonské oblasti.


Kdo jsme?

Jsme Koridor UA – dobročinná organizace pomáhající na Ukrajině už od začátku invaze v roce 2022. Vybudovali jsme logistickou síť, díky které jsme schopni vybírat humanitární zásoby a přerozdělovat je na různá místa na Ukrajině tam, kde je to nejvíce potřeba. V současnosti máme na Ukrajině dva stanoviště – v Bučači a v Oděse, díky kterým jsme schopni pomáhat i například v Chersonské oblasti a blízko válečné fronty.

Naše finance ale nejsou nekonečné a sami to nezvládneme, potřebujeme peníze na chod celé organizace, což zahrnuje nejen konstantní péči o logistickou síť v podobě aut, ale i nákup humanitární pomoci a další náklady s tím spojené.

Komu pomůžeme?

Finance ze sbírky budou využity na chod organizace Koridor UA. Jedná se hlavně o péči o naší logistickou síť, naše dobrovolníky a vnitřně vysídlené osoby, kteří na naší pomoc spoléhají.

V současné době hledáme více udržitelné řešení, než humanitární pomoc pro to, abychom pomohli lidem na Ukrajině se postavit na vlastní nohy a zvládat vést relativně klidný a bezpečný život (v rámci tamních možností). Finance tak pomohou nejen organizaci, ale především lidem na Ukrajině, kteří se číslí mezi vnitřně vysídlené osoby, nebo žijí blízko válečné fronty. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Finance Koridor UA využije na:

  • Opravu a provoz aut a nákladních vozidel (nafta, olej a jiné potřebné kapaliny a součástky)
  • Údržbu a provoz našich skladů v Praze a na Ukrajině (včetně nákupu surovin a hygieny do balíčků s humanitární pomocí)
  • Zajištění zázemí a stravy pro dobrovolníky na našich stanovištích v Bučači a Oděse
  • Nákup dalších aut pro transport materiálů a humanitární pomoci na Ukrajinu- hrazení všech nákladů spojených s přepravou materiálu přes hranice
  • Další pomoc vnitřně vysídleným osobám a lidem, žijícím blízko válečné fronty
Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
500 Kč  •  21. 3. 2023 13:47
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  18. 3. 2023 11:16

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vybraná částka bude použita na pomoc sbírce