Sbírka ukončena:

Sbírka na rekonstrukci po požáru domu mladého páru Petra a Viky

Vybráno 0 Kč 1 000 Kč
500 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
1 000 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Sbírka na rekonstrukci po požáru domu mladého páru Petra a Viky

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Viktoriya Karabynosh
Datum přidání
25. 7. 2022

Představení sbírky

Dobrý den, jsme mladý pár Petr (40) a Viky (35). Před 3 měsíci nám zavolala sousedka, která nám řekla, že hoří dům – byli jsme z toho v šoku. Byla to hrůza když jsme přijeli a viděli už jen to, co zbylo. Po vyšetření nám policie řekla, že někdo dům úmyslně zapálil. Žádného nepřítele nemáme, ale bohužel se stalo 😒. Přítel ten dům stavil sám několik let a ještě k tomu má nevyplacenou hypotéku přes 1 000 000 Kč. Měl sice pojištění domu, ale před 6 lety smlouvu neobnovil,  a tak částka je moc malá, abychom náš domeček dali do původního stavu. 

Komu pomůžeme?

Momentálně bydlíme u babičky v Praze, ale chceme se vrátit co nejdříve do našeho nového domu. Peníze chceme vybrat na rekonstrukci, protože pojišťovna nám dává pouze malou částku, která stačí asi jen na 50 % výdajů. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Když se nám podaří vybrat větší částka, tak zbytek peněz darujeme někomu, kdo má na Doniu založenou sbírku, například nemocným dětem, protože víme, že si každý zaslouží menší zázraky. Peníze budou použité na rekonstrukci domu a když částka bude menší, než očekáváme, stejně darujeme nějakou částku tady na Doniu. Děkujeme za každou pomoc.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
1 000 Kč  •  29. 8. 2022 18:18

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat