Úspěšně vybráno:

Pomohli jste koťátku k lepšímu životu

Milník 1/1

Částka která pokrije panu koťátku dostatek speciálního krmiva je to náš malí bojovník nevzdává to

Vybráno 0 Kč 31 550 Kč
30 000 Kč
 -
60 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste koťátku k lepšímu životu

Milník 1/1

Částka která pokrije panu koťátku dostatek speciálního krmiva je to náš malí bojovník nevzdává to

Vybráno 0 Kč 31 550 Kč
30 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Monika Matuskovicova
Datum přidání
17. 2. 2023

Představení sbírky

Jmenuji se Pan Koťátko. Je mi asi 8 měsíců, ale vůbec na to nevypadám, že ne? Loni v Srpnu tetě moji nálezci tetě volali, že neví co se mnou. Řval jsem jak tur, měl jsem rýmu, zalepený čumáček a oči, byl jsem jen kostřička obalená kůži. To ale ještě nikdo nečekal co se se mnou bude dít dal. Moc jsem totiž neprospíval a měl jsem motavé nožičky (tzv. Houpačková nemoc). Hodná teta to začala řešit a jezdili jsme na různá vyšetření. Zjistili, že mi možná játra nečistí krev tak jak by měla, protože ta žíla, která tam má krev vést jede nějakou oklikou (portosystemovy zkrat). V Září jsem z toho všeho moc onemocněl a musel jsem zůstat v nemocnici. Přidali mi krev, protože jsem ji měl málo (jo… A to bylo od maiňaka, proto jsem teď takovej aristokrat 🙂, napouštěli do mě různé elixíry a za týden si mě mohla teta odvést. Dostal jsem dietu-můžu jen Renal nebo liver kapsičky a granulky, ale mě to naštěstí chutná 🙂 až tak moc, že když jsem teď na začátku roku přestal jist, teta si toho hned všimla a už jsme svištěli do Prahy, tam kde mě znají. Do Prahy jsem dojel už úplně žlutéj, ale stejně pořád krásnej, protože se tam hned všichni seběhli a obdivovali jak jsem za tu dobu krásně vyrostl a i to, že jsem pořád ještě živej (!!!) Užili si mě tam týden a teď už jsem zase doma, s dietou, léky a bohužel i s novou diagnózou neurologické FIP. Dostávám každý den speciální injekce a hrozně u toho vřískám. Ale stejně mě život baví!! Jen je to všechno pro tetu moc finančně náročné… Ta moje dieta, veteriny a další vyšetření, která budou nutná, aby zjistili, co že mi to vlastně všechno je a co s tím, abych si to tady ještě nějakou dobu užil. 

Komu pomůžeme?

'' Mně. Panu Koťatkovi, přece. Ale dál Vám to prý napíše teta. Hihi. "

Cca. 8mesíční Kocourek s neurologickými problémy. S nepotvrzenou diagnózou portosystémového zkratu a FIP. Až moc nemocí pro takového prcka, ale on chce žít, je moc mazlivý, trvdohlavý a život si vybojoval. Rádi bychom mu život, který nevíme jak bude dlouhý, zpříjemnili nízkými skrabadly, hračkami, jeho oblíbeným papáním, přípravky na posílení jater, prostě vším co tenhle prcek může jen potřebovat, a v první řadě (i když to on moc nerad) dalšími vyšetřeními, která mu, doufáme soli s následnou léčbou, pomohou prodloužit život. "

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze co se vyberou budou použity na léky, vyšetření, krmivo. Prostě na všechno co mi pomůže abych tady mohl být co nejdéle, protože mě baví žít a řádit s ostatníma kočkama, i když to se mnou není úplně lehké. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat