Sbírka ukončena:

Pomoc pro Lukáška se vzácným onemocněním

Vybráno 0 Kč 1 400 Kč
50 000 Kč
 -
4 dárci
Celkem se zapojilo
350 Kč
Průměrná výše daru
600 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc pro Lukáška se vzácným onemocněním

Vybráno 0 Kč 1 400 Kč
50 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Zuzana Šteflová
Datum přidání
6. 2. 2023

Představení sbírky

Geneticky nemocný chlapec Lukáš navštěvuje školu s přístupem k jeho nemoci. Je soukromá, musí se hradit. Jsme ve finanční tísni, moc ráda bych, aby školu dochodil, dokud může. Pomoci s úhradou školy, dopravy a stravy, prosím. 

Komu pomůžeme?

Luky se narodil a měl 5,5 let komplikace, neustále nás vyšetřovali v nemocnicích, několik operací si prošel, než přišli na vzácné genetické onemocnění, které se nedá vyléčit.

V Holandsku vyrábí enzymy, které ho drží při životě. Je moc chytrý, hodný a citlivý. Každý týden jezdíme na infuze. Onemocnění se jmenuje Mukopolysacharidosa.

Před 3/4 rokem nám Ministerstvo zdravotnictví odejmulo příspěvek na péči, hmotnou nouzi a ZTP průkaz. Ale chlapce nevyléčili. Jsme v tísni. Chlapec ve svých 18 letech a svou nemocí se dostal do depresí psychických. Užívá léky od psychiatra, aby neviděl život černě.

Jeho 14 letý bráška Tom je psychickou podporou pro nás všechny. Ale vím, že nese těžké břímě na svém srdci. Oba kluci jsou úžasní a hodní i v naší bídě a starostech. Jen já to nezvládám a chtěla bych, aby aspoň oni byli šťastní v této době. Aby měli co jíst, kde přespat a dochodit školy.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Korunky ze sbírky by pomohly na úhradu školy, dopravy a stravy pro nemocného Lukáška se vzácným onemocněním. Zbývá mu 1,5 roku školy do konce.....

Všem děkujeme za každý příspěvek, který pomůže Lukáškovi!

Děkujeme 💝

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
600 Kč  •  28. 2. 2023 8:44
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  16. 2. 2023 14:27
Laskavý dárce
200 Kč  •  16. 2. 2023 13:35
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  10. 2. 2023 17:40

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat