Úspěšně vybráno:

Pomohli jste Valince a její rodině k lepšímu životu

Vybráno 0 Kč 284 442 Kč
od 526 dárců
 -
526 dárců
Celkem se zapojilo
541 Kč
Průměrná výše daru
50 000 Kč
Nejvyšší dar
102 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste Valince a její rodině k lepšímu životu

Vybráno 0 Kč 284 442 Kč
od 526 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Pavlína Záhumenská
Datum přidání
2. 12. 2022
Poslední aktualita

23. 12. 2022 1:27

Dáváte nám naději 👨‍👩‍👧‍👦

Těžko se hledají slova, která by vyjádřila, jak moc jsme vděční za každou Vaši pomoc.

Je to neuvěřitelně krásný pocit, vědět, že je tolik úžasných lidí, co nám pomáhá.

Upřímně a ze srdce chceme všem moc a moc poděkovat. Jste úžasní. 😇❤️

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Celé soužití s naší jedenáctiletou Valerkou, která má nejtěžší formu autismu, těžkou mentální retardaci a vývojově stále odpovídá dvou a půl letému dítěti, nám připadá jako sen. Sen, který přišel znenadání a už nikdy se z něj nemůžeme probudit. Najednou se stal naší každodenní realitou a my se snažíme pochopit, co se vlastně děje.  

Život se s Valerkou nemazlí a nadělil ji spousty dalších zdravotních problémů, které nám vše ještě více stěžují. Patří k nim například porucha příjmu potravy, svalová hypotonie, sinusová tachykardie, inkompetence kardie, erozivní ezofagitida, křivice, metabolická vada, skolióza, deformita hrudníku (pectus varinatum), poruchy spánku, inkontinence III. stupně a další.

Komu pomůžeme?

Valinka se narodila jako zdravá holčička, ale kolem 15.měsíce nastal velký zlom. Přestala reagovat na oslovení, na svoje okolí, měla svůj svět a začala se u ní zvyšovat agresivita. Dlouho nám nikdo nedokázal říct, co se děje. Až v jejich čtyřech letech nám byla sdělena diagnóza. Na ten den nikdy nezapomeneme. Bylo to pro nás s manželem hodně těžké. Nespočet dnů jsme probrečeli nad otázkami, co bude dál.

Rodič se nikdy nesmíří s tím, že má nemocné dítě, které nedokáže vyhodnotit nebezpečí, nemluví, nerozumí řeči a nedokáže povědět, jestli ji něco trápí, nebo prožívá bolest. To je pro nás jako rodiče opravdu velká bezmoc, někdy i dny plné zoufalství, strachu, bolesti, obav a nejistoty. Když pláče, nebo má vztek, nevíme, jestli je to jen autismem, nebo se něco děje.

Valinka velmi špatně chodí, neprospívá, sama se nenají, neoblékne, nezajde si na toaletu (24/7 na plenkách, 13–18 plenek denně), nevyčistí zoubky. Vyžaduje celodenní péči, což je velmi psychicky i fyzicky náročné. Náročné je i to, když vaše dítě jí pouze šest vybraných věcí, ale jen jedno z nich jde opravdu považovat za jídlo. Například polévku, která musí být stále stejná. Z masoxu, nudlí a vždy ve stejném poměru. Dále jí jen Kinder mléčný řez, monte drink, křupky, tyčinky, brambůrky v tubě. Tak moc bychom si přáli, aby začala papat více normálního jídla. Zkoušíme, ale bohužel se to už několik let nedaří. Je to vyčerpávající. Není to o rozmazlenosti, jak už jsem párkrát slyšeli. Valinka má poruchu příjmu potravy a je možné, že to tak bude celý život.

Valinku učím pro její náročné potřeby doma. Ve speciální škole je zapsaná, ale nebylo možné jí zajistit péči, kterou by potřebovala.

Dlouhé roky (cca sedm let) Valinka neřekla ani slůvko a teď zvládne říct patnáct smysluplných slov, kterým rozumí. Má i bohatou echolálii, kdy opakuje slova, který slyší, ale neví, co znamenají. S její vadou řeči je výslovnost všelijaká, ale to, že se rozmluvila, je pro nás neskutečně krásné.

Valinka strašně nerada chodí kamkoliv ven, vždy si strčí prsty do uší a zakryje oči, celá se v kočárku zkroutí a vydává zvuky, kterými dává najevo, že je nespokojená. Venku ji hodně děsí stromy, kytky, pejsci a kdo ví, co ještě. Proč tomu tak je, stále nevíme, ale do budoucna bychom chtěli asistenčního pejska, který by třeba pomohl Valince tento strach odbourat. Je velmi psychicky náročné být celé dny zavřená doma bez možnosti jít ven.

Její chronické problémy se spánkem a nekonzistentní režim spánku ovlivňuje hodně náš život, jelikož je často v noci vzhůru a přes den pak spí. Je to pro nás náročné se takto stále přetáčet. Dny i spánek ji hodně znepříjemňuje reflux, pořád se jí vrací žaludeční šťávy a ve spánku na ni musíme dávat pozor, aby se něco nestalo.

Valinka má časté afektivní záchvaty, které se projevují křikem, pláčem, pištěním, boucháním hlavou do zdi a do země, házením věcí a poškozováním sebe a blízkých. Svou agresivitu si vybíjí často na mně, tedy její mamince. Záchvaty jsou nepředvídatelné, mohou trvat pár minut, ale někdy i hodin. Jednou z možností, jak zajistit, aby si v tomto stavu ublížila co nejméně je, že ji zalehneme, což je pro nás strašné. Pro takovéto chování nemají sousedi pochopení, a tak jsme se často potkali s negativními reakcemi, nebo dokonce propíchanými gumami na autě. To také bylo hlavním důvodem, proč jsme se na za celý Valinčin život nespočetněkrát stěhovali. Vždy pro nás bylo těžké říct, kde je náš domov. Nakonec jsme našli pronájem domečku ve vesnici, kde nikoho nerušíme a dalo by se říct, že jsme konečně doma. Naším velkým přáním by bylo mít bydlení vlastní, ale to je pro nás momentálně nedosažitelný cíl.

Loni v květnu se Valinčin stav začal zhoršovat, byla čím dál agresivnější a záchvaty byly četnější. Měli jsme tušení, že se děje něco opravdu špatného, ale podle lékařů bylo vše v pořádku. Přesvědčovali nás, že tyto stavy k jejímu postižení patří. 

 Až se nám letos v lednu stala velmi nepříjemná věc, která nás neskutečně vyděsila a stále se nemůžeme vyrovnat se strachem, že se to bude opakovat. Šli jsme spát (spíme s Valinkou). Jak kdybych tušila, že se něco děje, vzbudila jsem se do tmy. Hned jsem sahala po Valince, jestli je v pořádku, ale ona byla jako hadrová panenka, kterou bylo těžké zvednout a cokoliv s ní udělat. Rozsvítili jsme, Vali nevnímala a měla vykulené oči. Manžel Valinku hned začal oživovat, za což jsem mu nesmírně vděčná. I Filípek, náš syn, nám byl velkou pomocí a oporou. Strávili jsme v nemocnici mnoho dní a dodnes nikdo neví, proč a co se to stalo. Bylo to hrozné, měli jsme takový strach, byly to naše nejdelší minuty v životě. Teď jen děkujeme za to, že to dobře dopadlo.

Štěstím v neštěstí je, že se díky téhle příhodě, přišlo na další zdravotní problémy, kdy jí například zjistili, že její kostní věk odpovídá osmiletému dítěti, má sinusovou tachykardii, křivici, a také měla velmi kritické hodnoty kalciofosfátového metabolismu. Tyto hodnoty jí v tělíčku způsobovali velké bolesti a to vysvětlovalo, proč delší dobu před touto příhodou byla tak agresivní, házela a škubala sebou, prožívala křeče celého těla, Teď víme, že naše tušení bylo správné.

Kvůli kritickým hodnotám vápníku se jí během půl roku zkazily zoubky tak, že se dají ošetřit pouze operativně pod narkózou. Nyní bere léky a doplňky stravy a bude to tak nejspíše celý život.

Jako rodina musíme přijímat vše tak, jak to je. Ocitáme se ve světě Valerky a zároveň musíme žít v tom našem, reálném. Musíme se vydat vstříc nejisté budoucnosti, příliš neplánovat, žít dnešní den. Zároveň je to i obohacující. Naučíte se nově vnímat svět. Vidět, co jste před tím neviděli, rozumět, čemu jste nerozuměli. Například právě řeči a světu autistů. Denně se snažíme její potřeby pochopit, i když je to těžké. Velkou sílu pořád bojovat mi dodávají její láskyplné objetí. Je to naše kouzelná a vyjímečná holčička a strašně moc ji MILUJEME.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

  Vybrané penízky nám pomůžou se zajištěním různých potřeb pro Valinku, které by nám život ulehčily a zpříjemnily. Využili bychom je na opravu zoubků, rehabilitace, terapie, zdravotní pomůcky, kočárek nebo také postel, která bude mít ze stran vyztužená vysoká čela, kvůli její bezpečnosti a častým záchvatům, zdravotní matraci s polohovacím roštem, který je nezbytný pro spánek při erozivní ezofagitidě.

Pomohl by nám iPad, který je upravený pro děti s jejími potřebami. Rádi bychom udělali Valince radost s nějakou hračkou, která by se jí líbila. Penízky by se také hodily na plínky, dojíždění k lékaři (pohonné hmoty), speciální stravovací návyky, léky, doplňky stravy, ale i běžný život ( např. nájem, energie, oprava auta, oblečení pro Valinku …)

  Je pro nás opravdu těžké říct si touto cestou o finanční pomoc, dokonce je to těžší, než se zdá, je v nás stud a pocit viny, že se nedokážeme finančně postarat sami.          Je to bezmála rok, co manžel kvůli velkým zdravotním problémům skončil v invalidním důchodu, tím je finanční stránka o to těžší.  Ale máme kolem sebe lidi, kteří se nás snaží naučit, že říct si v této životní situaci o pomoc, není ostuda. Díky nim taky vznikl tento náš příběh a za to vše jsme jim nesmírně vděční!

Mnohokrát děkujeme všem, kteří věnovali svůj čas našemu příběhu a dočetli jej až dokonce. 

Za jakoukoliv finanční podporu velmi děkujeme a opravdu si vážíme všech úžasných lidí, kterým není osud druhých lhostejný.

Pavlína, Vlastimil, Filip a Valinka 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

23. 12. 2022 1:27

Dáváte nám naději 👨‍👩‍👧‍👦

Těžko se hledají slova, která by vyjádřila, jak moc jsme vděční za každou Vaši pomoc.

Je to neuvěřitelně krásný pocit, vědět, že je tolik úžasných lidí, co nám pomáhá.

Upřímně a ze srdce chceme všem moc a moc poděkovat. Jste úžasní. 😇❤️

6. 12. 2022 23:15

❤️🤍DĚKUJEME 🤍❤️

Rádi bychom Vám z celého srdce poděkovali za finanční podporu. Velice si toho vážíme.❤️

3. 12. 2022 10:27

Poděkování ❤️

Jsme dojati a děkujeme všem za Vaši podporu! Moc si toho vážíme. ❤️

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
3 500 Kč  •  12. 3. 2023 18:50
Štědrý dárce
2 000 Kč  •  11. 3. 2023 13:59
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  11. 3. 2023 9:37
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  10. 3. 2023 21:03
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  5. 3. 2023 6:45
Milý dárce
300 Kč  •  2. 3. 2023 6:20
Denisa
600 Kč  •  2. 3. 2023 4:43
♥️ ať máte všechnu sílu světa
Milý dárce
300 Kč  •  1. 3. 2023 21:41
DobroDárce
100 Kč  •  1. 3. 2023 21:07
DobroDárce
1 000 Kč  •  1. 3. 2023 17:28
Velkorysý dárce
200 Kč  •  1. 3. 2023 15:41
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  1. 3. 2023 15:39
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  1. 3. 2023 11:32
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  1. 3. 2023 10:45
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  1. 3. 2023 10:29
Velkorysý dárce
600 Kč  •  1. 3. 2023 10:21
Štědrý dárce
100 Kč  •  1. 3. 2023 10:15
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  28. 2. 2023 5:59
Dárce, který je pro každou dobrost
10 Kč  •  27. 2. 2023 21:51
Dobrosrdečný dárce
10 Kč  •  27. 2. 2023 21:51
DobroDárce
10 Kč  •  27. 2. 2023 21:50
Dárce, který je pro každou dobrost
10 Kč  •  27. 2. 2023 21:49
Milý dárce
10 Kč  •  27. 2. 2023 21:48
Štědrý dárce
10 Kč  •  27. 2. 2023 21:47
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  27. 2. 2023 21:26
Štědrý dárce
100 Kč  •  27. 2. 2023 20:01
Laskavý dárce
100 Kč  •  27. 2. 2023 16:46
Milý dárce
200 Kč  •  27. 2. 2023 16:33
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  27. 2. 2023 15:30
Velkorysý dárce
50 Kč  •  27. 2. 2023 14:46
Velkorysý dárce
100 Kč  •  27. 2. 2023 12:06
DobroDárce
200 Kč  •  27. 2. 2023 7:00
Laskavý dárce
200 Kč  •  27. 2. 2023 1:24
Petr S.
1 000 Kč  •  26. 2. 2023 19:47
Držte se!
Laskavý dárce
300 Kč  •  26. 2. 2023 17:22
Marie Š.
500 Kč  •  26. 2. 2023 16:06
Přeji hodně zdraví Valince, rodičům hodně sil do tohoto nefér boje.
Štědrý dárce
600 Kč  •  25. 2. 2023 19:33
Dárce, který je pro každou dobrost
70 Kč  •  25. 2. 2023 14:11
Štědrý dárce
150 Kč  •  25. 2. 2023 13:50
DobroDárce
600 Kč  •  25. 2. 2023 11:39
Jana P.
200 Kč  •  25. 2. 2023 10:02
Hodně sil ❤️
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  25. 2. 2023 8:37
DobroDárce
200 Kč  •  25. 2. 2023 4:00
Milý dárce
300 Kč  •  25. 2. 2023 0:21
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  24. 2. 2023 23:56
Dobrosrdečný dárce
50 Kč  •  24. 2. 2023 23:05
Velkorysý dárce
300 Kč  •  24. 2. 2023 22:54
Dobrosrdečný dárce
400 Kč  •  24. 2. 2023 22:53
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  24. 2. 2023 22:32
Štědrý dárce
300 Kč  •  24. 2. 2023 22:27
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  24. 2. 2023 22:05
Milý dárce
600 Kč  •  24. 2. 2023 21:07
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  24. 2. 2023 21:07
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  24. 2. 2023 20:44
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  24. 2. 2023 20:09
Štědrý dárce
300 Kč  •  24. 2. 2023 19:46
Velkorysý dárce
100 Kč  •  24. 2. 2023 19:32
Štědrý dárce
200 Kč  •  24. 2. 2023 18:41
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  24. 2. 2023 18:18
Velkorysý dárce
50 Kč  •  24. 2. 2023 18:12
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  24. 2. 2023 18:09
Štědrý dárce
100 Kč  •  24. 2. 2023 18:06
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  24. 2. 2023 17:31
Milý dárce
100 Kč  •  24. 2. 2023 17:26
Velkorysý dárce
100 Kč  •  24. 2. 2023 16:49
Štědrý dárce
100 Kč  •  24. 2. 2023 16:35
Laskavý dárce
300 Kč  •  24. 2. 2023 15:46
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  24. 2. 2023 15:43
Štědrý dárce
300 Kč  •  23. 2. 2023 21:38
DobroDárce
50 Kč  •  23. 2. 2023 12:14
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  23. 2. 2023 11:36
Velkorysý dárce
200 Kč  •  23. 2. 2023 11:21
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  23. 2. 2023 11:08
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  23. 2. 2023 9:53
Milý dárce
200 Kč  •  23. 2. 2023 7:38
Velkorysý dárce
150 Kč  •  23. 2. 2023 1:12
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  22. 2. 2023 23:50
Dobrosrdečný dárce
50 Kč  •  22. 2. 2023 22:34
Milý dárce
150 Kč  •  22. 2. 2023 22:16
Milý dárce
100 Kč  •  22. 2. 2023 21:20
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  22. 2. 2023 20:41
Laskavý dárce
30 Kč  •  22. 2. 2023 19:56
DobroDárce
100 Kč  •  22. 2. 2023 19:30
Štědrý dárce
50 Kč  •  22. 2. 2023 19:27
Dárce, který je pro každou dobrost
31 Kč  •  22. 2. 2023 18:41
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  19. 2. 2023 3:04
DobroDárce
100 Kč  •  17. 2. 2023 23:29
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  17. 2. 2023 21:36
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  17. 2. 2023 8:51
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  16. 2. 2023 20:53
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  16. 2. 2023 19:20
Štědrý dárce
100 Kč  •  16. 2. 2023 18:33
Laskavý dárce
300 Kč  •  16. 2. 2023 17:42
Velkorysý dárce
300 Kč  •  16. 2. 2023 17:27
DobroDárce
600 Kč  •  16. 2. 2023 17:23
Milý dárce
200 Kč  •  16. 2. 2023 17:08
DobroDárce
100 Kč  •  16. 2. 2023 17:05
Štědrý dárce
300 Kč  •  16. 2. 2023 17:00
Velkorysý dárce
600 Kč  •  16. 2. 2023 16:50
Laskavý dárce
200 Kč  •  16. 2. 2023 16:20
Milý dárce
300 Kč  •  16. 2. 2023 16:19
Laskavý dárce
300 Kč  •  16. 2. 2023 16:18
Milý dárce
200 Kč  •  16. 2. 2023 16:10
Velkorysý dárce
600 Kč  •  16. 2. 2023 16:09
Milý dárce
100 Kč  •  16. 2. 2023 15:58
Laskavý dárce
100 Kč  •  16. 2. 2023 15:53
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  16. 2. 2023 15:52
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  16. 2. 2023 15:44
Štědrý dárce
50 Kč  •  16. 2. 2023 15:17
Velkorysý dárce
300 Kč  •  16. 2. 2023 15:12
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  16. 2. 2023 14:52
Štědrý dárce
300 Kč  •  16. 2. 2023 14:41
Jste bojovníci - to zvládnete!!
Laskavý dárce
100 Kč  •  16. 2. 2023 14:34
Velkorysý dárce
600 Kč  •  16. 2. 2023 14:22
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  16. 2. 2023 14:20
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  16. 2. 2023 14:14
Milý dárce
150 Kč  •  16. 2. 2023 13:57
Dobrosrdečný dárce
150 Kč  •  16. 2. 2023 13:51
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  16. 2. 2023 13:50
Milý dárce
300 Kč  •  16. 2. 2023 13:45
Milý dárce
300 Kč  •  16. 2. 2023 13:43
Štědrý dárce
200 Kč  •  16. 2. 2023 13:36
Laskavý dárce
100 Kč  •  16. 2. 2023 13:26
Velkorysý dárce
300 Kč  •  16. 2. 2023 13:24
DobroDárce
300 Kč  •  16. 2. 2023 13:23
Laskavý dárce
50 Kč  •  16. 2. 2023 13:20
Milý dárce
100 Kč  •  16. 2. 2023 13:08
Štědrý dárce
100 Kč  •  16. 2. 2023 13:01
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  16. 2. 2023 12:58
Laskavý dárce
100 Kč  •  16. 2. 2023 12:46
Štědrý dárce
300 Kč  •  16. 2. 2023 12:44
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  16. 2. 2023 12:43
Velkorysý dárce
600 Kč  •  16. 2. 2023 12:34
Velkorysý dárce
200 Kč  •  16. 2. 2023 11:47
DobroDárce
600 Kč  •  16. 2. 2023 11:45
Laskavý dárce
50 Kč  •  16. 2. 2023 11:45
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  16. 2. 2023 11:41
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  16. 2. 2023 11:15
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  16. 2. 2023 11:08
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  16. 2. 2023 10:58
DobroDárce
111 Kč  •  16. 2. 2023 10:56
DobroDárce
300 Kč  •  16. 2. 2023 10:43
DobroDárce
300 Kč  •  16. 2. 2023 10:29
Laskavý dárce
300 Kč  •  16. 2. 2023 10:25
Laskavý dárce
100 Kč  •  16. 2. 2023 10:03
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  16. 2. 2023 9:56
Milý dárce
200 Kč  •  16. 2. 2023 9:39
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  16. 2. 2023 9:22
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  16. 2. 2023 9:21
Štědrý dárce
200 Kč  •  16. 2. 2023 9:17
Lucka
100 Kč  •  16. 2. 2023 9:15
Přeji Vám mnoho sil! ❤️
DobroDárce
100 Kč  •  16. 2. 2023 9:15
Dárce, který je pro každou dobrost
50 Kč  •  16. 2. 2023 9:11
Laskavý dárce
100 Kč  •  16. 2. 2023 8:58
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  16. 2. 2023 8:56
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  16. 2. 2023 8:55
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  16. 2. 2023 8:43
Štědrý dárce
150 Kč  •  16. 2. 2023 8:40
Štědrý dárce
200 Kč  •  16. 2. 2023 8:36
Velkorysý dárce
300 Kč  •  16. 2. 2023 8:28
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  16. 2. 2023 8:27
Laskavý dárce
500 Kč  •  16. 2. 2023 8:20
Laskavý dárce
100 Kč  •  16. 2. 2023 8:16
DobroDárce
200 Kč  •  16. 2. 2023 7:52
Laskavý dárce
600 Kč  •  16. 2. 2023 7:30
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  16. 2. 2023 7:14
M.
200 Kč  •  16. 2. 2023 6:57
Přeji vám hodně síly!!!!
DobroDárce
100 Kč  •  16. 2. 2023 6:53
Laskavý dárce
300 Kč  •  16. 2. 2023 6:48
Velkorysý dárce
250 Kč  •  16. 2. 2023 5:37
DobroDárce
600 Kč  •  16. 2. 2023 4:15
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  16. 2. 2023 0:10
Dobrosrdečný dárce
150 Kč  •  15. 2. 2023 23:54
Milý dárce
50 Kč  •  15. 2. 2023 23:52
Štědrý dárce
300 Kč  •  15. 2. 2023 23:50
DobroDárce
600 Kč  •  15. 2. 2023 23:43
Laskavý dárce
300 Kč  •  15. 2. 2023 23:35
Laskavý dárce
300 Kč  •  15. 2. 2023 23:33
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  15. 2. 2023 23:30
Milý dárce
1 000 Kč  •  15. 2. 2023 23:27
Laskavý dárce
200 Kč  •  15. 2. 2023 23:26
Štědrý dárce
100 Kč  •  15. 2. 2023 23:07
Dárce, který je pro každou dobrost
50 Kč  •  15. 2. 2023 23:04
Velkorysý dárce
100 Kč  •  15. 2. 2023 22:54
Dárce, který je pro každou dobrost
50 Kč  •  15. 2. 2023 22:45
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  15. 2. 2023 22:42
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  15. 2. 2023 22:32
Milý dárce
500 Kč  •  15. 2. 2023 22:29
Laskavý dárce
300 Kč  •  15. 2. 2023 22:28
DobroDárce
150 Kč  •  15. 2. 2023 22:21
Milý dárce
200 Kč  •  15. 2. 2023 22:18
Štědrý dárce
100 Kč  •  15. 2. 2023 22:17
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  15. 2. 2023 22:11
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  15. 2. 2023 22:09
Milý dárce
100 Kč  •  15. 2. 2023 22:08
DobroDárce
200 Kč  •  15. 2. 2023 21:58
Milý dárce
300 Kč  •  15. 2. 2023 21:56
Laskavý dárce
300 Kč  •  15. 2. 2023 21:54
DobroDárce
300 Kč  •  15. 2. 2023 21:52
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  15. 2. 2023 21:49
D.
200 Kč  •  15. 2. 2023 21:45
Držte se❤
Katka
200 Kč  •  15. 2. 2023 20:20
Držte se!
EMEM
200 Kč  •  7. 2. 2023 8:05
Jste neskutečně silní! Bůh věděl, proč poslal holčičku vám ❤️
VB
500 Kč  •  17. 1. 2023 22:36
Jste neskuteční bojovníci🙏🏼hodně sil a Valince už jen vše dobré 🌠♥️
Velkorysý dárce
600 Kč  •  9. 1. 2023 15:15
Opatrujte se
Laskavý dárce
300 Kč  •  5. 1. 2023 22:29
Hodne sil!
Veronika
600 Kč  •  31. 12. 2022 16:02
Přeji Valince a hlavně také jejím rodičům spoustu sil ❤️
Soňa
600 Kč  •  25. 12. 2022 7:03
Hodně sil do nového roku..
Laskavý dárce
100 Kč  •  22. 12. 2022 22:32
Hodně sil a štěstí a zdraví Valince
Badru
100 Kč  •  22. 12. 2022 13:59
Hodne stesti cele rodine
Štěpánka L.
1 111 Kč  •  19. 12. 2022 20:53
Posílám Valince pohlazení a velkou pusu. Je to moc statečná holčička.
Jan M.
1 000 Kč  •  19. 12. 2022 15:27
Držte se.
Lenka
500 Kč  •  17. 12. 2022 17:56
Hodně štěstí Valinko :)
Dárce
600 Kč  •  11. 12. 2022 6:02
Přeji Vám i malé štěstí. Jste úžasní 🙂
Štědrý dárce
600 Kč  •  8. 12. 2022 20:48
Hodně sil do dalších let ♥️
Kristýna
600 Kč  •  8. 12. 2022 19:42
Dobrý den, pokud by Vám stačila starší verze iPadu, ozvěte se mi, budu výhledově vyřizovat jeden iPad ze svého podnikání. Kristýna, info@kristyna.eu
V.
250 Kč  •  8. 12. 2022 11:37
Ať se Vám daří
❤️
2 000 Kč  •  6. 12. 2022 19:07
❤️
Jana Juříčková
600 Kč  •  6. 12. 2022 18:24
Hodně štěstí!
🌸
300 Kč  •  3. 12. 2022 13:46
Držte se!
Jana B
1 000 Kč  •  3. 12. 2022 9:58
Jste suproví, Valince moc držím palce❣️
Dobrodárce
1 000 Kč  •  2. 12. 2022 18:56
Pro Valinku 😘
IG
300 Kč  •  2. 12. 2022 16:12
Drzim palce 🍀❤️
Michaela K.
500 Kč  •  2. 12. 2022 15:30
Přejeme sílu a energii do dalších dní a radostné Vánoce strávené ve zdraví 🥰
MK
600 Kč  •  2. 12. 2022 12:20
držte se!

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat