Prosím zachraňte nás

Vybráno 0 Kč 2 800 Kč
1 800 000 Kč
40 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet
Zakladatel
Leona Doležalová
Datum přidání
12. 3. 2023

Představení sbírky

Sbírka je určena pro dva úžasné malé pány s diagnózou dětský autismus. 

Je zaměřená na dva projekty, které probíhají současně. Jedná se o výstavbu samostatného pokoje pro mladšího syna Sebastiána, tak abychom se po letech mohli všichni tři vyspat a aby do budoucna jsme mohli žít dohromady a nenastala nikdy situace odloučení. Lidé s autismem potřebuji své soukromí. Druhá část sbírky se týká několikaletého projektu, který se zaměřuje na všestrannou a účinnou komunikaci. Oba synové nemluví, ale při intenzivní práci, což nám testy potvrzují, jsou schopni se rozmluvit nebo najít komunikační kanál a to směrem znakem do řeči. Potřebují tedy individuální a intenzivní přístup. Bohužel ve škole dělají zatím velmi malé posuny, ale s individuálním přístupen dělají velké pokroky. Neustále musíme také užívat vitamínové doplňky a jít směrem speciálních diet, tak aby střeva byla v harmonii a spolupracovala s mozkem.

Jako jejich máma chci, aby i oni měli pěkný život. Oni za to co se jim přihodilo nemohou a část společnosti je již nyní odsoudila. Oni jsou zlaté duše bez vypočítavosti, zákeřnosti a zla vůči společnosti.

Než-li odejdu já, zabojuji o jejich životy.

Komu pomůžeme?

S vaším laskavým srdcem pomůžete Kristiánovi 6 let a Sebastiánovi 4 roky. A mamince Leoně, které za ně sama bojuje jako lvice.  Za poslední 3 roky jsem měli několik terapií, ušli hodně cesty, udělali hodně pokroků, vyselektovali terapie, které nám nesedí a našli ty, které dávají smysl. 

Oba moji synové mají poruchu autistického spektra (PAS).PAS je neurovývojová porucha mozku, která se projevuje v zásadních oblastech lidského fungování – komunikace, sociální interakce, porozumění a opakující se vzorce chování, které jasně odlišují autistu od zdravého (neurotypického) dítěte/člověka.

 A co to znamená v běžném životě?

Moji synové zatím vůbec nemluví. Ke komunikaci se mnou používají pouze zvuky vyjadřující jejich nespokojenost nebo naopak netypické projevy radosti a spokojenosti. Pochopit jejich potřeby a aktuální rozpoložení znamená být na ně celý den „napojená“, neustále vnímat jejich pohyby, zvuky a výraz obličeje.

Velmi intenzivně pracujeme na tom, aby používali alternativní komunikační metody (znaky, komunikační kartičky, ukazování). Je to náročné na čas a trpělivost.

 Moji synové si velmi těžce zvykají na jakékoli změny, trvají na zažitém průběhu dne, trase procházky, přesném postupu všech běžných denních úkonů. Pokud udělám něco jinak, okamžitě reagují nespokojeným křikem a „společensky nepřijatelným chováním“.

Vedle poruchy komunikace a sociálního chování mají také poruchu příjmu potravy (jedí pouze omezený výběr potravin a musím je oba krmit, zatím se sami nenají).

Péče o takto handicapované děti je práce na 24/7. Jako matka samoživitelka jsem na to úplně sama. Je to vyčerpávající a nevidím světlo na konci tunelu. Veškerý můj čas je naplněn pouze péčí o tyto dva malé bezbranné anděly s nemocnými křídly. Docházejí mi fyzické i psychické síly, a především finanční prostředky na zajištění péče.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Finance budou využity na výstavbu Sebastiánova pokoje – přístavba k malému  domečku cca 1.000.000,- Kč, záleží na ceně materiálu a stavebníků. Dále budou finance využity na 3 a více lety projekt individuálního vzdělávání směrem ke komunikaci – jedná se o odměnu terapeutovi a jeho ubytování cca 25.000,- Kč/měsíc – což je na 3 roky zhruba 900.000,- Kč. Pokud by se nepodařilo částku vybrat, musel by se upravit čas projektu.

Pokud by se povedla vybrat větší částka budu nesmírně šťastná, protože jedním rokem náš život nekončí a já se budu starat o mé syny do konce mého života. A nyní financuji jejich vitamínové doplňky , které fungují, jejich asistenty. Bez nich bych to nezvládla již fyzicky ani psychicky, nemám vůbec žádný odpočinek. Dále bychom jeli za nejlepším specialistou na děti s autismem do New Yorku za Dr.Robertem Melillo, který má velmi mnoho úspěšných vyléčení. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
500 Kč  •  27. 3. 2023 15:35
Milý dárce
1 000 Kč  •  20. 3. 2023 1:18
Laskavý dárce
200 Kč  •  19. 3. 2023 19:14
Velkorysý dárce
300 Kč  •  17. 3. 2023 16:42
Štědrý dárce
300 Kč  •  16. 3. 2023 12:06
Velkorysý dárce
300 Kč  •  14. 3. 2023 21:05
DobroDárce
200 Kč  •  14. 3. 2023 16:23

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Štědrý dárce
500 Kč  •  27. 3. 2023 15:35
Milý dárce
1 000 Kč  •  20. 3. 2023 1:18
Laskavý dárce
200 Kč  •  19. 3. 2023 19:14
Velkorysý dárce
300 Kč  •  17. 3. 2023 16:42
Štědrý dárce
300 Kč  •  16. 3. 2023 12:06
Velkorysý dárce
300 Kč  •  14. 3. 2023 21:05
DobroDárce
200 Kč  •  14. 3. 2023 16:23

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám