Sbírka ukončena:

Příspěvek na vozík KUDU pro Jozífka

Vybráno 0 Kč 300 Kč
39 375 Kč
1 dárce
Celkem se zapojilo
300 Kč
Průměrná výše daru
300 Kč
Nejvyšší dar
34 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Příspěvek na vozík KUDU pro Jozífka

Vybráno 0 Kč 300 Kč
39 375 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Adéla Jaber
Datum přidání
4. 11. 2022

Představení sbírky

Jozífek je 12 letý kluk, s těžkým kombinovaným postižením. Narodil se předčasně v 31. týdnu těhotenství a bohužel ho v 12. týdnu života postihlo krvácení do mozku III. stupně s vážnými následky na celý život. Od té doby se potýká s mnoha zdravotními komplikacemi: dětskou mozkovou obrnou, spastickou kvadruparézou (nejtěžší formou DMO), epilepsií, inkontinencí, problémy se zrakem, polykáním atd.  Jeho stav vyžaduje soustavnou péči a speciální přístup.

Komu pomůžeme?

Jozífek se navzdory svému osudu usmívá na svět kolem sebe. Je to moc hodný a trpělivý chlapeček, který chce jen jedno, nebýt sám a být obklopený lidmi, kteří ho mají rádi. Rád navštěvuje i speciální školu s individuálním přístupem, kde má spoustu podnětů důležitých pro jeho vývoj.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na zaplacení příslušenství ke speciálnímu vozíku KUDU, které pojišťovna neproplácí a které je nezbytné pro bezpečný a pokud možno pohodlný transport do školy, rehabilitace, procházky i výlety. Pokud by se vybralo i více prostředků, uhradilo by se z nich školné speciální školy, kam pravidelně dojíždí.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Jarda
300 Kč  •  9. 12. 2022 10:16
mnoho štěstí :-)

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat