Sbírka ukončena:

Lepší život pro Dominika s diagnózou PAS

Vybráno 0 Kč 0 Kč
50 000 Kč
 -
0 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
0 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Lepší život pro Dominika s diagnózou PAS

Vybráno 0 Kč 0 Kč
50 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Lenka Čápová
Datum přidání
1. 4. 2022

Maminka Lenka

Hezký den, milí lidé, 

obracím se na vás s žádostí o pomoc pro mého syna Dominika (2,5r), kterému byl diagnostikován PAS (porucha autistického spektra). 

Jelikož jsem matka samoživitelka a ve své péči mám ještě dceru (4r) a zároveň mi byl ukončen rodičovský příspěvek, není pro mě možné zajistit finanční prostředky pro koupi bezpečného lůžka pro mého syna s PAS a celkově přiblížit jeho život k běžnému životu zdravého dítěte. Vzhledem k jeho diagnóze není ani možné nastoupit na plný úvazek do práce, jelikož syn je závislý na mé celodenní péči. 

Kdo je Dominik ?

Dominik se narodil po bezproblémovém těhotenství jako zdravý chlapec. Změn a odchylek ve vývoji jsem si začala všímat až kolem jednoho roku, kdy Dominik přestal navazovat oční kontakt a reagovat na své jméno a “pokyny”. Následně jsme podstoupili vyšetření sluchu, a však to prokázalo, že slyší dobře. K těmto problémů se postupně přidávaly i další, jako například opožděný vývoj řeči, neklid, agrese, nespavost v noci a nechuť k jídlu. Dominik nejeví zájem o bližší kontakt s osobami v jeho okolí a jeho způsob hraní spočívá v okusování a shazování daného předmětu, který ho právě zaujme. Jelikož se tímto předmětem často stávají věci běžné spotřeby, které jsou mu následně odebrány, rozčílí se. 

Po následných vystřeních na neurologii, psychologii a psychiatrii byl stanoven závěr odborníků na Dětský autismus, Hyperaktivita a Porucha řeči.  

Dominik momentálně ve věku 2,5 let je plně na plenkách, neverbální (nemluví a nerozumí řeči), mívá záchvaty, je hyperaktivní, často nepřítomný, nerozezná známé tváře od cizích a nesamostatný. Dle oborníků se aktuálně pohybuje v rozmezí 9–14 měsíců. Potřebuje neustálý, nepřetržitý, každodenní dohled. Kvůli jeho zdravotních důvodů nemůže ani navštěvovat mateřskou školku. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na bezpečné lůžko pro dítě s PAS. Které nám bylo doporučeno specialistou. Je navrženo s pevnou, vysokou, uzavíratelnou konstrukcí, jelikož z běžné postýlky syn sám vylézá, a to i v noci kdy spím, a ohrožuje tím sebe a ostatní členy domácnosti. Dále by lůžko také posloužilo k uložení syna přes den, abych všechny domácí práce a jiné činnosti, jako je například vaření, nemusela odkládat na večerní hodiny, kdy se mi podaří syna uspat. 

Ze srdce děkujeme všem, kteří se rozhodnou nám pomoci. 

Lenka a Dominik  

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat