Sbírka ukončena:

Vojenské vesty a oblečení pro Ukrajinu

Vybráno 0 Kč 0 Kč
150 000 Kč
 -
0 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
62 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Vojenské vesty a oblečení pro Ukrajinu

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Simona Hovorková
Datum přidání
24. 3. 2022

Pomoc pro desátou útočnou brigádu – vesty, přilby, spacáky a oblečení.

Chtěli bychom Vás touto formou požádat o pomoc pro desátou útočnou brigádu (Допомога для десятої Гірсько-штурмової бригади) na UA, pro Nikolu a jeho kámoše na fotce. Sbírka je určena na zaplacení taktických vest, přileb, bot a armádního oblečení, zasílaného dodavatelem z ČR.

Komu pomůžeme?

Pomůžeme mužům na fotce desáté útočné brigády, podaří-li se nám vybrat dostatečnou částku na zaplacení uvedeného materiálu, který si museli kluci sami zajistit a zaplatit. Jedná se prozatím o neprůstřelné vesty třídy 5, 15 proti střepinových, 35 spacáků, 50 přileb, bot a kalhot. Na cestě je další dodávka věcí, které sem budeme průběžně přidávat. Prosím Vás o podporu a zaslání jakéhokoliv finančního příspěvku. Děkujeme za pomoc.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané peníze budou použity na zaplacení taktických vest, 50 přileb, bot, kalhot, ochranného vojenského oblečení a spacáků. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat