Úspěšně vybráno:

Příspěvek na větší automobil pro Natálku

Vybráno 0 Kč 35 000 Kč
35 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
35 000 Kč
Průměrná výše daru
35 000 Kč
Nejvyšší dar
16 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Příspěvek na větší automobil pro Natálku

Vybráno 0 Kč 35 000 Kč
35 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
6. 1. 2023

Představení sbírky

Natálka je šestiletá holčička, která má DMO, kombinované postižení svalů a Ret 5. stupně. Nedávno byla Natálka operována ve výzkumném zdravotnickém zařízení pro léčbu chorob pohybového aparátu a nyní se bude zase snažit začít co nejvíce rehabilitovat pro co nejlepší výsledky zlepšení.

Komu pomůžeme?

Natálka byla narozena ve 24tt z dvojčat s váhou pouhých 505 g. Svůj start do života si musela vybojovat, jelikož po operaci střev měla stomii, kterou po půl roce před propuštěním z nemocnice domu zanořovali. Natálka strávila půl roku v nemocnici a bohužel si odnesla těžké zdravotní problémy, jako je DMO, retinopatie 5. stupně, Westův syndrom atd. Natálka má také spasticitu všech 4 končetin, takže bez cvičení se nemůže obejít, jelikož by se jí zkrácely svaly a ona by měla strašné bolesti. Natálka je také po operaci očí, ale bohužel ne s dobrým výsledkem, jelikož má retinopatii 5. stupně.

Po půl roce, co byla Natálka propuštěna domů, jí začaly rehabilitace, na kterých jí bylo diagnózou stanovena spasticita svalů všech čtyř končetin. Nyní je Natálka po operaci Ulzibat a začíná znovu cvičit. Každý den teď jezdí cvičit, což ji posouvá dopředu.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na zakoupení většího vozu pro rodinu Natálky, aby mohli dceři převážet všechny potřebné zdravotní pomůcky.

Protože rodiče s Natálkou jezdí intenzivně téměř denně cvičit, chtěli by zakoupit větší vůz, ve kterém by mohli s sebou vozit vše potřebné, jako je např. kočárek nebo vozíček, což se do jejich nyní malého automobilu vše nevejde.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
35 000 Kč  •  10. 1. 2023 12:19

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat