Sbírka ukončena:

Pro invalidní dceru schodišťová sedačka do strmých schodů

Vybráno 0 Kč 300 Kč
247 700 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
300 Kč
Průměrná výše daru
300 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pro invalidní dceru schodišťová sedačka do strmých schodů

Vybráno 0 Kč 300 Kč
247 700 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Ludmila Smékalová
Datum přidání
28. 5. 2023

Představení sbírky

Dcera nemůže odejít z domova, protože není schopna sejít po 20 příkrých schodech. V roce 2015 utrpěla úraz po pádu z mostu. Měla zlomeniny všech končetin a hlavy. Pravou nohu má zdeformovanou, pohybuje se po kotníku, ale jen pár metrů po pokoji. Nemá sílu se udržet bez chodítka a ztrácí rovnováhu.

Úřad práce i ministerstvo práce a sociálních věcí nám žádost zamítlo, pro ně není dost invalidní. Už se nemůžeme odvolat a proto žádáme o sbírku. prosím o pomoc, aby se dcera dostala ven z bytu.

.

Komu pomůžeme?

Mojí dceři paní Marcele Jeřábkové. Po úraze byla několikrát na léčení v psychiatrických léčebnách. protože nemůže být sama v bytě. (zapomíná brát léky a má deprese). po posledním pobytu jsem si ji vzala domů do bytu, který je v prvním patře. Po první žádosti jsme dostaly schodolez, který jsme používaly 1,5 roku. v říjnu 2022 jsem  schodolez na schodech neudržela, nahnul se dopředu a my jsme obě spadly i se schodolezem  10 schodů dolů. Marcela si zlomila nárt na levé noze a prst na ruce. Já jsem měla krvácení do mozku a zlomené žebro. Už nesmíme tento schodolez užívat, protože je poškozený. Já bych ani neměla sílu a odvahu jej použít.

Nyní je Marcela jen doma, je jí líto, že nemůže ven a sedí většinou u televize, nebo maluje.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Použijeme vybrané peníze na pořízení schodišťové sedačky, která by dceru vyvezla nahoru i dolů po schodech. Marcela by byla strašně šťastná, že může ven. Máme invalidní vozík a přístup na zahradu, kde pěstuji zeleninu a kytičky.

Kdyby se nevybrala cílová částka, byly bychom nuceny dál oslovovat jiné dárce. Naše důchody bohužel na takovou úhradu nestačí. Mohly bychom doplatit jen malou část.

Kdyby se vybralo o něco více, mohly bychom to darovat Doniu . Je také možnost, že bychom přispěly někomu dalšímu na potřebné věci.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Renata
300 Kč  •  10. 6. 2023 16:43
Hodně štěstí, ať se peníze podaří vybrat!

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat