Pomozte nám vybavit nové ekocentrum na Zlínsku

Vybráno 0 Kč 2 600 Kč
100 000 Kč
Datum přidání
16. 9. 2021

Představení projektu

Podpořením projektu pomůžete vybavit nově vznikající středisko ekologické výchovy kancelářskou a edukační technikou. Ta dětem umožní jako správným badatelům objevovat přírodu všemi smysly. 

Cílem našeho ekocentra je především rozvíjet a utužovat vztah dětí k přírodě přímým pobytem v ní, podporovat zdravý životní styl a převzetí osobní zodpovědnosti za tento svět. Chceme také vytvářet prostředí pro setkání podobně smýšlejících lidí a nabídnout jim prostory ekocentra k jejich seberealizaci.

Kdo za projektem stojí?

Ekocentrum Na Pasece Velíková vyrostlo na základě spolupráce vzdělávací organizace Na Pasece z.s. a Tomáše Černého (Youngster s.r.o.), investora a realizátora projektu. Náš projekt je tedy přímou ukázkou spolupráce podnikatelského a neziskového sektoru. Rádi bychom se stali inspirací i pro další podnikatele a filantropy napříč Českou republikou. 

Samotný Lesní klub Na Pasece působí ve Zlíně od roku 2012. Provozuje dvě třídy lesní školky (ve Zlíně-Jaroslavicích a ve Zlíně-Velíkové) a pořádá příměstské tábory pro předškolní děti. Pro rodiče s dětmi, které ještě nechodí do školky, nabízí aktivitu Dopoledne v lese. V průběhu roku organizuje pravidelné komunitní akce a slavnosti, příležitostně také kurzy a semináře v oblasti výchovy a vzdělávání dětí. 

Budova ekocentra je ukázkou trvale udržitelného stavitelství. Jedná se o dřevostavbu izolovanou slaměnými balíky s hliněnou omítkou uvnitř a vápeno písčitou omítkou venku. Unikátní je koncept biosolární střechy, tedy kombinace zelené střechy a fotovoltaických panelů. Za tento koncept jsme byli oceněni odbornou sekcí Zelené střechy 1. místem za extenzivní zelenou střechu v soutěži Zelená střecha roku 2021. S celým konceptem výstavby areálu ekocentra jsme byli odbornou porotou nominování do TOP 18 projektů v celostátní soutěži Adapterra Awards. Reprezentujeme zde udržitelné a recyklovatelné stavitelství a ukázku podpory lokální ekonomiky, a to výběrem místních firem, živnostníků a materiálu pro výstavbu areálu. Našim cílem je popularizovat myšlenku udržitelného stavitelství široké veřejnosti. Budeme monitorovat chování stavby a rádi se podělíme o získané zkušenosti se všemi, kteří mají o slaměné domy zájem a uvažují o jejich výstavbě i pro rodinné bydlení.

Díky investici Tomáše Černého do výstavby areálu střediska ekologické výchovy vzniklo centrum pro naše vzdělávací aktivity, nyní hledáme prostředky nutné pro vybavení ekocentra. Děkujeme za pomoc při rozjezdu tohoto unikátního projektu.

Na co vybrané peníze použijeme?

Peníze použijeme na nákup kancelářského vybavení, edukačních pomůcek pro výukové programy a vybavení seminárních místností. 

Do kanceláře potřebujeme: multifunkční tiskárnu, počítač, laminovačku, řezačku na papír. 

Do seminárních místností bychom rádi pořídili: dataprojektor, promítací plátno, reproduktory a flipchartové stojany. 

Edukační pomůcky zahrnují především: stereoskopické mikroskopy, tablety, kapesní lupy a dalekohledy. 

Veškeré uvedené vybavení nám pomůže při realizaci ekologických programů a při prezentačních akcí pro širokou veřejnost.

Pokud se nám podaří vybrat peníze nad cílovou částku, vybavíme ekocentrum kvalitní knihovnou plnou atlasů, klíčů k určování rostlin i živočichů a dalších pomůcek pro vzdělávání.

Milý přispěvatel
350 Kč  •  23. 11. 2021 12:01
Dobrosrdečný přispěvatel
1 250 Kč  •  10. 11. 2021 8:24
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  10. 11. 2021 8:20
Laskavý přispěvatel
250 Kč  •  21. 10. 2021 10:20
Laskavý přispěvatel
250 Kč  •  14. 10. 2021 13:28

Chcete autorovi projektu něco vzkázat?

Pro přidání zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vyberte si odměnu

Dobrý pocit
Přispějte 100 Kč a více

Dobrý pocit

Líbí se Vám myšlenka vytvořit nové dopravně snadno dostupné ekocentrum pro Zlínský kraj? Zaujali Vás aktivity lesního spolku Na Pasece? Můžete nás podpořit touto částkou a pomoci nám k realizaci našeho projektu. Děkujeme za podporu.

Odměna

Odměnou bude dobrý pocit z účasti na rozvíjejícím se projektu.

Podporuju vaše aktivity
Přispějte 250 Kč a více

Podporuju vaše aktivity

Vidíte-li smysl ve vybudování zázemí pro environmentální výchovu, podpořte nás vyšší částkou. Přijeďte se potom k nám podívat a přesvědčit se, že jste přispěli na správnou věc. Vaší podpory si vážíme.

Odměna

Odměnou je dobrý pocit z příspěvku pro nový projekt vybudování Ekocentra Na Pasece Velíková.

Čajová směs z našich bylinek
Přispějte 350 Kč a více

Čajová směs z našich bylinek

Zbývá 19/20

Chcete-li podpořit lesní klub Na Pasece v jeho novém projektu a ještě si provonit byt šálkem zdravého bylinkového čaje, tak neváhejte a řekněte si o odměnu za Váš příspěvek.

Odměna Zbývá 19/20

Odměnou je balíček se směsí usušených bylin ze zahrady Ekocentra Na Pasece Velíková a z blízkého lesa.

Balík sena pro vaše domácí mazlíčky
Přispějte 500 Kč a více

Balík sena pro vaše domácí mazlíčky

Zbývá 9/10

Seno pochází z naší zahrady, kterou využíváme především s dětmi z lesní školky. Bylo sečeno v květnu tradičním způsobem – ručně kosou. Zahradu sečeme mozaikově – tzn., že vždy necháváme některé části zahrady neposečené, aby mohli luční byliny a traviny vykvést a vysemenit se. Naše seno je tak voňavé a druhově bohaté.

Odměna Zbývá 9/10

Odměnou je balík sena pro domácího mazlíčka. Seno pochází ze zahrady u ekocentra, kterou jsme kosou mozaikově posekli v květnu letošního roku.

Domácí kváskový chléb pečený v peci v jurtě
Přispějte 500 Kč a více

Domácí kváskový chléb pečený v peci v jurtě

Kváskový chleba s kvalitní mouky upečený v kamnech, které vyhřívají jurtu v zimních měsících. Jurta slouží jako zázemí pro děti z lesní mateřské školky a stojí v areálu ekocentra. 

Odměna

Odměnou je domácí kváskový chléb upečený v kamnech vytápějících jurtu. Odměna je vázána na zimní období, kdy se v jurtě zatápí.

Komentovaná prohlídka trvale udržitelných technologií ekocentra
Přispějte 1 000 Kč a více

Komentovaná prohlídka trvale udržitelných technologií ekocentra

Při výstavbě ekocentra byly použity trvale udržitelné materiály a technologie, které inovují stavebnictví. Při komentované prohlídce se dozvíte charakteristiky slaměného stavitelství, informace o hliněné omítce, o zapojení fotovolatiky jako zdroje elektrické energie pro váš dům, a také vám povíme, jak nahradit střešní krytinu rostlinami. Naše extenzivní zelená střecha vyhrála první místo od odborné poroty v soutěži o Zelenou střechu roku 2021 , v hlasování veřejnosti jsme skončili druzí. Rádi se o naše zkušenosti podělíme i s Vámi.

Odměna

Jako odměnu za příspěvek nabízíme odbornou komentovanou prohlídku areálu Ekocentra Na Pasece Velíková, kde se nachází jurta, slaměná budova se zelenou střechou, dřevěný domek pro třídu lesní školky a přilehlá zahrada s edukačními a hracími prvky pro děti. 

Výukový program pro děti či pro rodiny s dětmi
Přispějte 3 000 Kč a více

Výukový program pro děti či pro rodiny s dětmi

Ekologické výukové programy jsou nedílnou součástí provozu ekocentra. Vyzkoušejte si vámi vybraný program z naší nabídky.  Nechte si připravit pro zaměstnance a jejich rodiny netradiční zážitek a zažijte učení se o přírodě v přírodě.

Odměna

Odměnou pro Vás je vybraný ekologický vzdělávací program pro děti MŠ s 1. stupně ZŠ (do 20 osob). Program je realizován venku – učíme se o přírodě v přírodě.

Pronájem seminární místnosti v hlavní budově na jeden den
Přispějte 4 000 Kč a více

Pronájem seminární místnosti v hlavní budově na jeden den

V hlavní budově ekocentra je k dispozici seminární místnost s kapacitou 20–25 osob. Za podporu projektu nabízíme lektorům a firmám využití tohoto prostoru, a to pro uspořádání semináře či firemní porady.

Odměna

Odměnou je využití seminární místnosti v hlavní budově ekocentra až pro 25 osob.

Pronájem seminární místnosti v chatce na jeden den
Přispějte 4 500 Kč a více

Pronájem seminární místnosti v chatce na jeden den

Chatka je vhodná pro menší skupiny, které preferují klidné a uzavřené prostředí. V místnosti jsou stoly, židle a flipchartový stojan. Součástí je také malá kuchyňka. 

Odměna

Jako odměna za příspěvek je poskytnutí  jednopodlažní chatky se zelenou střechou, kde je možné uspořádat seminář či firemní poradu až pro 15 osob.

Organizace akce pro rodiny zaměstnanců či větší skupiny dětí
Přispějte 8 000 Kč a více

Organizace akce pro rodiny zaměstnanců či větší skupiny dětí

Pro vaše zaměstnance a jejich rodiny, či pro vaše přátelé a děti zorganizujeme zábavu na celé dopoledne. Připravíme pro vás zábavný a zároveň poučný program. Akce uspořádáme pro skupiny od 20–50 osob.

Odměna

Jako odměnu nabízíme organizaci speciální akce pro rodiče s dětmi. Je to ideální příležitost např. pro firmy, které mohou tímto tematickým den odměnit své zaměstnance a jejich rodiny. Nabízíme uspořádání např. Dnu Země, Dětského dnu či Vánoční spirály.

Donio je určeno také autorům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu

Dobrý pocit
Přispějte 100 Kč a více

Dobrý pocit

Líbí se Vám myšlenka vytvořit nové dopravně snadno dostupné ekocentrum pro Zlínský kraj? Zaujali Vás aktivity lesního spolku Na Pasece? Můžete nás podpořit touto částkou a pomoci nám k realizaci našeho projektu. Děkujeme za podporu.

Odměna

Odměnou bude dobrý pocit z účasti na rozvíjejícím se projektu.

Podporuju vaše aktivity
Přispějte 250 Kč a více

Podporuju vaše aktivity

Vidíte-li smysl ve vybudování zázemí pro environmentální výchovu, podpořte nás vyšší částkou. Přijeďte se potom k nám podívat a přesvědčit se, že jste přispěli na správnou věc. Vaší podpory si vážíme.

Odměna

Odměnou je dobrý pocit z příspěvku pro nový projekt vybudování Ekocentra Na Pasece Velíková.

Čajová směs z našich bylinek
Přispějte 350 Kč a více

Čajová směs z našich bylinek

Zbývá 19/20

Chcete-li podpořit lesní klub Na Pasece v jeho novém projektu a ještě si provonit byt šálkem zdravého bylinkového čaje, tak neváhejte a řekněte si o odměnu za Váš příspěvek.

Odměna Zbývá 19/20

Odměnou je balíček se směsí usušených bylin ze zahrady Ekocentra Na Pasece Velíková a z blízkého lesa.

Balík sena pro vaše domácí mazlíčky
Přispějte 500 Kč a více

Balík sena pro vaše domácí mazlíčky

Zbývá 9/10

Seno pochází z naší zahrady, kterou využíváme především s dětmi z lesní školky. Bylo sečeno v květnu tradičním způsobem – ručně kosou. Zahradu sečeme mozaikově – tzn., že vždy necháváme některé části zahrady neposečené, aby mohli luční byliny a traviny vykvést a vysemenit se. Naše seno je tak voňavé a druhově bohaté.

Odměna Zbývá 9/10

Odměnou je balík sena pro domácího mazlíčka. Seno pochází ze zahrady u ekocentra, kterou jsme kosou mozaikově posekli v květnu letošního roku.

Domácí kváskový chléb pečený v peci v jurtě
Přispějte 500 Kč a více

Domácí kváskový chléb pečený v peci v jurtě

Kváskový chleba s kvalitní mouky upečený v kamnech, které vyhřívají jurtu v zimních měsících. Jurta slouží jako zázemí pro děti z lesní mateřské školky a stojí v areálu ekocentra. 

Odměna

Odměnou je domácí kváskový chléb upečený v kamnech vytápějících jurtu. Odměna je vázána na zimní období, kdy se v jurtě zatápí.

Komentovaná prohlídka trvale udržitelných technologií ekocentra
Přispějte 1 000 Kč a více

Komentovaná prohlídka trvale udržitelných technologií ekocentra

Při výstavbě ekocentra byly použity trvale udržitelné materiály a technologie, které inovují stavebnictví. Při komentované prohlídce se dozvíte charakteristiky slaměného stavitelství, informace o hliněné omítce, o zapojení fotovolatiky jako zdroje elektrické energie pro váš dům, a také vám povíme, jak nahradit střešní krytinu rostlinami. Naše extenzivní zelená střecha vyhrála první místo od odborné poroty v soutěži o Zelenou střechu roku 2021 , v hlasování veřejnosti jsme skončili druzí. Rádi se o naše zkušenosti podělíme i s Vámi.

Odměna

Jako odměnu za příspěvek nabízíme odbornou komentovanou prohlídku areálu Ekocentra Na Pasece Velíková, kde se nachází jurta, slaměná budova se zelenou střechou, dřevěný domek pro třídu lesní školky a přilehlá zahrada s edukačními a hracími prvky pro děti. 

Výukový program pro děti či pro rodiny s dětmi
Přispějte 3 000 Kč a více

Výukový program pro děti či pro rodiny s dětmi

Ekologické výukové programy jsou nedílnou součástí provozu ekocentra. Vyzkoušejte si vámi vybraný program z naší nabídky.  Nechte si připravit pro zaměstnance a jejich rodiny netradiční zážitek a zažijte učení se o přírodě v přírodě.

Odměna

Odměnou pro Vás je vybraný ekologický vzdělávací program pro děti MŠ s 1. stupně ZŠ (do 20 osob). Program je realizován venku – učíme se o přírodě v přírodě.

Pronájem seminární místnosti v hlavní budově na jeden den
Přispějte 4 000 Kč a více

Pronájem seminární místnosti v hlavní budově na jeden den

V hlavní budově ekocentra je k dispozici seminární místnost s kapacitou 20–25 osob. Za podporu projektu nabízíme lektorům a firmám využití tohoto prostoru, a to pro uspořádání semináře či firemní porady.

Odměna

Odměnou je využití seminární místnosti v hlavní budově ekocentra až pro 25 osob.

Pronájem seminární místnosti v chatce na jeden den
Přispějte 4 500 Kč a více

Pronájem seminární místnosti v chatce na jeden den

Chatka je vhodná pro menší skupiny, které preferují klidné a uzavřené prostředí. V místnosti jsou stoly, židle a flipchartový stojan. Součástí je také malá kuchyňka. 

Odměna

Jako odměna za příspěvek je poskytnutí  jednopodlažní chatky se zelenou střechou, kde je možné uspořádat seminář či firemní poradu až pro 15 osob.

Organizace akce pro rodiny zaměstnanců či větší skupiny dětí
Přispějte 8 000 Kč a více

Organizace akce pro rodiny zaměstnanců či větší skupiny dětí

Pro vaše zaměstnance a jejich rodiny, či pro vaše přátelé a děti zorganizujeme zábavu na celé dopoledne. Připravíme pro vás zábavný a zároveň poučný program. Akce uspořádáme pro skupiny od 20–50 osob.

Odměna

Jako odměnu nabízíme organizaci speciální akce pro rodiče s dětmi. Je to ideální příležitost např. pro firmy, které mohou tímto tematickým den odměnit své zaměstnance a jejich rodiny. Nabízíme uspořádání např. Dnu Země, Dětského dnu či Vánoční spirály.