Vybudujme znovu Úrodnou Půdu

Vybráno 4 133 Kč
150 000 Kč
Podpořte tuto sbírku.
Přispět
Tvůrce
Kristina Komárková
Datum přidání
15. 3. 2020

Jsme sdružení studentů. Pořádáme promítání, autorská čtení, přednášky, hrajeme divadelní představení, malujeme, předcvičujeme jógu, debatujeme. Bohužel jsme přišli o prostor, který jsme dlouho budovali.

Komu pomůžete?

Středoškolákům a vysokoškolákům, kteří milují to, co dělají. Někdo z nás má talent na hudbu, jiný na programování. Dva roky jsme si budovali prostor, kde bychom se mohli potkávat spolu i dalšími lidmi. Roky jsme ho pak aktivně využívali. Z důvodu změny majitele jsme o něj ale přišli.

Prostory byly na půdě staré továrny, proto jsme našemu sdružení říkali Úrodná Půda. Místo jsme rekonstruovali sami a od nuly – zateplovali, pokládali podlahy, malovali, přiváděli elektřinu nebo vodu… Dokonce jsme část rekonstrukce pojali jako maturitní práci.

Nejen proto pro nás byla Půda druhým domovem, místem, kde čas plynul jinak a kde sny od skutečnosti dělila jen naše rozhodnutí. A my se toho nechceme vzdát – máme v plánu znovu vybudovat takové úrodné místo, jenom na jiné adrese.

Celé sdružení spojuju dohromady já, Kristina. Je mi 17 let a na tomhle projektu dělám od svých čtrnácti. Půda mě naučila od řemeslných dovedností přes organizování až po komunikaci. Zkrátka mi dala neuvěřitelné příležitosti. A já si uvědomuju vzácnost takové možnosti, proto se snažím ji přinášet i druhým. A tak právě na téhle myšlence celé sdružení začalo – věřím totiž, že jakmile si člověk uvědomí, že sny si může plnit, už s tím vlastně začal. Tuhle myšlenku chci šířit dál. Půda je místo, které vždy bude podporovat (nejen) studenty a bude jim dávat šanci ukázat, co v nich je. Plnit si sny je možné.


Vybudujme znovu Úrodnou Půdu

Na co konkrétně budou peníze ze sbírky použity?

Veškeré finanční prostředky půjdou na zrealizování nového prostoru. Zaplatíme z nich materiál a nábytek. Potřebujeme místa k sezení, možnost dát si pití, knihovnu, ateliér a menší stage s osvětlením pro hraní divadla a autorské čtení. Vše s jediným cílem: abychom měli pevný základ v zázemí, na kterém můžeme dále budovat a tvořit.

Více o projektu

Ne každý má tu možnost denně pracovat na svém snu a uvědomovat si svůj potenciál. Dělat v životě to, co milujeme, je největší svoboda. Jenže to není vůbec jednoduché. Většinou nás k tomu nevedou a už vůbec nás to neučí. Ale když v sebe neuvěříme my sami, tak kdo? Chceme mladé lidi inspirovat, aby tvořili a aby se svoje vize nebáli změnit v realitu.


Vybudujme znovu Úrodnou Půdu

Poslední příspěvky

  • 500 Kč 23. 3. 2020 13:01
  • 2 000 Kč 19. 3. 2020 18:23
  • 500 Kč 16. 3. 2020 21:50
  • 300 Kč 16. 3. 2020 14:17
  • 500 Kč 16. 3. 2020 12:48
  • 333 Kč 16. 3. 2020 12:45

Jste pro každou dobrost? Podpořte tuto sbírku.

Přispět

Jak Donio funguje?

1
Sbírku můžete založit pro sebe nebo pro někoho, kdo ji potřebuje.
2
Pusťte se do založení sbírky, stačí vyplnit jednoduchý formulář.
3
Sbírka běží, dejte o ní vědět světu. Pošleme vám tipy, jak na to.
4
Po ukončení sbírky vám odešleme 100 % vybrané částky.

Chcete založit sbírku? Víte o někom, komu bychom mohli pomoci?

Napište nám