Pomozte, prosím nemocnému Míšovi

Vybráno 0 Kč 110 806 Kč
2 500 000 Kč

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Lenka Sládková
Datum přidání
6. 3. 2023
Poslední aktualita

25. 10. 2023 9:22

ÚCTA A VDĚK

Naši milý Dobrodárci  a Andělé. Díky vaší obrovské pomoci a přispění Míšovi na sbírku, jsme zase o krůček blíž k zdravějšímu, štastnějšímu a klidnějšímu životu pro Míšu. Velmi si  pomoci vás všech vážíme a děkujeme ,že nám pomáháte ,jste úžasný. Společně se nám to podaří. V přátelství ,lásce a dobrosrdečnosti je obrovská síla, té se nic nevyrovná. Z celého srdce děkujeme .

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Dobrý den. Jsme manželé  Sládkovi, Lenka 52.let a Petr  55.let a náš syn  Michal 15.let. Dále máme 2 dospělé děti dceru a syna, který jsou již dospělý a samostatný. Máme čtyři krásná, zdravá vnoučátka. Sbírka se týká hlavně našeho nejmladšího syna Michala, který má od narození Downův syndrom, těžkou mentální retardaci, lehčí formu autismu a další přidané nemoci, těžká spánková apnoe, oční vada, astma, opakované zánětlivé procesy v oblasti horních a dolních cest dýchacích, velmi slabá imunita, problém se stravováním, obezita. Michal je velmi šikovný a kamarádský kluk,  bohužel velmi ho,  omezuje problém s dýcháním a mentální postižení. Miluje sochy,  zpěv, přírodu, zvířata, a ze všeho nejvíce miluje vodu a koupání a rád si maluje. Vybrané peníze v této sbírce, nám velmi pomohou s již započatou stavbou domku, který stavíme hlavně pro našeho syna Michala  a moc si přejeme a pevně věříme, že Michalovi po 15.letech neustálého stěhování, po podnájmech, přinese vlastní domov, klid, soukromí a hlavně  celkové zlepšení zdravotního stavu, to je pro nás nejdůležitější. Stavbu jsme započali s pomocí přátel, rodiny kamarádů ,který nás znají opravdu velmi dlouho a znají Michalovo zdravotní stav a naší těžkou životní situaci. Začali jsme tedy stavbu s minimálními finančními prostředky, které jsme již vyčerpali za projekt, základovou desku domku a obvodové zdivo.

Komu pomůžeme?

Michal je od narození velký bojovník. Narodil se v Sokolově a čtyři hodiny  po porodu byl převezen na dětskou JIP do Karlových Varů, kde ležel dlouhé 2.měsíce. Od té doby byl neustále hospitalizován pro dušnost,  zánětlivé procesy a zvracení, které bylo téměř pokaždé vyvolané zahleněním. Bydleli jsme v podnájmu ve městě Chodově. Lékař nám několikrát doporučil, že by Michalovi velmi prospělo se odstěhovat, nejlépe někam na vesnici, polosamotu, kde jsou lesy, a čistější ovzduší, kde bude Michal svobodný, kde může běhat a hrát si a křičet a nebude tím nikoho rušit a obtěžovat. Ve městě v paneláku, to bylo velmi stresující hlavně pro Michala, pro nás rodiče, ale i pro sousedy, protože Michal je dosti hlučné dítě. Byl  to častý důvod našeho stěhování, což nejhůře nesl Michal. Má i lehčí formu autismu a je velký problém něco měnit. Věděli jsme, že nejlepším řešením naší situace, je opravdu odstěhování někam na samotu mimo město. Bohužel nebyli jsme a stále nejsme v pozici, že bychom si mohli dovolit, koupit vlastní domek,  co se narodil Michal, žijeme jen z příjmu manžela a tudíž jsme neměli, ani nemáme možnost, hypotéky, protože by nebyla schválena. Já nepracuji, celodenně o Michala pečuji. Michal bere příspěvek na péči, ale tím opravdu pokryjeme, jen jeho měsíční potřeby. Stále žijeme pouze s platu manžela, který je vyučen a zaměstnán u stavební firmy jako zedník.  Finanční rezervy, nemáme žádné, protože s jedním příjmem, není možné v dnešní době ušetřit vůbec nic. Za 34 společných let s manželem, jsme nebyli ani na jedné dovolené. Žijeme z výplaty do výplaty a zvládáme to jen díky každoměsíčnímu příspěvku a pomoci od Nadace Dobrý Anděl a také již dříve, nám velmi pomohla Nadace Srdce Dětem a Nadace Agrofert. Nesmírně si jejich pomoci ceníme a vážíme. Michal prodělal těžký zápal plic s hospitalizací na dětském JIP. Jeho zdravotní stav a problém s dýcháním se po  zápalu plic ještě zhoršil. Byli jsme s manželem bezradný a zoufalý. Pomocnou ruku nám podala naše nejstarší dcera Romana, která má dvě malé děti a žije s přítelem v obci Jindřichovice, kde její přítel koupil dům. Přestěhovali jsme se s Michalem k nim a zjistili jsme, že  to Michalovi mimo město opravdu prospívá.  Vzhledem k Michalovo diagnoze a nemocem jsme ale věděli, že to není dlouhodobé řešení, bydlet ve společné domácnosti s mladými a malými dětmi a dál jsme hledali společné řešení a hlavně, aby to bylo řešení ve prospěch Michala a jeho zdravotního stavu. Michal dospívá a soužití s ním je velmi obtížné, jeho celkový zdravotní stav a mentální onemocnění, vyžaduje klid a soukromí a to je bohužel nemožné v domácnosti, kde jsou 4 dospělý a 2 malé děti a Michal.  Dcera tedy navrhla, abychom měli své soukromí, že to lze vyřešit jen stavbou,  domku -vejminku u nich na zahradě, že nám pozemek pro stavbu darují, ale více, že není v jejich silách nám pomoci. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na stavbu domku. Pevně doufáme a věříme, že postavením domu se našemu synovi Michalovi, hodně uleví, zlepší celkový zdravotní stav a všem nám to přinese soukromí, klid a zlepšení celé naší dosti těžké, životní situace. Michal bude moci trávit hodně času  na zahradě v přírodě a hlavně bude mít celodenní dostatek pohybu na čerstvém vzduchu a bude moci pomáhat kolem domu, což ho velmi baví a bude se cítit dobře.  V případě, že by se nepovedlo vybrat na stavbu celého domu i přesto bychom vybrané peníze investovali do pokračování  stavby a kdyby se povedlo vybrat více, nežli by bylo na stavbu potřeba, rádi bychom to využili na zařízení domu.  Srdečně, upřímně s velkou úctou a pokorou, děkujeme, za každou pomoc, našemu synovi Michalovi a nám ! DĚKUJEME z CELÉHO SRDCE!

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

25. 10. 2023 9:22

ÚCTA A VDĚK

Naši milý Dobrodárci  a Andělé. Díky vaší obrovské pomoci a přispění Míšovi na sbírku, jsme zase o krůček blíž k zdravějšímu, štastnějšímu a klidnějšímu životu pro Míšu. Velmi si  pomoci vás všech vážíme a děkujeme ,že nám pomáháte ,jste úžasný. Společně se nám to podaří. V přátelství ,lásce a dobrosrdečnosti je obrovská síla, té se nic nevyrovná. Z celého srdce děkujeme .

18. 9. 2023 21:49

Úcta a srdečné poděkování

Velmi děkujeme ,že stále přispíváte na tuto sbírku pro Michálka. Velmi si vážíme obrovské pomoci každého z Vás a za každou další pomoc jsme velmi vděčni.   Stále je ještě na zemi láska a spousta Vás lidských andělů, který mají laskavá srdce a pomáháte. Všem vám velmi děkujeme a přijměte od nás hlubokou poklonu a nejvroucnější poděkování. Velmi si vážíme každé pomoci ,protože i malá pomoc, je pro našeho syna a nás pomocí obrovskou. Věříme ,že s pomocí Vás všech , se sbírka pro Michala podaří a domeček dostaví. S láskou za vaší pomoc děkujeme !!!!!!!!

11. 5. 2023 22:53

Láskyplný vzkaz Všem lidským ANDĚLŮM, našim Dobrodárcům

Z celého srdce a s láskou, vám všem děkujeme za vaší obrovskou a srdečnou pomoc, velmi si příspěvků od Vás vážíme a také za sdílení  sbírky . Je to pro nás nesmírná pomoc, jste úžasný lidský andílci s obrovským srdíčkem plným lásky a dobroty. 

Vroucně děkujeme, vám všem,  lidským andílkům, rodině,  také našim  přátelům, kamarádům a známým, firmám a společnostem, za vaše přispění a také materiální dary. S vaší pomocí jsme zase o krok blíže cíli. Čeká nás ještě dlouhá cesta, ale pod vašimi křídly a s vaší pomocí, věříme, že se vše podaří. 

Za každé další přispění a sdílení sbírky na pomoc MÍŠOVI z celého srdce děkujeme a velmi si toho vážíme i malá pomoc je pro nás pomocí obrovskou.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
500 Kč  •  10. 4. 2024 20:13
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  1. 4. 2024 20:43
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  25. 3. 2024 20:54
Laskavý dárce
500 Kč  •  21. 3. 2024 12:18
Milý dárce
500 Kč  •  15. 3. 2024 11:55
DobroDárce
1 000 Kč  •  26. 2. 2024 10:17
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  23. 2. 2024 10:44
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  21. 2. 2024 19:06
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  21. 2. 2024 7:51
Milý dárce
300 Kč  •  20. 2. 2024 20:55
Laskavý dárce
300 Kč  •  20. 2. 2024 20:22
Tree
300 Kč  •  20. 2. 2024 6:29
Míšo, posílám kapku naděje pro tvé bydlení.
Milý dárce
50 Kč  •  19. 2. 2024 20:37
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  19. 2. 2024 20:18
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  19. 2. 2024 20:16
Jitka
200 Kč  •  19. 2. 2024 20:12
Věřím, ze minimálně ta okna dáme, paní Sládková.
Laskavý dárce
300 Kč  •  18. 2. 2024 17:17
Štědrý dárce
200 Kč  •  17. 2. 2024 8:06
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  16. 2. 2024 15:37
Milý dárce
300 Kč  •  16. 2. 2024 15:25
DobroDárce
300 Kč  •  13. 2. 2024 19:01
DobroDárce
300 Kč  •  12. 2. 2024 9:15
Laskavý dárce
300 Kč  •  12. 2. 2024 9:10
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  11. 2. 2024 21:10
Štědrý dárce
300 Kč  •  11. 2. 2024 18:10
Laskavý dárce
300 Kč  •  11. 2. 2024 16:17
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  11. 2. 2024 15:29
Velkorysý dárce
1 882 Kč  •  8. 2. 2024 18:57
DobroDárce
300 Kč  •  18. 1. 2024 18:11
DobroDárce
1 000 Kč  •  10. 12. 2023 17:57
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  25. 10. 2023 17:27
DobroDárce
10 000 Kč  •  23. 10. 2023 14:32
Laskavý dárce
600 Kč  •  19. 10. 2023 13:13
Laskavý dárce
4 374 Kč  •  10. 10. 2023 17:31
DobroDárce
200 Kč  •  9. 10. 2023 20:59
Laskavý dárce
600 Kč  •  9. 10. 2023 20:01
DobroDárce
200 Kč  •  9. 10. 2023 19:54
Laskavý dárce
300 Kč  •  9. 10. 2023 19:50
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  9. 10. 2023 17:00
Milý dárce
300 Kč  •  9. 10. 2023 16:43
Milý dárce
100 Kč  •  9. 10. 2023 15:33
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  9. 10. 2023 15:16
DobroDárce
500 Kč  •  8. 10. 2023 17:02
DobroDárce
300 Kč  •  8. 10. 2023 12:42
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  5. 10. 2023 8:30
Štědrý dárce
2 000 Kč  •  23. 9. 2023 10:59
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  23. 9. 2023 10:14
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  21. 9. 2023 9:15
Velkorysý dárce
600 Kč  •  12. 7. 2023 9:37
Štědrý dárce
300 Kč  •  14. 6. 2023 20:00
Štědrý dárce
100 Kč  •  17. 5. 2023 23:33
Štědrý dárce
300 Kč  •  15. 5. 2023 18:26
Velkorysý dárce
400 Kč  •  13. 5. 2023 11:07
Laskavý dárce
300 Kč  •  12. 5. 2023 6:30
DobroDárce
2 000 Kč  •  24. 4. 2023 10:55
Velkorysý dárce
300 Kč  •  18. 4. 2023 15:35
Velkorysý dárce
30 000 Kč  •  14. 4. 2023 7:00
Laskavý dárce
300 Kč  •  5. 4. 2023 15:45
Milý dárce
300 Kč  •  29. 3. 2023 8:09
Velkorysý dárce
100 Kč  •  28. 3. 2023 20:42
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  24. 3. 2023 8:30
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  21. 3. 2023 19:34
Milý dárce
1 000 Kč  •  21. 3. 2023 2:25
Štědrý dárce
300 Kč  •  17. 3. 2023 12:34
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  15. 3. 2023 12:32
Laskavý dárce
300 Kč  •  15. 3. 2023 5:25
B.Ž
1 000 Kč  •  14. 3. 2023 23:09
Držím palečky
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  14. 3. 2023 14:52
Štědrý dárce
100 Kč  •  14. 3. 2023 8:25
Dárce, který je pro každou dobrost
3 500 Kč  •  13. 3. 2023 21:44
Velkorysý dárce
300 Kč  •  12. 3. 2023 19:03
Velkorysý dárce
300 Kč  •  12. 3. 2023 18:11
DobroDárce
2 000 Kč  •  12. 3. 2023 11:51
Milý dárce
3 500 Kč  •  10. 3. 2023 12:48
😊
1 000 Kč  •  10. 3. 2023 9:39
Laskavý dárce
600 Kč  •  10. 3. 2023 9:24
Nikdo
1 000 Kč  •  10. 3. 2023 0:10
Držím vám všem palce.
Velkorysý dárce
3 000 Kč  •  9. 3. 2023 20:30
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  9. 3. 2023 19:40
Milý dárce
200 Kč  •  9. 3. 2023 16:57
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  9. 3. 2023 16:45
Milý dárce
300 Kč  •  9. 3. 2023 15:16
Laskavý dárce
2 000 Kč  •  9. 3. 2023 10:46
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  9. 3. 2023 8:34
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  9. 3. 2023 8:32
Milý dárce
300 Kč  •  9. 3. 2023 8:25
Mirek
1 700 Kč  •  8. 3. 2023 15:48
Ať se to podaří
Milý dárce
2 000 Kč  •  8. 3. 2023 14:14
Milý dárce
300 Kč  •  7. 3. 2023 17:29
Milý dárce
300 Kč  •  7. 3. 2023 13:35
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  7. 3. 2023 10:50
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  7. 3. 2023 10:07
Velkorysý dárce
300 Kč  •  7. 3. 2023 9:25
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  7. 3. 2023 8:55
DobroDárce
1 000 Kč  •  7. 3. 2023 8:52
Milý dárce
300 Kč  •  7. 3. 2023 4:51
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  6. 3. 2023 21:53
DobroDárce
600 Kč  •  6. 3. 2023 20:16
Milý dárce
300 Kč  •  6. 3. 2023 19:34
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  6. 3. 2023 16:50

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

Probíhající Dobrovýzvy

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Tree
300 Kč  •  20. 2. 2024 6:29
Míšo, posílám kapku naděje pro tvé bydlení.
Jitka
200 Kč  •  19. 2. 2024 20:12
Věřím, ze minimálně ta okna dáme, paní Sládková.
B.Ž
1 000 Kč  •  14. 3. 2023 23:09
Držím palečky
Nikdo
1 000 Kč  •  10. 3. 2023 0:10
Držím vám všem palce.
Mirek
1 700 Kč  •  8. 3. 2023 15:48
Ať se to podaří
Laskavý dárce
500 Kč  •  10. 4. 2024 20:13
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  1. 4. 2024 20:43
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  25. 3. 2024 20:54

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat