Pulzní magnetoterapie pro opuštěná týraná a nemocná zvířata v péči našeho spolku

Vybráno 0 Kč 2 100 Kč
35 000 Kč
33 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět
Tvůrce
AICHA – Animal Rescue Volunteers, z.s.
Datum přidání
28. 6. 2021

Do naší péče se dostávají zvířata v nouzi, z ulice, po proběhlých úrazech a jiných traumatech, nemocích, často s ošklivými následky života bez domova. Jejich welfare především s důrazem na lidský přístup k nim kombinovaný co nejlepší dostupnou veterinární péčí je u nás vždy na prvním místě.

Aktuálně máme pod záštitou spolku i koťátka narozená s tzv. houpačkovou nemocí. Jejich maminka musela ještě na ulici prodělat panleukopénii – kočičí mor. Na ní to žádné následky nezanechalo, ale nevratně to poškodilo plody, v případě koťat u nás jejich mozečky.

Že kluci kocouří nechodí a trpí touto nemocí jsme zjistili až ve chvíli, kdy jejich sourozenci již plně ťapali po všech čtyřech, ale chlapečci se stále jen převalovali jak plováčci, neschopní udržet pod sebou nožičky.

Rozbitý mozeček se bohužel opravit nedá, ale dá se s kluky pracovat, naučit je žít s jejich postižením, které sice nebolí, ale narušená motorika je hodně omezuje.

Kromě pravidelných cvičení a trénování, speciálních doplňků stravy, jezdíme i na magnetoterapii a ta klukům moc svědčí. Jeden z chlapečků oproti všem prognózám dokonce už s oporou sám chodí a to ještě nekončíme – před odchody do nových domovů nás ještě čeká dlouhá cesta.

Pouze díky nim jsme objevili kouzlo magnetoterapie a zjistili, že zdaleka nepomůže jen jim. Pomáhá u regenerace po spoustě různých zdravotních problémech a pomáhá dokonce i s uvolněním psychickým, které je u zvířátek v jejich většinovém stavu při příjmu a prvních dnech u nás velice důležité.

Proč sbírku organizujeme?

Nízkofrekvenční pulzní magnetické pole pozitivně ovlivňuje biochemické a biofyzikální reakce v buňkách i mezi buňkami živého organizmu, zlepšuje průchodnost buněčných membrán, která je vlivem onemocnění narušena. Výsledkem tohoto procesu je skutečnost, že buňky jsou ve zvýšené míře zásobovány kyslíkem a dalšími účinnými látkami, zlepší se proces látkové výměny. Ovlivňování živých buněk zaznamená centrální nervový systém, který prostřednictvím imunitního systému zahájí samoléčebné procesy v organizmu. Má tedy na zvíře přímé, léčbu podporující účinky, a tím pozitivně ovlivňuje psychickou i fyzickou pohodu pacienta.

Zjednodušeně se jedná o menší zázračnou dečku, která dokáže urychlit a zlehčit průběh rekonvalescence ať se již jedná o banální pokastrační dobu nebo o vážnější problémy typu operací po zlomeninách, kousných, tržných zraněních, chronických potížích s klouby, fibromialgii, paradentózu, nevyrovnanou psychickou stránku zvířete z různých důvodů a spousta dalšího.

Byla by pro nás velkou pomocí a velmi by ulehčila v trápení všem kožíškům, bodlinkám, ptactvu a dalším, které nám osud ještě přivede do cesty.

Pro příklad Vás z fotek zdraví malá Blackie, která přišla mimo jiné se silným zánětem spojivek, Lady Di, kterou ochutnala lištička, ale kočička se zvládla ubránit a skončila u nás se starou hlubokou nekrotizující ranou přes celá záda a Simba, dědeček z ulice, který přišel vinou života nekastráta téměř o sluch a musely se mu vytrhat všechny zoubky. Všichni tři už svůj boj vyhráli, ale s pulzní magnetoterapií by byl o trošku snažší.

Pulzní magnetoterapie pro opuštěná týraná a nemocná zvířata v péči našeho spolku

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity výhradně na nákup pulzního magnetoterapeutického zařízení od českého výrobce 2EL, ověřeného a solidního. Cena vybavení by se měla pohybovat kolem 35.000,-, což je pro nás jako pro neziskový charitativní spolek pomáhající především kočkám vysoká částka. Pomáhat si můžeme dovolit pouze díky darům od hodných lidí a ač nejsme zvyklí o pomoc prosit, v tomto případě nám nic jiného nezbývá.

Pulzní magnetoterapie není v našem kraji pro zvířata běžně dostupná, je třeba za ní dojíždět dál a mít takové vybavení při ruce by hodně pomohlo i všem okolním spolkům s podobným zaměřením – kde bude třeba, tam s ní rádi pomůžeme.

Pulzní magnetoterapie pro opuštěná týraná a nemocná zvířata v péči našeho spolku
Laskavý dárce
200 Kč  •  14. 7. 2021 12:20
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  1. 7. 2021 10:36
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  30. 6. 2021 13:15
Milý dárce
500 Kč  •  30. 6. 2021 10:44
Pavla.D
200 Kč  •  30. 6. 2021 8:27
Preji at se podaří pristroj brzy zakoupit, kočičkam z ulice by to hodně pomohlo
Štědrý dárce
100 Kč  •  28. 6. 2021 11:28

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Pro přidání zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vzkazy

Pavla.D
200 Kč  •  30. 6. 2021 8:27
Preji at se podaří pristroj brzy zakoupit, kočičkam z ulice by to hodně pomohlo
Laskavý dárce
200 Kč  •  14. 7. 2021 12:20
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  1. 7. 2021 10:36
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  30. 6. 2021 13:15
Milý dárce
500 Kč  •  30. 6. 2021 10:44
Štědrý dárce
100 Kč  •  28. 6. 2021 11:28

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám