Šance na život pro Léňu 🙏❣️🍀

Vybráno 0 Kč 6 550 Kč
od 6 dárců
37 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet
Autor
Petra Marie Kadlecová
Datum přidání
3. 3. 2023

Proč Dobrovýzvu zakládám

Dobrovýzvu zakládám proto, protože Léňa je úžasná bytost která mě několikrát pomohla i když sama má v životě těžkosti, má srdce na dlani a pro každého pochopení ❤️ dlouhá léta pracovala jako zdravotní sestřička a to vypovídá samo o sobě 🍀🙌🏻 je milující máma své dcery a milující “panička” svého čtyřnohé strážného anděla 💓 NECHCI sedět se složenými rukama v klíně a doufat jen v zázrak který ji pomůže sehnat potřebné finance na léčbu ❤️‍🩹 a tak touto dobrovýzvou chci oslovit co nejvíce dobrosrdečných lidí aby pomohli zázrak uskutečnit tím, že příspějí jakoukoliv částkou na léčbu aby Léňa získala šanci na život ❣️❣️🍀🙌🏻🙏


Představení sbírky

Jmenuji se Lenka P. a obracím se na Vás s prosbou o pomoc mé kamarádce Lence Štochlové, která se ocitla ve velmi vážné zdravotní situaci. Sama by si o pomoc nikdy neřekla, i přesto, že pomoc každému, komu mohla, vždy sama poskytla.

Komu pomůžeme?

Lence je 43 let je onkologicky nemocná, bohužel již ve stavu, kdy má metastázy a její prognóza je velmi špatná.

Lenka je a vždy byla velmi dobrým člověkem. Osud k ní nebyl příliš vlídný. Vyrůstala pouze s maminkou, která jí v jejích 17 letech zemřela na rakovinu a péči převzala její teta, která se jí snažila být ve všem oporou. Lenka vystudovala zdravotnickou školu. Již v době studia docházela pomáhat do pečovatelských domů mezi seniory a chtěla co nejdříve nastoupit do nemocnice, aby naplnila své poslání zdravotní sestry. Začala pracovat v nemocnici, vdala se a porodila dceru Leničku. Po nějaké době se manželství bohužel rozpadlo a vzápětí na to jí bylo diagnostikované vzácné nervosvalové onemocnění, při kterém postupně odumírají její periferní nervy, vytrácí se cit a Lenka ztrácí schopnost pohybu. Z toho důvodu musela nastoupit do invalidního důchodu a přestěhovat se do domu s pečovatelskou službou. I přesto zvládla vychovat svou dceru a dovést jí až k maturitě. V souvislosti s jejím onemocněním jí byla přidělena asistenční fenka Pája, která jí pomáhá v běžných, pro zdravé lidi samozřejmých, činnostech. Před 4 lety se seznámila s Jirkou, který jí je doteď velkou láskou a oporou. Avšak osud s ní hrál nadále nefér hru a Lence byl před téměř 3 lety diagnostikován zhoubný nádor prsu, podstoupila operaci s následnou chemoterapií a vše nasvědčovalo tomu, že rakovinu porazila. Avšak před rokem se u ní objevily metastázy v kostech, což se projevilo zlomeným obratlem. Byla zahájena léčba, která nebyla úspěšná a z toho důvodu byla ukončena. Na začátku roku 2023 její onkoložka podala žádost na pojišťovnu o schválení úhrady léku Enhertu, který není běžně hrazen ze zdravotního pojištění, jeho cena se pohybuje kolem 100 tis. za jednu dávku, přičemž předem není jisté kolik dávek/cyklů bude k léčbě zapotřebí (obvykle se jedná o 4 a více dávek). Tento lék může Lence prodloužit život a ona se chce dál prát o to, aby tady s námi mohla ještě být. Dosud pojišťovna nerozhodla a není jisté, zda lék schválí, současně se metastázy šíří a Lence nezbývá mnoho času.

Za Lenku všem děkuji ❤ L. P.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Finanční prostředky Lenka potřebuje na lék Enhertu, který není hrazen ze zdravotního pojištění a je určen pro pacientky s rakovinou prsu ve vyšším stádiu s metastázemi.

Moc prosím o pomoc člověku, který si opravdu naši pomoc zaslouží. V případě, že by byl pojišťovnou lék schválen nebo v případě, že by se podařila vybrat vyšší částka než ta, která bude potřeba, vybrané finanční prostředky by byly poukázány ve prospěch Nadačního fondu dětské onkologie KRTEK.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
600 Kč  •  12. 3. 2023 21:54
Dobrosrdečný dárce
150 Kč  •  4. 3. 2023 16:01
DobroDárce
1 000 Kč  •  3. 3. 2023 20:35
Dobrosrdečný dárce
3 500 Kč  •  3. 3. 2023 19:44
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  3. 3. 2023 19:24
Petra M.
1 000 Kč  •  3. 3. 2023 19:16
🍀❤️💪 💓

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Vzkazy

Petra M.
1 000 Kč  •  3. 3. 2023 19:16
🍀❤️💪 💓
Laskavý dárce
600 Kč  •  12. 3. 2023 21:54
Dobrosrdečný dárce
150 Kč  •  4. 3. 2023 16:01
DobroDárce
1 000 Kč  •  3. 3. 2023 20:35
Dobrosrdečný dárce
3 500 Kč  •  3. 3. 2023 19:44
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  3. 3. 2023 19:24

Kdo další daroval?