Úspěšně vybráno:

Pomohli jste s bydlením pro rodinu onkologicky nemocné holčičky

Vybráno 0 Kč 711 700 Kč
600 000 Kč
 -
1 858 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
45 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste s bydlením pro rodinu onkologicky nemocné holčičky

Vybráno 0 Kč 711 700 Kč
600 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Viera Vakulová a rodinní známí Zuzany
Datum přidání
17. 2. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Jsme známí Zuzany z IG profilu medickamudruje. Zuzana  je mladá máma dvou děvčátek (2 roky, 6 měsíců) a studentka medicíny. Spolu s manželem se jim život otočil z hodiny na hodinu vzhůru nohama, když jejich, do té doby zcela zdravé 2leté dcerce, bylo diagnostikováno těžké onkologické onemocnění s nutností okamžité intenzivní léčby v Brně. Chtěli bychom této rodině pomoci překlenout dlouhé období léčby malé Berušky formou zajištění bezpečného bydlení, aby mohli strávit čas léčby co nejvíce doma, ať už to bude kdekoli.

Komu pomůžeme?

Rodině, jejíž dítě náhle onemocnělo velmi agresivní nemocí, a která se tak ze dne na den ocitla ve svízelné situaci.

Beruška byla úplně zdravá holčička, která jednoho dne zničehonic začala hůř dýchat. Po bezodkladné návštěvě dětského lékaře se její stav během několika hodin prudce zhoršil natolik, že musela být převezena na specializované pracoviště v Brně, kde jí byla stanovena onkologická diagnóza v pokročilém stadiu s nutností okamžité intenzivní léčby. Celé rodině se doslova přes noc obrátil život naruby – charakter nemoci vyžaduje téměř každodenní docházení do nemocnice v Brně, s okamžitou hospitalizací při  jakýchkoliv komplikacích. Předpokládaná délka léčby v tomto režimu s kontrolami několikrát do týdne je rok až dva. Vzhledem k tomu, že stálé bydliště rodiny je 200 km od Brna, každodenní dojíždění na léčbu je vyloučené. Tato situace a dlouhodobá náročná léčba si tak vynutila, aby se rodina dočasně přestěhovala do náhradního bydlení v Brně, které umožní docházení na léčbu a zvládnutí všech jejích případných nežádoucích účinků bez další zátěže spojené s cestováním. 

Tato sbírka je založena za účelem pokrytí výdajů souvisejících s tímto dočasným bydlením v Brně a na náklady spojené s dojížděním otce rodiny za prací do místa poblíž stálého bydliště (200 km od Brna).

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity k úhradě nájmu bytu v Brně po dobu léčby (zatím je odhad 1,5 – 2 roky), k úhradě cestovních nákladů vynaložených na nezbytné dojíždění otce rodiny za prací (kombinuje režim home office a osobní účast ve firmě vzdálené 200 km) a na přesuny do nemocnice. Nevyčerpané prostředky budou poskytnuty na pomoc dalším rodinám, které se ocitly v podobné životní situaci, či některému nadačnímu fondu podporujícímu rodiny s onkologicky nemocnými dětmi.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat