Úspěšně vybráno:

Příspěvek na asistenčního pejska pro Janu

Vybráno 0 Kč 30 000 Kč
30 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
30 000 Kč
Průměrná výše daru
30 000 Kč
Nejvyšší dar
9 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Příspěvek na asistenčního pejska pro Janu

Vybráno 0 Kč 30 000 Kč
30 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
25. 7. 2022

Představení sbírky

Tato sbírka pomůže Janě, které diagnostikovali panickou ataku. Kvůli ní mívá např. záchvaty v MHD, v obchodě, kdekoliv – zkrátka je vyřazena z běžného a téměř zcela ze společenského života. Jana věří, že po pořízení asistenčního psa by se cítila psychicky lépe a pomohlo jí to se záchvaty.

Komu pomůžeme?

Jana od svých dvaceti let trpí kolapsy. Jejich průběh je čím dál horší a je pro ni těžké dělat i základní věci jako je např. nákup či jízda autobusem. Vyšetření ukázalo na neurogenní tetanii, ale kolapsy dále přetrvávaly. Několik let se nevědělo proč její tělo takto reaguje, nakonec se jako příčina zjistila panická ataka.

Kolaps může vyvolat dokonce i infarkt či poškození mozku. Je pro ni náročné chodit nakupovat, cestovat veřejnou dopravou, a také se musela vzdát veškerých veřejných společenských aktivit (kino, koncerty, aquaparky, apod.), neboť vše jen zhoršuje Janin zdravotní stav. Stav se nezlepšuje, i když chodí na pravidelnou léčbu.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na pořízení asistenčního pejska Natali. Jelikož Jana při stavu bezvědomí, když má záchvat, není schopna komunikovat, asistenční pes by ji mohl ve spoustě situací zachránit život. Výcvik a koupě asistenčního psa ale není levná záležitost a Jana si ho bez finanční pomoci sama nemůže dovolit.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
30 000 Kč  •  25. 7. 2022 14:49

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat