Pomoc pro Radku a její rodinu

Vybráno 0 Kč 4 100 Kč
654 792 Kč
36 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
25. 4. 2024

Představení sbírky

Dobrý den, jmenuji se Radka Berková a chtěla bych Vám představit mou rodinu. Manžel Martin, dcera Denisa a syn Tomáš. Ten se narodil jako zdravý, ale postupem času se oproti svým vrstevníkům začal opožďovat. Vyšetření ukázalo, že má MIKROCEFALII (tj. těžká vývojová porucha projevující se předčasným ukončením růstu mozku a obvykle i celé hlavy). Je příznakem řady dalších závažných onemocnění. U Tomáška se mimo jiné jedná o spastickou diparézu (postižení dolních končetin), poruchu zraku a zpomalení psychomotorického vývoje. Bohužel i řeč je velmi opožděná. V podstatě se jedná o dětskou mozkovou obrnu. Je upoután na invalidní vozíček. 

Komu pomůžeme?

Proto bych Vás chtěla poprosit o poskytnutí finančního daru na zakoupení automobilu. Syna každý den vozíme do speciální školy Diakonie, ve které je moc rád a díky ní se tam učí i věcem, které by mohl zvládnout. Hlavně se tam těší za spolužáky, panem učitelem a pro něho tak důležitý režim dne. V rámci školy má i rehabilitace, které jsou pro jeho svaly velmi důležité, protože díky nim se aspoň stále dokáže pohybovat po čtyřech. Taky hodně navštěvuje lékaře, takže bez auta si to vůbec nedovedu představit. Jeho nohama je vlastně automobil. Bez jeho pomoci bychom se nikam nedostali. Díky němu můžeme jezdit na výlety, které Tomášek tak miluje, aby neseděl jen doma. Pro jeho hendikep nemá ani žádné koníčky. Štěstí mu přináší právě jízda autem. Jelikož je Tomík už dost těžký, tak nelze ho předělávat stále z vozíku na sedadlo a vozík do auta skládat. Proto potřebujeme větší auto, aby se do kufru dala namontovat nájezdová rampa a on seděl na vozíčku v kufru. Synovi bude v červnu 18 let a váží 60 kg, proto nejde, abychom zakoupili menší auto a syna přesouvali z vozíčku na sedadlo. Je to s ním velmi obtížné, jelikož mi skoro vůbec nepomůže a každý den skládat vozíček do kufru je už i pro mě fyzicky náročné. Já se snažím chodit do práce a zajistit mu finance na jeho rehabilitace, které jsou finančně nákladné, ale bez kterých by už byl ležákem. Také potřebuje spoustu kompenzačních pomůcek, které mu hradíme z vlastních financí, jelikož pojišťovny buď na to nepřispívají anebo jen nějakou menší částkou. Máme ještě dceru a tu musíme finančně podporovat. Je stále zatím studentkou. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Snažíme se šetřit jak jen to jde, ale dostali jsme se do velmi těžké finanční situace. Museli jsme zajistit bezbariérové bydlení, na které padly našetřené peníze. Splácíme hypotéku. Proto se obracíme s prosbou o poskytnutí finančního daru. Finanční prostředky budou využity na zakoupení vozidla Ford Tourneo Connect. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  13. 5. 2024 11:14
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  12. 5. 2024 21:46
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  5. 5. 2024 6:30
DobroDárce
100 Kč  •  5. 5. 2024 0:05
DobroDárce
2 000 Kč  •  25. 4. 2024 14:53

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  13. 5. 2024 11:14
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  12. 5. 2024 21:46
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  5. 5. 2024 6:30
DobroDárce
100 Kč  •  5. 5. 2024 0:05
DobroDárce
2 000 Kč  •  25. 4. 2024 14:53

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat