Pomůžeme Penelopce?

Vybráno 0 Kč 13 050 Kč
60 000 Kč
55 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet
Zakladatel
Sandřin Zvěřinec, z.s.
Datum přidání
23. 1. 2023

Představení sbírky

Pomůžeme Penelopce k dlouhému životu? Je to malá raubířka,ale s velkým nadšením do života, který ji bohužel ubírá vrozené onemocnění jater – portosystémový zkrat (PSS).
    Ale to není ještě vše, matka příroda si řekla, že to je málo asi, a tak jí do vínku darovala i vrozenou slepotu.
Ani jedno onemocnění byste na ni nepoznali a přesto tam jsou- skrytí nepřátelé. 
A víte co? :)
Jí je to jedno užívá si život plnými doušky a je to naprosto úžasná divoženka, co si zaslouží šanci na život. Ale to bez operace není možné. 

Komu pomůžeme?

Penny se narodila 8. 8. 2022 jako malé šídlo a sestřička k dalším sourozencům né do úplně vhodného prostředí. Odtamtud naštěstí velmi brzy odcestovala ke svým zachráncům, kde bylo postupně zjištěno, copak to s ní není v pořádku. A pak už to byl malý krůček k nám, do našeho domácího azylu Sandřin Zvěřinec, z.s. :) 
Její slepota řešitelná není. Ale hafani se s tím vyrovnávají poměrně dobře :)
Operace, která by ji pomohla zachránit život, je vzhledem k umístění zkratu (viz. veterinární zpráva) problematická. Ale my věříme, že problematická neznamená nereálná. Prozatím je na přísné dietě a bere léky, které pomáhají její zlobivá játra držet na uzdě, ale prognózy v případě symptomatické léčby u tohoto onemocnění nebývají příznivé. Měli jsme s tímto onemocněním adoptovanou již dříve malou fenečku Rayuš, která bohužel neměla možnost operativního řešení a tak 3 měsíce po diagnóze nemoci podlehla.
A tohle přeci malé Penelopce nedovolíme!

A protože Vás tohle děvčátko prostě dostane tou svojí radostí ze života, tak jsme věděli, že ji pomůžeme a uděláme vše, co jen bude možné, aby tuhle radost všude ukazovala! :)
Je to malé klubíčko štěstí a veselosti i přesto, že v podstatě velmi pomalu umírá.


Náš domácí azyl je teprve na začátku své dlouhé cesty a na toto už bohužel sami opravdu nestačíme. Doposud jsme hradili vše z vlastních příjmů. A nechceme to vzdát. 
Máme na starost více chlupáčů, kteří vyžadují větší dávku péče a financí a s Vaší pomocí budeme moci pomoct Penelopce k záchraně jejího života.! 

Rozhodně není jednorožec, aby odešla za duhový most ! :)  
Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané peníze od Vás bychom použili na její operaci a následnou léčbu. 
Kalkulované náklady na operaci se mohou vyšplhat až na částku 60tisíc Kč. Pokud chirurg specialista nazná, že operace není příliš velký risk a velké ohrožení na životě pro Penelopku, tak jsme pro všemi tlapkami, protože nic jiného nám nezbývá! Nechceme zažít další bezmocnou ztrátu a věřte nám, že úmrtí při postupném selhávání jater nebývá „příjemné“.

V případě, že by nastala situace, že nakonec nebude možné operaci kvůli příliš velkému riziku absolvovat, budeme pokračovat, co to jen půjde v symptomatické léčbě a vybrané peníze bychom použili na výdaje spojené s péčí o další naše svěřence.
Máme v našem azylu, krom zdravých, taky vozíčkářky. A taky např. i našeho „medvídka“ Stewieho s diagnózou cereberální hypoplazie (nevyvinuté koordinační centrum, tedy motorické potíže), kterému se příroda krom toho rozhodla nadělit ještě potíže s růstovými zónami na packách. Ty mu způsobují zakřivení pacek, což už tak jeho stávajícím pohybovým potížím moc  nepomáhá. A tak nás velmi pravděpodobně bude čekat operace s cílem nápravy tohoto stavu. A do té doby neustále vymýšlíme, jak mu jen usnadnit jeho pohyb pomocí fyzioterapie, vozíčku apod…

A v případě, že by se nám třeba podařilo vybrat více než je požadovaná částka, tak bychom peníze rozdělili samozřejmě primárně na operaci Penny, a pak bychom je použili na operaci Stewieho pacek, byla-li by potřeba, případně na další zkvalitnění života našich svěřenců. 


Tak je-li Vám to blízké a tato malá divoženka Vám aspoň na chvilku při shlédnutí jejích videí, vytvořila úsměv na tváři, pomozte jí v tom pokračovat a pomozte jí žít si její veselý život dál. 
Tak tlapku na to :) 

 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
300 Kč  •  26. 1. 2023 15:27
Velkorysý dárce
250 Kč  •  25. 1. 2023 9:15
Velkorysý dárce
10 000 Kč  •  24. 1. 2023 19:28
DobroDárce
300 Kč  •  24. 1. 2023 10:10
Ať vše dobře dopadne 🙏
Jana
1 000 Kč  •  24. 1. 2023 9:25
držím palce :)
DobroDárce
300 Kč  •  24. 1. 2023 8:19
Velkorysý dárce
300 Kč  •  23. 1. 2023 21:01
Milý dárce
600 Kč  •  23. 1. 2023 20:41

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

DobroDárce
300 Kč  •  24. 1. 2023 10:10
Ať vše dobře dopadne 🙏
Jana
1 000 Kč  •  24. 1. 2023 9:25
držím palce :)
Milý dárce
300 Kč  •  26. 1. 2023 15:27
Velkorysý dárce
250 Kč  •  25. 1. 2023 9:15
Velkorysý dárce
10 000 Kč  •  24. 1. 2023 19:28
DobroDárce
300 Kč  •  24. 1. 2023 8:19
Velkorysý dárce
300 Kč  •  23. 1. 2023 21:01
Milý dárce
600 Kč  •  23. 1. 2023 20:41

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám