Úspěšně vybráno:

Pomohli jste rodině po úmrtí otce

Vybráno 0 Kč 50 310 Kč
od 59 dárců
 -
59 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste rodině po úmrtí otce

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Dana Táborská
Datum přidání
19. 7. 2023

Představení sbírky

Ráda bych pomohla výborné kamarádce s rozjezdem po tom, co jí umřel milovaný manžel, se kterým byla od jejích 19 let. David byl milující manžel a otec čerstvě 9 letého Alexe. Peníze budou potřebovat na spousty věcí kolem domu, který David sám zrekonstruoval, rozjezd a osamostatnění se. 

Sama Káťa je výborná mamka, člověk, který vždycky pomůže, když je potřeba. Nikdy o nic neprosila, ani teď neprosí, ale chtěla bych jí pomoci. 

Komu pomůžeme?

Pomůžeme Kátě, Davidově manželce, která zůstala na všechno sama. A také Alexovi, který přišel o tatínka přesně v den jeho narozenin. 

David před 4 roky onemocněl medulárním karcinomem štítné žlázy, typem rakoviny, která je velice agresivní. Podstoupil operaci před Vánoci 2019, po Novém roce podstoupil 30 cyklů ozařování a vše se zdálo v pořádku. Bohužel se ale objevily metastázy, které se dařilo držet na uzdě díky biologické léčbě, která sice měla nežádoucí účinky, tak jejich život už byl o něco omezenější, ale David se snažil a Katka s Alexem byli rádi, že biologická léčba funguje a že mají tatínka.

V březnu tohoto roku kontrolní PET/CT ukázalo, že se metastázy rozšířily do jater a kostí. Čekalo se na schválení biologické léčby pojišťovnou. A protože pojišťovnám vše trvá, léčba přišla až týden před tím, než David svůj boj prohrál. Do poslední chvíle doufali, všichni, včetně Davida. 

David odešel 7. 7. 2023, v den Alexe narozenin. Stihli se rozloučit, i s Alexem, který tatínka naposledy pohladil. Davidovi bylo čerstvých 40 let…

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze se samozřejmě budou hodit, na cokoli, co Kátě s Alexem pomůže v tom, aby odchod jejich milovaného Davida byl pro ně alespoň v rámci financí jednodušší. Pokud by se podařilo vybrat více peněz, určitě by je použili na doplacení hypotéky, která zatěžuje rozpočet. Každá koruna se ale počítá.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat