Sbírka ukončena:

Podpora pro Katku a Janka po smrti táty

Vybráno 0 Kč 3 050 Kč
100 000 Kč
 -
5 dárců
Celkem se zapojilo
610 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Podpora pro Katku a Janka po smrti táty

Vybráno 0 Kč 3 050 Kč
100 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Katarína Farkašová
Datum přidání
15. 12. 2022
Poslední aktualita

20. 3. 2023 22:00

PODĚKOVÁNÍ DÁRCŮM

Laskaví dárci, 

moc si vážím toho, že jste mě a mého syna Janka podpořili v těžké situaci. 

Můj zdravotní stav se zhoršil a zažili jsme opravdu náročnou dobu, kdy jsem nemohla chodit a neměla nikoho, kdo by mi pomohl s Jankem. Poslední dny zase začínám pomalinku chodit. 

Také nám vyšlo odvolání ohledně příspěvku na péči a místo 880,- Kč /měsíčně budu mít 4400,- na péči o Jana. To nám velmi pomůže. 

Děkuji za vaše peníze, o které jste se s námi rozdělili. 

S úctou Katka a Ján

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Jmenuji se Katka a jsem máma Janka. Jankovi je 20let, má středně těžkou mentální retardaci, schizofrenii a hyperkinetickou poruchu. Ještě před rokem jsme žili na ubytovně., kde jsme bydleli více než deset let. Já jsem se starala o Janka a náš táta pracoval jako tiskař a strážný. S pomocí jednoho spolku se nám povedlo získat sociální byt, kam jsme se letos v dubnu nastěhovali. Bohužel bez táty, po Vánocích nečekaně zemřel.  S pomocí nábytkový banky jsme si byt vybavili a díky pomoci od státu a Jankově důchodu každý měsíc uhradíme nájem, energie a ostatní náklady na bydlení, stravu, hygienu a léky. Někdy se dávky zpozdí, to je pak velmi složité období, kdy nemáme vůbec žádné finance. Od minulého týdne nám jednou 1× za týden dovezou potravinovou pomoc. Janko potřebuje neustálou péči, nezvládne být sám ani na hodinu. Jsem vyčerpaná a za poslední 3 měsíce jsem 2 x přestala chodit. Potřebovala bych si odpočinout, vzpamatovat se ze smrti našeho táty  a ráda bych si jednou našla práci. Příspěvek na péči, který na Janka dostávám je 880,-Kč/ na měsíc. Ještě do ledna 2022 měl Janko příspěvek na péči 4400,-. Posudková lékařka Janovi snížila stupeň závislosti a začal dostávat pouze 880Kč na měsíc. Tomuto rozhodnutí jsme se bránili a podali novou žádost o příspěvek na péči, na rozhodnutí stále čekáme. 

Komu pomůžeme?

Pomůžete vyčerpané a unavené mámě samoživitelce, která 24 hodin denně pečuje o těžce postiženého dospělého syna Janka, která nemá nikoho, jiného blízkého, kdo by jim mohl pomoci a nemůže chodit do práce, protože by se neměl o Janka kdo starat. Pomůžete dvoučlenné rodině, které před rokem zemřel táta. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze bychom využili na zaplacení osobního asistenta pro Janka, na denní stacionář, kde by mohl Janko trávit čas a najít si kamarády, a léky. Dále bych nám zaplatila členství ve spolku, který nám dlouhodobě v naší tíživé situaci pomáhá. Také bychom si rádi koupili televizi, ta se nám při stěhování rozbila a zimní boty. 

Děkujeme za jakoukoliv podporu

Katka a Janko

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

20. 3. 2023 22:00

PODĚKOVÁNÍ DÁRCŮM

Laskaví dárci, 

moc si vážím toho, že jste mě a mého syna Janka podpořili v těžké situaci. 

Můj zdravotní stav se zhoršil a zažili jsme opravdu náročnou dobu, kdy jsem nemohla chodit a neměla nikoho, kdo by mi pomohl s Jankem. Poslední dny zase začínám pomalinku chodit. 

Také nám vyšlo odvolání ohledně příspěvku na péči a místo 880,- Kč /měsíčně budu mít 4400,- na péči o Jana. To nám velmi pomůže. 

Děkuji za vaše peníze, o které jste se s námi rozdělili. 

S úctou Katka a Ján

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
250 Kč  •  12. 2. 2023 17:23
Hanka
300 Kč  •  10. 2. 2023 20:47
🍀
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  8. 2. 2023 20:44
Renata
500 Kč  •  6. 2. 2023 16:00
Držte se, ať je vše jen lepší.
DobroDárce
1 000 Kč  •  21. 12. 2022 23:25

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat