Pomozte Marušce, že i s hendikepem to zvládne

Vybráno 0 Kč 0 Kč
Buďte první, kdo přispěje
52 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jaroslava Abrahámová
Datum přidání
25. 11. 2022

Představení sbírky

Před 8 lety, byla Mája normální, zdravá 8 letá holčička, která se radovala z vysvědčení z 2.třídy. Za odměnu jsme jely spolu a její spolužačkou s rodiči, na dovolenou do Chorvatska, kde jsme jezdili po ostrovech na motorovém člunu, až do dne, kdy náš motorový člun přejel druhý motorový člun, těžce zranil obě dívky. Mája měla tříštivou zlomeninu lebky s krvácením do mozku, hluboké bezvědomí. Následovala operace ve Splitu a letecký odvoz do prahy Motola, kde nám bylo sděleno, že Mája přišla o zrak, že střep z lebky jí zasáhl do zrakového centra ,přesněji přišla o periferní vidění, ochrnula na půlku těla. Musela opustit svojí školu a nastoupit do speciální školy se zrakovým postižením.

Pro mě to znamenalo, výpověď z práce, které se opakovaly v průběhu 8 let, než jsem našla práci v ambulanci v nemocnici, kde mi vycházejí vstříc, protože návštěvy u lékaře každý 3 měsíce, 1× za rok měsíc s Majou v lázních, to žádný zaměstnavatel neakceptoval.

Mája potřebuje každodenní pomoc, doprovod všude kam jde, má ztrátu orientace, vozím jí do speciální školy v Jánských lázních 2× v týdnu. Má ztrátu krátkodobé paměti, problém se čtením a dalšími běžnými věcmi, které by normálně zvládla. Ráda bych jí pomohla více, ale nezvládám to finančně.

Komu pomůžeme?

Jmenuji se Jaroslava Abrahámová jsem maminkou Marušky, která už  je 16 letá slečna, je 8 let po těžkém úraze, který se stal na moři, kdy jí na motorovém člunu, přejel druhý motorový člun. Pomůžete nám překonat, ty smutnější dny, kdy má Mája pocit, že není normální, že i s tímto doživotním hendikepem může být i usměvavá a šťastná..

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze použiji na pohonné hmoty při dojíždění do Prahy k lékařům, na energie, lázeňský pobyt, kde si hradím ubytování, pomůcky, což jsou slepecké hůlky, signalizační, běžný každodenní život, kde jí vozím na výlety, do školy, za přáteli, kulturou.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Přemýšlíte, jak ještě více pomoci?

Přidejte k této sbírce Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci. Předáme 100 % vybrané částky.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám