Úspěšně vybráno:

Pomohli jste Luďkovi pořídit přídavný elektropohon.

Vybráno 0 Kč 303 991 Kč
150 000 Kč
 -
164 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
36 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste Luďkovi pořídit přídavný elektropohon.

Vybráno 0 Kč 303 991 Kč
150 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Luděk Švásta
Datum přidání
15. 5. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Jsem Luďkova přítelkyně a snažím se stát po jeho boku od osudného dne,kdy se naše životy změnily od základu. Prošli jsme si těžkým obdobím a dnes se snažíme opět vrátit k „normálnímu“ životu.

Luděk je velice silná osobnost, která sa nepoddala nepřízni osudu a chce si ho i nadále užívat. Bohužel nám naše finanční situace nedovoluje zakoupit přídavný pohon z vlastních zdrojů a proto Vás chci oslovit s pomocí, aby jsme mu společně usnadnili pohyb a dostal se více do přírody.

Komu pomůžeme?

Jmenuji se Luděk Švásta, svůj život jsem prožil v Jeseníku, kde doteď bydlím. Donedávna jsem žil životem zdravého člověka,až do osudné chvíle v říjnu 2019, kdy jsem se šel projet na kole a můj svět se změnil. Nešťastně jsem upadl a při pádu jsem si zlomil obratle krční páteře L6-L7 a poškodil míchu. Následovaly dvě operace páteře a dlouhý pobyt v nemocnicích. Pak skoro po roce zpět domů, kde se teprve začal můj nový život.

Od stavu,kdy jsem byl plně odkázán na přístroje, které mě udržovali při životě jsem se díky lékářské péči, rehabilitaci a péči blízkých mohl vrátit domů. Ale tady moje cesta nekončí. Jakožto tetraplegik s úplným ochrnutím dolních a částečným ochrnutím horních končetin jsem odkázán na cizí pomoc s většinou běžných úkonů. Žiju se svou přítelkyní a psem. Před nehodou jsme se živili jako instruktoři zimních sportů a vyznávali aktivní život plný sportu a cestovaní. Teď je pro mne nemožné pokračovat v dosavadním  zaměstnání, či životním stylu. Můj svět se scvrkl na nejbližší okolí, protože dostat se někam dál do přírody se psem, případně na milované hory je pro mně zatím nemožné, obzvlášť v horami obklopeném Jeseníku.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Východiskem z této situace je pro mně elektrický přídavný pohon k mechanickému vozíku, konkrétně Triride SPECIAL COMPACT HT, který by mě zase o kousek více přiblížil k normálnějšímu životu a větší samostatnosti. Nakolik se nadále nemůžu spoléhat na své ruce, potřebuji speciální úpravu řízení abych ho mohl bezpečně ovládat, s čím jsou spojené vyšší pořizovací náklady.

Předem velmi děkuji všem, kteří nám pomohou na cestě za lepším životem.

Děkujeme !

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat