Sbírka ukončena:

Pomozte Maury zpátky na nohy

Vybráno 0 Kč 21 500 Kč
40 000 Kč
 -
50 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomozte Maury zpátky na nohy

Vybráno 0 Kč 21 500 Kč
40 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Markéta Ingrová
Datum přidání
4. 3. 2023
Poslední aktualita

9. 5. 2023 8:36

Děkujeme!

Chtěli bychom vám ještě jednou poděkovat za pomoc, které se nám dostalo. I když se nevybrala celá částka, moc nám pomůže každá koruna. Maurinka má po operaci a po první kontrole, která dopadla velmi dobře. Nyní nás ještě čeká kontrolní rtg a modlitby, aby se neopakovala nemoc na druhé noze. Bylo to pro nás nejnáročnější období, na které jsme ale okamžitě zapomněli, když už vidíme Maury běhat s rozzářenými oči. Je to pocit čistého štěstí a moc děkujeme, že i díky vám ho můžeme zase všichni prožívat. Kéž by se dalo nasdílet i to. Jsme vděční 

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Chtěli bychom Vás tímto příspěvkem, požádat o pomoc, jelikož jsme se dostali do situace se kterou si nedokážeme sami poradit. Bohužel nastala zrovna v nejmíň vhodnou chvíli. Na začátku našeho vztahu jsme si pořídili naši krásnou Mauru, pustili se do rekonstrukce domu, aby mohla žít na vesnici a mít pro sebe  velkou zahradu. Za pár měsíců k nám přibyl chlapeček. Zůstala jsem doma na mateřské dovolené a partner se o nás stará jak nejvíc dovede. Dělá pro nás vše, co nám na očích vidí. Bohužel to v dnešní době není po finanční stránce jednoduché a nestačí nám finance na operaci naší Maurinky, která je nezbytně nutná, aby mohla zase běhat. Po letních prázdninách nám Maurinka začala pokulhávat, po vyšetření u pana veterináře dostala injekci a odcházeli jsme s diagnózou nastydnutých zad. Po měsíci se ovšem kulhání vrátilo a partner si vyžádal RTG, na kterém jsme zjistili i laickým pohledem, že pravá zadní noha není v pořádku. Odeslal nás tedy k ortopedovi, jelikož nedokázal diagnostikovat problém. Začal kolotoč několika finančně náročných vyšetření a omezení pohybu Maury. Až v únoru jsme si vyslechli diagnózu se  slzami v očích. Celé měsíce jsme museli trávit doma a dodržovat klidový režim. Je pro nás utrpením dívat se na trpící Maury, která touží běhat po venku, plavat v rybníce a hrát si s ostatními psy. Nyní ji přibyl ještě parťák, kterého ochraňuje a nespustí z něj oči a věřím, že by si ráda vychutnala procházku u kočárku. Rádi bychom naší Maurince dopřáli zase bezstarostné běhání po venku a úžasný psí život, který si zaslouží a který jsme si pro ní vysnili. A proto se na vás obracím s prosbou, aby jste nám přispěli na operaci, kterou nejsme v nejbližší době schopni zafinancovat. 

Komu pomůžeme?

Maura je naše roční fenka amerického staforda, kterou jsme si s přítelem pořídili na začátku našeho vztahu. Žije s námi jako plnohodnotný člen rodiny a tráví s námi každou chvilku. Společně jsme chodili na dlouhé procházky, plavat do rybníka, podnikali jsme různé výlety, dokonce i road trip dodávkou a také návštěvy, které sama zbožňuje. Miluje jí celá naše širší rodina, stará se o každého člena a všechny si svou jedinečností získala. Její srdíčko na čumáčku je jen viditelným důkazem toho, že nás všechny miluje a ochraňuje. Maura je naše štěstí a všude je jí plno, ráda s námi chodila kamkoliv to jen šlo. A moc bych si přála, abychom s ní mohli opět vyběhnout ven a nebát se o její zdraví. Budu moc ráda pokud se rozhodnete přispět a jsem Vám vděčná za každý příspěvek. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Samozřejmě jsme mysleli i na to, že se psem přichází i finanční starosti, a proto jsme Mauru pojistili, avšak diagnóza je jednou z výjimek uplatnění pojištění. Proto bychom finance použili na zaplacení operace, která nás čeká. Operace, na kterou věříme, že se nám nakonec podaří potřebné peníze sehnat by se provedla na veterinární klinice ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Vyšetření nás doposud stálo nad 20 000 a operaci nejsme schopni pokrýt. Budeme moc rádi, když nám pomůžete zase Mauru postavit na nohy, aby mohla do měsíce vyběhnout ven a my měli tu čest vidět opět její rozzářený psí úsměv. 

Vážíme si Vaší pomoci 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

9. 5. 2023 8:36

Děkujeme!

Chtěli bychom vám ještě jednou poděkovat za pomoc, které se nám dostalo. I když se nevybrala celá částka, moc nám pomůže každá koruna. Maurinka má po operaci a po první kontrole, která dopadla velmi dobře. Nyní nás ještě čeká kontrolní rtg a modlitby, aby se neopakovala nemoc na druhé noze. Bylo to pro nás nejnáročnější období, na které jsme ale okamžitě zapomněli, když už vidíme Maury běhat s rozzářenými oči. Je to pocit čistého štěstí a moc děkujeme, že i díky vám ho můžeme zase všichni prožívat. Kéž by se dalo nasdílet i to. Jsme vděční 

13. 4. 2023 16:37

Máme po operaci!

Neskutečné vám všem, každému zvlášť, děkujeme za pomoc. U každého příspěvku se mi tlačí slzy do očí a jsem vám vděčná za Vaši pomoc. Maurinka má po operaci, všechno dopadlo dobře, i když prvních pár dnů bylo dost náročných. Teď už zvládá pár kroků po zahradě na vodítku a brzy nás čeká kontrola. 
Ještě jednou Vám chci poděkovat za pomoc, neskutečně si vážím každé koruny, kterou jste věnovali. Děkuji a moc Vás zdravím 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat