Arísek dál bojuje s rakovinou, pomozte mu prosím ji úplně porazit

Vybráno 0 Kč 81 484 Kč
250 000 Kč
31 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet
Zakladatel
Markéta Sybalová
Datum přidání
8. 5. 2023

Představení sbírky

Dobrý den,

Arísek i já moc děkujeme, že jste zavítali na stránku sbírky pro něj.

Někteří z vás už možná Arískův příběh znají a sledují, jak statečně bojuje s rakovinou. Podle prvotní prognózy ze začátku listopadu tu dnes už nemusel být. Průměrná doba dožití bez léčby bývá jen 3 měsíce… Jsem šťastná, že se tahle hrozivá předpověď nenaplnila a Arísek nedávno oslavil své 9. narozeniny 🤞🍀🙏🐶💖

Pro ty ostatní bych nás ráda na úvod představila. Arísek je Pan Úžasňák, nádherný Český strakatý pes 🐶💖 Je mu teprve 9 let, takže ještě docela mlaďoch (strakáčci se dožívají běžně cca 15 let, takže je jako chlapík tak ve věku 45–50 let). Moje jméno je Markéta, je mi 34 let a Aríska mám od malého štěňátka 🐶💖 Bydlíme spolu v malém bytě na okraji Prahy.

Arískův příběh

Na začátku listopadu 2022 Arískovi bohužel diagnostikovali nádor na štítné žláze. Tento typ rakoviny bývá lokálně velmi agresivní (opravdu rychle rostl) a běžně vykazuje vysoké metastatické riziko. Z tohoto důvodu nebylo na co čekat. Ani ne týden po diagnóze jsem s Arískem už jela na CT vyšetření do Německa, kde o dalších deset dní později začala intenzivní radioterapie. Každý všední den, po dobu 3,5 týdne, Arísek absolvoval ozářování karcinomu, abychom zpomalili či úplně zastavili jeho růst.

Arísek se probouzí po jedné z aplikací radioterapie ❤️🐶❤️

Domů jsme se vrátili chvíli před Vánocemi a hned po Novém roce jsme pokračovali s léčbou. Arísek podstupoval po čtyři měsíce chemoterapie. Před týdnem absolvoval snad již poslední.

Můj usmívající se věčný optimista na jedné z chemoterapií 🐶❤️

Arísek je podle mě ten nejstatečnější pejsek na světě, moje láska a velký bojovník 💖🐶💖 Ozařování i chemoterapie zvládl na jedničku 👏 Po radioterapiích ho chudáčka bolelo v krku, špatně jedl, bylo to celé náročně, ale překonal to. Vylínala mu srst skoro po celém krku a dostal zánět do ouška, které i přes veškeré přesné zacílení chytalo trochu radiace. Vše ale zvládl 🤞🍀🙏 A chemoterapie také. Po nejnižších účinných dávkách mu bylo i docela dobře, po té vyšší už moc ne, špatně jedl, měl zažívací potíže a nebylo mu nejlépe, a tak jsme se vrátili k těm nižším dávkám. Dávám mu léky, probiotika a další doplňky stravy k podpoře imunitního systému, aby byl silný a cítil se dobře.

Předposlední dávku chemoterapie dostal na začátku dubna a o týden později jsem byla s Arískem na další velké kontrole u pana doktora Škora, který je jedním z předních odborníků na onkologii u psů. Rozhodl, že již není na co čekat, že je nyní už nutné nádor odoperovat. Už se totiž přestal působením předchozí léčby zmenšovat, což znamenalo, že by mohl začít zase růst a také se více zanořovat do okolní tkáně. V úterý 11. 4. byl Arísek na této zmíněné kontrole, v pátek už na CT před chirurgií, v pondělí na vyšetření srdíčka, zda může do narkózy a v úterý 18. 4. už na operaci. Raději jsem ho nechala hospitalizovaného do druhého dne, protože operace byla velice náročná. Kromě zasažené části štítné žlázy a uzliny vedle ní, nádor vrostl i do cévy, takže se musela postižená část prostě vyříznout a udělat plastika žíly. Všechno se to seběhlo velmi rychle, ale jsem za to ráda. Museli jsme jednat, promarněný čas by mohl znamenat zhoršení a zmaření předchozího snažení 🤞🍀🙏

Vracíme se s Arískem z operace. Ránu měl dlouhou, žádný obvaz nestačil a náplast dlouho nedržela, tak doma nosil ponožky, aby si ji nerozškrábal 😊

Arísek už toho zvládl opravdu hodně. Jsem šťastná a velice pyšná na něj. Je to můj statečný miláček 💖🐶💖 Jak už jsem ale psala, tento typ rakoviny je bohužel velmi agresivní a aby všechno toto snažení, všechna tato léčba nevyšla vniveč, je zapotřebí ještě důsledné doléčení po operaci.

Histologie potvrdila, že se opravdu jednalo o velmi invazivní a aktivní typ nádoru. Je tedy zapotřebí zhruba do konce roku ještě kombinace léčby za pomoci léků a aplikací elektro-chemoterapií (obdoba těch aplikovaných přes kapačku, ale jedná se o nový způsob léčby, kdy jde dávka přes elektrody přímo na postižené místo). Jedna aplikace stojí cca 15 tis. Kč. Tabletky růstových inhibitorů bude muset brát denně, aby se zabránilo nadměrnému růstu rychle se vyvíjejících buněk. Tyto léky jsou v ČR velmi drahé, takže se je budu snažit sehnat v zahraničí. Vychází prý až na necelých 100 tisíc Kč za rok. 

A co bude dál se uvidí podle dalšího vývoje 🤞🍀

Zatím to vypadá, že zbylá polovina štítné žlázy nezvládla plně převzít funkci a produkovat dostatek hormonů. Není jisté, zda se tak někdy stane. Spíše to vypadá, že Arísek bude muset již doživotně brát léky na podporu funkce štítné žlázy. Ale mám pár známých, kteří mají také hypotyreózu a mají jinak plnohodnotný život s prášky, takže toto je to nejmenší 😊

Na předposlední kontrole Arískovi navíc bohužel zjistili, že mu degenerují svaly okolo průdušnice, že ji nedrží ve správném tvaru, a proto pokašlává 😔 Nejspíš k tomu došlo jako nežádoucí účinek ozařování nádoru v krku. Před radioterapiemi nekašlal 🐶❤️ Lékaři i já budeme nadále sledovat tuto zdravotní komplikaci a kdyby se to začalo nedejbože zhoršovat a špatně by dýchal, musel by na další operaci a podstoupit léčbu.

Celkově doléčení, malé i velké kontroly a všechna péče kolem bude stát odhadem až dalších 250 tisíc Kč. Snažím se šetřit všechny mé náklady, co to jen jde a hledat způsoby, jak minimalizovat i výdaje na léčbu a všechno kolem. Ale i tak je to opravdu obrovská zátěž. Od začátku tohoto roku jsem bohužel bez práce, prozatím kvůli vlastní nemoci nemám novou. A jelikož od rozvodu žiju sama, všechny náklady jsou jen na mně. Jsem velice vděčná všem lidem, kdo už Arískovo zotavování podpořili v předchozí sbírce. Ještě jednou mnohokrát všem děkuji, neskutečně si toho vážím 🙏🙏💖🐶 Nechtěla jsem původně zakládat další sbírku, ale bohužel náklady na veterinární péči jsou vysoké, vše je drahé, a tak jsme již na léčbu vyčerpali během pár měsíců všechny původní finance. Více znamých mi v průběhu času spontánně povědělo, že rádi na Aríska ještě něco málo přispějí. A proto jsme s Arískem zpět tady, tato cesta mi přijde, že je správná nejen právně. Všechny peníze mohou být použity jen na náklady spojené s léčbou Aríska, nebudu je muset touto cestou danit. A navíc každý, kdo bude moci přispět, může si částku odečíst od svých daní.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybraná částka bude použita pouze na náklady spojené s Arískovou léčbou rakoviny, na léky, kontroly, procedury a všechny další související náklady. Kdyby se náhodou podařilo vybrat víc, než budou naše celkové finální náklady, zbylé peníze pošlu dalším pejskům. Dlouhodobě podporuji Jezevčíky v nouzi, kteří mají i tady aktuálně sbírku na nový domov Efef pro hafíky, nebo pak psí hospic Dejte nám šanci či DogPoint.

A tak prosím, pokud někoho z vás zaujal Arískův příběh a můžete-li, přispějte mu prosím na jeho léčbu, ať si může dál užívat kvalitního, veselého života a dovádět s psími kamarády 🐶❤️ Slíbila jsem mu, že na jeho 15. narozeniny mu udělám velkou oslavu s kamarády a hlavně dobrotami 🥳 A dokonce i pan doktor slíbil, že pokud to Arísek vše zvládne, tak že také přijde 😊

Celá léčba je velice náročná i psychicky a časově, ale ani na vteřinu nelituji, že jsem se rozhodla, že do toho půjdeme. Arískovi je čerstvě teprve 9 let, kromě té „sviňuchy“ (pardon) v krku je díky Bohu naprosto zdravý, veselý pes 🤞🍀🙏 na kterém se díky Bohu ještě neprojevily žádné náznaky rakoviny 🤞🍀🙏 Nemohla jsem se smířit s tím, že už tu teď nemusel být a že by mi tenhleten naprostý úžasňák chřadnul a odcházel před očima. Když už jsme se do toho dali naplno… Tu potvoru prostě úplně porazíme! Pokud nám k jejímu úplnému vyléčení dopomůžete finančně, budu opravdu velice vděčná. Zbytek je na nás. Arísek je skvělý a moc hodný pes, zaslouží si být zase naprosto zdravý 💖🐶💖

Držte nám prosím palce. Předem moc děkujeme za jakoukoliv finanční pomoc i podporující slova 💖🐶🤞🍀

Arísek & Markéta

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
300 Kč  •  4. 6. 2023 9:53
Velkorysý dárce
540 Kč  •  4. 6. 2023 9:19
Velkorysý dárce
300 Kč  •  3. 6. 2023 18:19
Milý dárce
600 Kč  •  2. 6. 2023 12:40
Laskavý dárce
500 Kč  •  1. 6. 2023 22:25
Alexej
2 000 Kč  •  1. 6. 2023 13:30
S bojovníkem Čertíkem přejeme Arískovi hodně zdraví a parádní 15. narozeniny!
DobroDárce
10 Kč  •  1. 6. 2023 8:06
Milý dárce
10 Kč  •  1. 6. 2023 8:05
Dárce, který je pro každou dobrost
10 Kč  •  1. 6. 2023 8:04
Dárce, který je pro každou dobrost
50 Kč  •  31. 5. 2023 21:43
Velkorysý dárce
300 Kč  •  31. 5. 2023 17:29
Laskavý dárce
222 Kč  •  31. 5. 2023 17:27
Laskavý dárce
500 Kč  •  31. 5. 2023 2:36
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  30. 5. 2023 12:07
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  30. 5. 2023 11:16
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  29. 5. 2023 22:12
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  29. 5. 2023 19:53
Nikol a Fay
500 Kč  •  29. 5. 2023 18:52
Arí drž se, také bojujeme s rakovinou ❤️
Milý dárce
600 Kč  •  29. 5. 2023 17:42
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  29. 5. 2023 17:39
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  29. 5. 2023 17:17
DobroDárce
200 Kč  •  29. 5. 2023 17:16
DobroDárce
500 Kč  •  29. 5. 2023 10:50
Laskavý dárce
50 Kč  •  25. 5. 2023 6:25
DobroDárce
100 Kč  •  24. 5. 2023 21:59
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  24. 5. 2023 16:16
Laskavý dárce
200 Kč  •  21. 5. 2023 15:55
Velkorysý dárce
100 Kč  •  20. 5. 2023 23:02
Štědrý dárce
100 Kč  •  20. 5. 2023 20:33
Laskavý dárce
300 Kč  •  20. 5. 2023 4:00
Velkorysý dárce
300 Kč  •  19. 5. 2023 19:28
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  18. 5. 2023 15:37
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  18. 5. 2023 10:34
Štědrý dárce
20 000 Kč  •  17. 5. 2023 13:14
DobroDárce
300 Kč  •  17. 5. 2023 11:58
DobroDárce
30 Kč  •  16. 5. 2023 20:31
Štědrý dárce
200 Kč  •  16. 5. 2023 19:56
DobroDárce
600 Kč  •  15. 5. 2023 16:48
DobroDárce
150 Kč  •  15. 5. 2023 12:47
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  15. 5. 2023 8:58
DobroDárce
200 Kč  •  13. 5. 2023 21:23
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  13. 5. 2023 12:31
Velkorysý dárce
3 500 Kč  •  12. 5. 2023 17:05
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  12. 5. 2023 16:25
Bety
300 Kč  •  12. 5. 2023 16:04
Poražte tu potvoru za všechny pejsky, kteří takové štěstí neměli! Zdraví Bety a Belinka (za druhovým mostem)
DobroDárce
200 Kč  •  12. 5. 2023 9:16
Velkorysý dárce
300 Kč  •  12. 5. 2023 8:17
DobroDárce
300 Kč  •  11. 5. 2023 21:14
Laskavý dárce
100 Kč  •  11. 5. 2023 19:15
Štědrý dárce
100 Kč  •  11. 5. 2023 15:04
DobroDárce
1 000 Kč  •  11. 5. 2023 9:09
Štědrý dárce
600 Kč  •  11. 5. 2023 7:11
Milý dárce
300 Kč  •  11. 5. 2023 6:34
Velkorysý dárce
500 Kč  •  10. 5. 2023 22:53
Laskavý dárce
500 Kč  •  10. 5. 2023 22:26
Hanka & Charlie
200 Kč  •  10. 5. 2023 21:40
Myslíme na Vás a posíláme sílu ❤️😇🍀
Artemis
600 Kč  •  10. 5. 2023 20:22
S naší Artý držíme moc moc palce!!!❤️
Milý dárce
100 Kč  •  10. 5. 2023 15:40
DobroDárce
20 Kč  •  10. 5. 2023 14:28
DobroDárce
200 Kč  •  10. 5. 2023 12:40
Milý dárce
300 Kč  •  10. 5. 2023 10:25
Velkorysý dárce
300 Kč  •  10. 5. 2023 9:38
Nikola
300 Kč  •  10. 5. 2023 9:19
S Coudynkem držíme všechny tlapky co máme ❤️
Milý dárce
150 Kč  •  10. 5. 2023 8:39
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  10. 5. 2023 8:19
Štědrý dárce
200 Kč  •  10. 5. 2023 7:25
Štědrý dárce
200 Kč  •  9. 5. 2023 23:47
Štědrý dárce
200 Kč  •  9. 5. 2023 22:33
Táňa
300 Kč  •  9. 5. 2023 22:09
Držím všechny palečky co mám, aby to Arísek zvládl ❤️🐾
Milý dárce
1 000 Kč  •  9. 5. 2023 21:55
Velkorysý dárce
500 Kč  •  9. 5. 2023 21:37
Iva
300 Kč  •  9. 5. 2023 21:31
Držte se!
Štědrý dárce
600 Kč  •  9. 5. 2023 21:30
Eva H.
1 000 Kč  •  9. 5. 2023 20:49
Bojuj, Arísku. Zvládneš to! 💖
Milý dárce
108 Kč  •  9. 5. 2023 20:32
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  9. 5. 2023 20:23
Velkorysý dárce
300 Kč  •  9. 5. 2023 20:22
Velkorysý dárce
300 Kč  •  9. 5. 2023 20:19
Laskavý dárce
500 Kč  •  9. 5. 2023 19:17
Milý dárce
300 Kč  •  9. 5. 2023 18:19
Laskavý dárce
200 Kč  •  9. 5. 2023 15:34
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  9. 5. 2023 14:29
Laskavý dárce
2 000 Kč  •  9. 5. 2023 13:49
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  9. 5. 2023 12:00
Velkorysý dárce
500 Kč  •  9. 5. 2023 11:57
DobroDárce
5 000 Kč  •  9. 5. 2023 11:45
David V. + Lenka V.
1 000 Kč  •  9. 5. 2023 10:03
Moc držíme pěsti a věříme, že se léčba stihne včas.
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  9. 5. 2023 9:38
Jindra V.
6 000 Kč  •  9. 5. 2023 7:32
Moc držíme palce a myslíme na vás.
DobroDárce
500 Kč  •  9. 5. 2023 5:08
Laskavý dárce
600 Kč  •  8. 5. 2023 23:01
Klára a Ben
600 Kč  •  8. 5. 2023 23:01
Držíme palce i tlapky k vítězství za vaše neskutečné úsilí.
DobroDárce
100 Kč  •  8. 5. 2023 21:54
Laskavý dárce
600 Kč  •  8. 5. 2023 21:15
Velkorysý dárce
111 Kč  •  8. 5. 2023 21:11
Milý dárce
600 Kč  •  8. 5. 2023 21:08
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  8. 5. 2023 21:05
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  8. 5. 2023 20:30
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  8. 5. 2023 20:12
Laskavý dárce
600 Kč  •  8. 5. 2023 20:08
Velkorysý dárce
800 Kč  •  8. 5. 2023 20:03
DobroDárce
300 Kč  •  8. 5. 2023 20:00
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  8. 5. 2023 19:46
Milý dárce
100 Kč  •  8. 5. 2023 19:37
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  8. 5. 2023 19:29
DobroDárce
123 Kč  •  8. 5. 2023 19:28
Velkorysý dárce
300 Kč  •  8. 5. 2023 19:22
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  8. 5. 2023 19:17
Všechno dobře dopadne🍀❤️🍀❤️🍀
Štědrý dárce
600 Kč  •  8. 5. 2023 19:16
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  8. 5. 2023 19:14
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  8. 5. 2023 19:13
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  8. 5. 2023 19:08
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  8. 5. 2023 19:00

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Alexej
2 000 Kč  •  1. 6. 2023 13:30
S bojovníkem Čertíkem přejeme Arískovi hodně zdraví a parádní 15. narozeniny!
Nikol a Fay
500 Kč  •  29. 5. 2023 18:52
Arí drž se, také bojujeme s rakovinou ❤️
Bety
300 Kč  •  12. 5. 2023 16:04
Poražte tu potvoru za všechny pejsky, kteří takové štěstí neměli! Zdraví Bety a Belinka (za druhovým mostem)
Hanka & Charlie
200 Kč  •  10. 5. 2023 21:40
Myslíme na Vás a posíláme sílu ❤️😇🍀
Artemis
600 Kč  •  10. 5. 2023 20:22
S naší Artý držíme moc moc palce!!!❤️
Nikola
300 Kč  •  10. 5. 2023 9:19
S Coudynkem držíme všechny tlapky co máme ❤️
Táňa
300 Kč  •  9. 5. 2023 22:09
Držím všechny palečky co mám, aby to Arísek zvládl ❤️🐾
Iva
300 Kč  •  9. 5. 2023 21:31
Držte se!

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat