Sbírka ukončena:

Pro Bakouška

Vybráno 0 Kč 0 Kč
100 000 Kč
 -
0 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
1 den
Vybráno za
Více o této sbírce

Pro Bakouška

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Petra Javůrková
Datum přidání
2. 1. 2023

Představení sbírky

Dobrý den, ráda bych požádala hodné lidi, pokud by přispěli třeba jen malou částkou na operaci kyčelního kloubu pro našeho Baka, který trpí dysplazii. Pravou nohu jsme mu již nechali operovat tento rok na podzim. Z jara ho čeká operace druhé nohy. Vzhledem k momentální finanční situaci neušetříme s manželem  100tis. To je částka, kterou jsme celkově zaplatili za první operaci výměny kloubu – implantát, který se musel nechat vyrobit na zakázku, protože Bak je velkého vzrůstu a bylo potřeba o 2cm implantát větší, než byl v dostupnosti, pravidelné kontroly, kontroly kyčle RTG pod narkozou, léky proti bolesti, antibiotika a léky – kloubní výživa, které bude užívat stále. Měla jsem našetřeno na kuchyňskou linku, finance jsme investovali do Baka a stejně částka byla malá a museli jsme zbytek peněz řešit půjčkou. Kuchyňskou linku nemám, půjčku řádně splácíme, ale ničeho nelituji, důležité je, že Bakoušek má zdravou nohu. Po operaci nastaly komplikace a po čtyřech dnech musel Bak podstoupit reoperaci. Nikdy mi nepřestane v uších znít nářek Bakouše, když měl bolesti a člověk nemůže nijak pomoci. Jeli jsme 60km na pohotovost na kliniku, kam s Bakem jezdíme. Lékařský personál a pan doktor úžasný, přístup na 1, Bak šel okamžitě na RTG, kde nám bohužel pan doktor sdělil, že došlo k poškození implantátu a byla nutná reoperace z důvodu opravy poškozeného implantátu.  Bak je mladý, jsou mu dva roky a budeme dělat vše proto, aby žil svůj plnohodnotný psí život. Naši psi jsou naši rodinný příslušníci, jsou naše všechno, proto se snažíme pro ně dělat maximum.

Komu pomůžeme?

Pomůžete Bakovi v jeho pohybu, aby mohl běhat se svým kamarádem Ronnym. Nebude kulhat a mít bolesti. Moc nás to trápí, je pravda, že první operace byla hodně nutná, při kontrolním rentgenu nám lékař sdělil, že bude nutná operace i druhého kyčle. Nechceme to nechat dojít až do takového extrému, jako s první operací. Nejdříve byl léčen antibiotiky a vším možným, když se situace stále nelepšila, lékař si už nevěděl rady, poslal nás na RTG, kde nám byla bohužel sdělena tato diagnóza. Tato rasa, moskevský strážní psy jsou velkého vzrůstu a prý tím trpí. Co je na tom smutné, má to vrozenou vadu, kontaktovala jsem majitelku, od které jsme Baka koupili, jestli by nepřispěla na jeho léčbu, správně jsme měli být upozornění, nereagovala, absolutně bez reakce. Posílala jsem jí fotky, ani jí nestálo za to, aby napsala " je mi to líto, ať je brzo v pořádku ". Takové lidi, kteří prostě prodají štěně bez nějakého citu, jen aby utržili peníze, nemají vůbec provozovat takovou činnost. Bak a Ronny jsou naše štěstí a pro oba naše chlupáče, jak říkáme, uděláme vše. Já sama jsem v invalidním důchodu 2 stupně a naši chlupáčové jsou má terapie. Manžel do práce samozřejmě chodí, já pouze brigádně i z tohoto důvodu je pro nás nereálné našetřit tak vysokou částku, aby Bak žil svůj plnohodnotný psí život. 

Všem lidem, kteří přispějí na léčbu Baka, moc děkujeme.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na operaci a pooperační péči Baka. To znamená operace, implantát, léky, kontrolní RTG pod narkózou, pravidelné kontroly. Kdy Bak bude moci žít plnohodnotný psí život. Bude opět běhat po louce, válet se v trávě, škádlit a hrát si s jeho věrným kamarádem Ronnym. Finance budou využity na financování operace levé kyčle přesně tak, jako u financování pravé kyčle. Bohužel už nemůžeme a nechceme opět řešit věc půjčkou, musíme počítat, co bude dál a nedostat se do tzv dlužné spirály. Splácíme rodinný dům, který jsme koupili před 15ti lety a naštěstí jsme ho stihli tak nějak zrekonstruovat než jsem onemocněla, půl roku jsem byla v nemocnici, dlouho jsem se léčila. Nebylo to lehké období, ale žiju a s manželem se snažíme vše zvládat. Proto bych si strašně přála, aby Bak byl zdraví, protože i on je mi velkou oporou.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat