Úspěšně vybráno:

Pomohli jste Laurnice, která měla těžký start do života

Vybráno 0 Kč 623 117 Kč
550 000 Kč
 -
1 209 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
52 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste Laurnice, která měla těžký start do života

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
22. 6. 2022

Příběh malé Laurinky s těžkým startem do života.

Laurinka se narodila v 25 týdnu, 11. 9. 21 měla 610g a měřila 31cm. Od 11. 9. 21  do 17. 2. 22 byla ve Fakultní nemocnici Hradec Králové kde lékaři zázrakem holčičku zachránili, ale bohužel neobešlo se to bez komplikací. Laurinka tím, že se matka mlátila do břicha jí způsobila ošklivé hematomy na hlavičce a krvácení do mozku. Laurinka má vrozenou vadu mozku a epilepsii. Lékaři nevěřili, že dívenka přežije, ale Laurinka je velká bojovnice a život na tomto světě si vybojovala a bojuje dál. Já jsem babička ze strany otce a když jsem se dozvěděla co se stalo jezdila jsem za Laurinkou do nemocnice nikdo za ní nejezdil, rodiče o ní nejeví žádný zájem jelikož je postižená a je jim jedno co s ní bude. To jsem nemohla dopustit je to přeci moje vnučka i když tak strašně nemocná. Myslím si, že každý člověk jakkoliv nemocný nebo postižený má právo na život. I takhle malinký človíček jako je Laurinka vycítí, že ho má někdo rád, že je tu někdo pro ní kdo se o ní postará. Je to velice náročný sama jsem nemocná je mi 59 let jsem v invalidním důchodu III. stupně po rakovině a mozkové příhodě, manžel je starobní důchodce také né úplně zdravý. Naše důchody nejsou nijak vysoké máme dohromady 26 819,-kč a z toho platíme pronájem bytu 17600,-kč takže moc peněz nám nezbývá. Jsme nesmírně vděčný za každou pomoc, kterou nám někdo poskytne na její lepší, kvalitnější život a bezstarostné dětství.

Komu pomůžeme?

Sbírka pomůže malé holčičce, která měla těžký start do života.  Laurinka se narodila ve 25 týdnu má vrozenou mozkovou vadu a epilepsii. Pro její další rozvoj musíme jezdit do Prahy, Hradce Králové a po Mladé Boleslavi za lékaři oční, neurologie, ortopedie a fyzioterapie to vše musíme navštěvovat pro její vývoj motoriky, pohyblivosti v rámci možností a vývoje správného zraku. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vzhledem k tomu, že jezdíme často do Hradce Králové a Prahy z Mladé Boleslavi na všelijaké lékařské vyšetření a nemáme bezpečné a spolehlivé auto, tak vybrané peníze půjdou na koupi nového auta a autosedačky pro malou.  Dále na koupi terapeutických a zdravotních pomůcek,  které Laurince pomůžou k jejímu vývoji. 

Pokud se vybere více peněz použijeme  je na fyzioterapii a léčebné výdaje, které  Laurinka potřebuje. Jako je např. Klinika AXON, pohybové lázně.

Pokud by se vybralo méně peněz využijeme je na koupi terapeutických a zdravotních pomůcek, které Laurince pomůžou k jejímu vývoji.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat